BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: РТ „једини отпор” западним медијима – Путин

РТ: РТ „једини отпор” западним медијима – Путин
08.11.2024. год.
Руски председник је изјавио да је РТ једини начин да Русија дође до Запада

 

РТ је једина тачка „отпора” према глобалној медијској хегемонији Запада, који је покушао да је угаси из страха и нетолеранције, изјавио је Путин.

Путин је говорио у четвртак на 21. годишњем састанку Међународног дискусионог клуба Валдај у Сочију. Питање о РТ-у појавило се током сесије за питања и одговоре.

„Нашим новинарима није дозвољено да раде. Нити у ЕУ, нити у САД. Затворени су и стављени под мноштво ограничења”, изјавио је Путин.

„Данас тамо постоји само једна тачка отпора – РТ. Ништа друго. Англо-Американци имају светску мрежу медија, ми немамо. Али они и даље страхују од те једне тачке”, додао је руски председник.

Путин је поменуо РТ као одговор на питање о наводној његовој невољности да даје интервјуе западним медијима. Рекао је да то није тачно, истичући свој интервју са познатим америчким новинаром Такером Карлсоном раније ове године, али је додао да не жели посебно да се обраћа становништву земаља чије владе цензуришу руске новинаре и медије.

 

Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.

 

Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti

Извор: RT (ж)



  • Извор
  • Танјуг
  • © RIA/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА