Гошћу из будућности полаће у Сколково
Руски иновациони град Сколково добио је незванични симбол. То је Алиса Селезњова, јунакиња дела познатог писца научне фантастике Кира Буличева. Већ су започела снимања серије у којој се део радње одвија 2023. у Сколкову.
Идеја да се направи такав цртани филм припада продуценту Иљји Попову и режисеру Тимуру Бекмамбетову. Последњи је познат светској публици по филмовима Ноћна стража и Дневна стража. Попов је познат у Русији као аутор цртане серије Смешарики. Она је стартовала на домаћој телевизији 2004. године, а касније је заинтресовала и западне канале. Што се тиче Алисе Селезњове, прво су руске филмаџије добиле идеју да направе цртани на основу популарних књига Кира Буличева, а већ у току стваралачког процеса било је одлучено да се цртани веже за Сколково, рекао је за Глас Русије Иљја Попов.
Постоји изузетна серија књига Кира Буличева посвећена доживљајима Алисе Селезњове. Радња се дешава у будућности. И ако се замисли шта би могло да буде место радње, вероватно би Сколково било то место. Од ове идеје смо полазили када смо разрађивали пројекат. Као што се зна, многе идеје сваког талентованог пица научне фантастике, који ствара визију будућности, неочекивано постају део стварности. Рачунамо да прикажемо у серији оне иновационе идеје које се тек рађају, које ће постати део свакодневног живота будућих генерација.
Први гледаоци рекламног спота за цртану серију били су крајем априла чланови Комисије за модернизацију и представници фонда Сколково. Касније се овај спот појавио на Интернету и изазвао бурне дискусије. Мишљења блогара су била дијаметрално супротна: од узбуђења до критике. Али најважније је да није било равнодушних. То показује да пројекат Сколково занима многе, сматра посланик Државне думе Антон Бељаков.
Многе генерације прво совјетских грађана, затим Руса, навикле су се да постоји некаква тежња напред, у будућност. Сада је Сколково тачка где је држава упутила главни ударац, где постоји кретање у страну модернизације, у страну испуњења земље иновационим технологијама, и као последица инвестицијама. Сасвим је логично да су руски грађани, посебно напредни корисници Интернета, окорели блогери, људи којима иновације и савремене комуникационе технологије никако нису туђе, заинтересовани за Сколково. Зато су се појавили спотови на Итнернету, шале, вицеви о Сколкову.
Да додамо да цртана серија о Алиси Селезњовој у Сколкову није једини пројекат организован за популаризацију руског научног града. На Интернету има спотова у којима учесници и руководиоци пројекта објашњавају смисао истраживања која се воде у научном граду и говоре о томе какве пробоје могу да дају ови радови.
- Извор
- Голос России/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете
Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...
Руске снаге су током дана извеле серију удара на инфраструктуру и индустријске објекте противника у неколико региона Украјине. Украјинске формације су, с друге стране, крстарећим ракетама Storm Shadow напале...
Исхрана на радном месту је један од кључних фактора који утичу на продуктивност, здравље и опште задовољство запослених. Квалитетни оброци не само да пружају енергију неопходну за рад, већ...
Остале новости из рубрике »