BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Државна дума усвојила предлог закона који „претпоставља недопустивост употребе страних речи“

Државна дума усвојила предлог закона који „претпоставља недопустивост употребе страних речи“
13.12.2022. год.


Државна дума усвојила је у првом читању владин предлог закона о заштити руског језика од прекомерне употребе страних речи.

„Нацрт савезног закона претпоставља недопустивост употребе страних речи, са изузетком оних које немају уобичајене аналоге у руском језику, чија се листа налази у нормативним речницима“, наводи се у образложењу.

Како објашњавају његови аутори, предлог закона има за циљ унапређење механизама за обезбеђивање статуса руског језика као државног језика широм Русије. Такође предвиђа праћење „поштовања норми савременог руског књижевног језика од стране званичник органа и организација и грађана Руске Федерације“.

Ово није једина законодавна иницијатива за заштиту руског језика. Почетком децембра Државној думи је поднет још један предлог закона - забрана употребе нећириличног писма у оглашавању. Према речима аутора документа, ово ће помоћи у заштити ћириличног писма и очистити руски језик од прекомерних позајмица.

Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.


Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © РИА Новости / Павел Бедняков/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Разговори би могли да се одрже, али само као резултат напретка у текућим мировним напорима између руских и украјинских делегација, изјавио је Дмитриј Песков.


Председник Србије Александар Вучић негирао је да постоји било каквих проблема у плановима да компанија Џареда Кушнера изгради хотел у Београду на месту некадашњег Генералштаба


Адвокатски тим и породица генерала Ратка Младића разматрају које мере да предузму након што су му лекари у хашком притвору прогнозирали још неколико месеци живота, рекао је Срни његов...


Француски председник признаје да Кијев нема капацитет да војно поврати Крим и Донбас, док Запад разматра слање „снага обезбеђења“ у Украјину након могућег примирја.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА