Скупштина о тржишном надзору
На дневном реду Скупштине Србије дебата о решењима предложеним за област тржишног надзора. Полемика СНС-а и СРС-а. У првом делу седнице, посланци постављали питања представницима власти.
Скупштина Србије наставила је седницу расправом о Предлогу закона о тржишном надзору. У првом делу седнице, посланци су искористили право да поставе питања представницима власти.
Преподневни део седнице републичког парламента обележила је оштра полемика посланика СРС-а и лидера напредњака Томислава Николића, после тврдњи радикала да је Николић, заједно са МиломЂукановићем, део криминалног клана.
Посланик СРС-а Драган Стевановић је у расправи о новим законским решењима о тржишном надзору рекао да је Мила Ђукановића и Томислава Николића, који су се јуче састали у Подгорици, саставио "краљ дуванске мафије" и да су њих двојица "у светлу криминала и корупције" разговарали о перспективама Србије и Црне Горе.
Николић му је одговорио да је делегација СНС јуче имала "част и задовољство" да буде гост три парламентарне политичке странке, а у оквиру својих припрема да "одмах по завршетку избора и формирања владе тачно зна на чему је са својим суседима".
"Ако је то организовани криминал, ето ми смо се јуче бавили организованим криминалом. За нас је то била припрема за развој односа са Црном Гором после следећих избора", рекао је Николић.
Посланици Демократска странке Србије питали су председника Србије Бориса Тадића како мисли да спроведе споразуме постигнуте у дијалогу с Приштином за које та странка тврди да су супротни Уставу Србије и да их Срби са Косова никада неће прихватити.
Србска радикална странка оптужила је власт у Србији да на све могуће начине настоји да се код Срба са Косова ослаби идеја о супротстављању независности Косова.
Посланик СРС-а Зоран Красић рекао је да Срби иду у Приштину да купују робу без здравствене контроле која је тамо јефтинија него она у Косовској Митровици која долази из Рашке.
"Ви сте добили задатак и сада терате те људе на све могуће начине да се ослаби идеја да се супротставе нечему што се спроводи а што је супротно Уставу Србије и Резолуцији 1244. Неко мора да сноси одговорност за то", поручио је Красић.
Посланик Савеза војвођанских Мађара Арпад Фремонд питао је шта ће бити са субвенцијама пољопривредницима у 2012. години и истакао да је проблем у томе што се то питање третира уредбама које се често мењају, а не законом.
Чланови кабинета Мирка Цветковића ће, као и сваког последњег четвртка у месецу, од 16 до19 сати, одговарати на питања посланика.
Циљ предложених законских решења о тржишном надзору, о којима ће посланици дебатовати, јесте да омогуће слободан промет робе без непотребних ограничења, као и да се на тржишту Србије нађу сигурни и безбедни производи који не претстављају никакву опасност и који су у складу са стандардима ЕУ.
Тако, производи треба да испуњавају одређене захтеве у погледу безбедности и заштите здравља људи. Органи тржишног надзора могу да проверавају карактеристике производа, а по потреби и да обављају и захтевају физичке и лабораторијске провере, на основу адекватних узорака, а имају могућност и да захтевају од привредних субјеката да им на располагање ставе документацију и информације које су им потребне.
Уколико се испостави да је неки производ ризичан, органи тржишног надзора могу да одреде да се он уништи.
Када постоје потенцијални ризици које неки производи евентуално могу изазвати, тржишни органи су дужни да предузиму мере како би о томе у најкраћем року обавестили кориснике на целој територији, како би штета била што мања.
Предвиђено је и да ти органи могу и да повуку одређене производе са тржишта када утврде да њихово коришћење представља ризик и о томе обавесте надлежно министарство, које о предузетим мерама треба да обавештава Европску комисију.
- Извор
- РТС
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Руске снаге извеле су масовне ударе на украјинску инфраструктуру у Кијевској области. Погодци су забележени како у самом Кијеву, тако и у оближњим насељима. У Бориспољу је током напада...
Грађани Србије имају најповољније мишљење о Русији, док је најнеповољније мишљење о НATO-у, показују ексклузивна истраживања Ипсоса за РТС.
Влада у Триполију, која у ствари контролише тек половину Либије, обзнанила је да неће дозволити прераспоређивање руских снага и наоружања који су, после пада режима Башара ел Асада, остали...
Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете
Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...
Остале новости из рубрике »