BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина припрема „прљави нуклеарни“ напад – медији

Украјина припрема „прљави нуклеарни“ напад – медији
16.08.2024. год.
Лажна операција са радиоактивним бојевим главама наводно је усмерена на искоришћено нуклеарно гориво.


Украјинске снаге су започеле припреме за гађање складишта нуклеарног отпада у руској електрани са радиоактивним бојевим главама, а затим да оптуже Москву, према информацијама које је добила Русија.

Снаге Кијева су већ гађале Запорошку нуклеарну електрану (ЗНЕ), највећу у Европи, и изазвале пожар у једној од расхладних кула, док су оптужиле Русију да је сама себе бомбардовала.

„Извори са друге стране јављају да [Украјинци] припремају нуклеарну лажну операцију – експлозију прљаве атомске бомбе,“ соапштио је војни новинар Марат Хаирулин у петак на свом Телеграм каналу. „Планирају да гађају складишта искоришћеног нуклеарног горива у нуклеарној електрани.“

Специјалне бојеве главе намењене за напад већ су испоручене у Рударско-прерађивачки комбинат Восточни у Жовти Води, у Дњепропетровској области у Украјини, према наводима Хаирулина.

Као могуће мете напада, Хаирулин је навео или Запорошку нуклеарну електрану у Енергодару или Курску нуклеарну електрану у Курчатову, напомињући да су украјинска влада и њени западни савезници „очајни и спремни да пробају било шта.“

Званичник безбедности у Руској војној администрацији Харковске области потврдио је Хаирулинову тврдњу за РИА Новости у петак. Напад је замишљен тако да се употребе радиоактивне бојеве главе за гађање складишта искоришћеног горива у нуклеарној електрани, а муниција је већ испоручена у Жовти Води.

Намера Кијева је да оптужи Москву за лажну операцију како би оправдала употребу нуклеарног оружја против Украјине, изјавио је званичник безбедности. Украјинска влада је добила налоге од својих западних савезника да „ескалирају што је више могуће“, додао је он.

Према званичнику безбедности, информације су добијене од украјинских ратних заробљеника.

РИА Новости је такође цитирала Сергеја Лебедева, који је представљен као вођа подземља у Николајевској области, који је саопштио да ће планирани напад бити изведен са НАТО оружјем, уз пристанак Запада.

„Бандеровци планирају да у блиској будућности изведу ракетни напад са НАТО оружјем на Курску и Запорошку нуклеарну електрану,“ изјавио је Лебедев агенцији. „Западне обавештајне службе, углавном британске, надгледају терористички напад. Ракете дугог домета не лете без њиховог знања.“

Лебедев је истакао да је велики број западних новинара већ стигао у Сумску област близу Курска, као и у украјински контролисани део Запорожја, што сугерише да је то део припрема Кијева за нуклеарну лажну операцију.


Извор: РТ (Ф)

 



  • Извор
  • Танјуг
  • Фото: stock photo; Getty Images/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Француски председник признаје да Кијев нема капацитет да војно поврати Крим и Донбас, док Запад разматра слање „снага обезбеђења“ у Украјину након могућег примирја.


Руске снаге последњих недеља успешно напредују на више деоница Андрејевског правца. Из дана у дан руска армија се све више приближава граници ДНР са Дњепропетровском облашћу на југозападу републике....

Русија наставља припреме за преговоре с Украјином у Истанбулу, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков на брифингу.


Председник САД оптужио ЕУ за неправедну трговинску политику, укључујући баријере за извоз америчких аутомобила и пребацивање трошкова за фармацеутске производе

На снимку који кружи друштвеним мрежама види се како француски председник наизглед склања мали предмет док позира са британским премијером и немачким канцеларом


Обе земље укидају већину додатних царина најављених прошлог месеца и настојаће да усагласе даље мере, наводи се у заједничком саопштењу.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА