BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Сибирски мразови одговарају туристима и јетију

Сибирски мразови одговарају туристима и јетију
02.10.2011. год.

Алтајске планине привлаче не само туристе и љубитеље планинског скијања, већ и загонетне снежне људе. На југу Сибира, у планинским пределима Кемеровске области популација тих митских бића последњих година се утростручила, - тврде научници  и истраживачи-ентузијасти. Тавквих људи постаје све више. У Русији ће бити одржана научно-практична конференција о проблемима снежног човека.

Онима ко у октобру  планира посету Кемеровској области не треба објашњавати  да је гоминологија наука о гоминидима и што су гоминиди неки човеколики мајмуни. Међународни форум ће окупити обожаваоце јетија из Канаде, Шведске, Естоније, Монголије, Кине и Русије. Научници из Русије и САД ће први пут објавити истраживања  о генетској сличности снежњих људи и хомо сапиенса, као и фото и видеоматеријале, а чак и снимке говора јетија. Генетска истраживања узорака се одржавају углавном у Северној Америци. Бигфути, како их називају у САД-у, практично живе по читавој земаљској кугли, али у местима која су тешко приступачна за човека, - каже директор Међународног центра гоминологије Игор Бурцев.

У последње време је наука дошла до закључка да је настанак хомо сапиенса уништио све друге облике двоногих као што су Неандерталци. Последњи су били најближи нама. Управо сапиенс их је уништио. Међутим, део их је могао да оде у планинске области куда људи ретко долазе.  Током десетина миленија они су се прилагодили животу у дивљој природи без оруђа за рад, без одеће, без ватре. Природно је да је њихов непријатељ сапиенс, зато су га избегавали. Они су активни у местима, где људи скоро не долазе. Да нису избегавали контакте с људима,  они би потпуно изумрли. Људи би их ликвидирали.

Тачан број  тих бића у плананама Алтаја је тешко навести, али, према мишлењу Игора Бурцева, има их неколико десетина. О њиховом постојању говоре и домороци који су их видели. Иначе,  о сусретима савремених људи и и снежних није много познато. Мефутим, не могу да се поричу трагови њиховог живота и делатности. Тамо, где раније није ступила људска нога, нађени су трагови бигфута. Дужина стопала им је 30-35 сантиметара, раст 1,5-2 метра, тежина око 250 килограма. У шумама су нађени и својеврсне колибе. Вероватно стручњаци могу да их нађу. Током конференције  гоминолози и антрополози ће  организвати експедиције у Горну Шорију – на граници Алтаја и Сајана – планинских масива на југу Сибира.

Таква пажња снежном човеку није била додељена до 1958. године – времена експедиције Академије наука ради тражења реликтног гоминида. Први пут за 50 година су  државни органи озбиљно пришли том проблему. Конференција се одржава на иницијативу и уз подршку гувернера Кемеровске области Амана Тулејева.  Такве промене су позитивно утицале на тај регион, у којем су планинском скијању и алпинистима додали и аранжман Трагом  снежног човека.



  • Извор
  • Голос России, фото: РИА Новости/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Руске снаге извеле су масовне ударе на украјинску инфраструктуру у Кијевској области. Погодци су забележени како у самом Кијеву, тако и у оближњим насељима. У Бориспољу је током напада...


Грађани Србије имају најповољније мишљење о Русији, док је најнеповољније мишљење о НATO-у, показују ексклузивна истраживања Ипсоса за РТС.


Влада у Триполију, која у ствари контролише тек половину Либије, обзнанила је да неће дозволити прераспоређивање руских снага и наоружања који су, после пада режима Башара ел Асада, остали...

Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете


Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА