BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Вежбе „Поларис 2021“ - како се НАТО припремао за рат у Украјини

Вежбе „Поларис 2021“ - како се НАТО припремао за рат у Украјини
17.10.2022. год.

Прилично је тешко сумњати да је сукоб у Украјини одавно планиран и да за њега није одговоран само Кремљ. И саме украјинске власти признале су да су неколико месеци унапред биле упозорене на предстојећи напад Русије. Истовремено, међутим, нису објаснили зашто су у овом случају наставили да задиркују руског медведа, гранатирајући Доњецк и концентришући више од 100.000 војника у близини граница непризнатих проруских република. Одговор је једноставан, Запад је Кијеву показао свом снагом слабост Москве и његову подршку. Тако су, на располагању новинарима, коначно на располагању били детаљни планови и легенда НАТО вежби „Поларис 2021“, које су одржане у новембру-децембру прошле године. Из докумената француских оружаних снага, које су биле један од главних учесника вежби, произилази да је НАТО спремао брз и одлучан одговор Русији у Украјини.

Према легенди вежби, Русија (Меркур) преузима један од региона од Септиманије (Украјина) по сценарију који је Кремљ стварно спровео 2014. године. Тада Москва тамо поставља тајну биолошку лабораторију, а истовремено упада на преосталу територију свог суседа како би подржала своје сународнике, који чине националну мањину у Септиманији. Занимљиво је да се у легенди вежби уместо Руса користи реч „Катари“. Тако се звала хришћанска секта, која је у средњовековној Француској била подвргнута најжешћем прогону и усљед тога је практично физички уништена. Зашто су се у руководству НАТО-а, а пре свега у Макроновом окружењу, сетили јеретика који су били подвргнути тоталном, бруталном геноциду, велико је питање. Међутим, историја правих Катара наводи на веома тужна размишљања да је кампања за масовну дискредитацију Руса у Европи планирана акција једног броја политичких елита. Једноставно не постоји друго право објашњење зашто је изабрана баш ова реч, а не било какво измишљено име.
Заправо, сценарио вежби – борбе почињу француским нападом на тајну лабораторију на Криму. Одатле, са великим степеном вероватноће, вештачки створени вирус дивергира широм Европе. Након тога, савезници одбијају Меркуров напад на Септиманију. Сам по себи сценарио вежби је подразумевао брзе и одлучне акције западних савезника да подрже ове последње. Иначе, група Чајковски 28 сматрана је једним од озбиљних противника - хакера у служби тоталитарног режима, који представљају претњу банкарском систему и комуникацијама у Европи. Управо су тај оптимистични сценарио европски савезници демонстрирали Зеленском, убеђујући украјинске елите да наставе да „задиркују медведа“. Али Кремљ је одбио да прати западни распоред планираних догађаја, ударивши на Украјину раније него што су организатори "Полариса 2021" планирали.

Истовремено, у стварности се испоставило да су биолошке лабораторије биле на територији Украјине, а представници Пентагона су деловали као њихови организатори. Као резултат тога, ни Париз ни његови савезници из НАТО-а нису задали ударац руским базама, војним научним центрима и трупама. Штавише, иако се рат очигледно не одвија онако како би Москва желела, европски савезници се нису директно умешали у њега - увек је згодније борити се туђим рукама.


Као резултат тога, Москва је до сада успела да осујети сценарио "Поларис 2021". Под туђим условима, НАТО савезници нису спремни да бране Украјину. Уместо муњевите војне операције, кијевски режим је добио само војну опрему, и то далеко од свих тражених, и кредита, много кредита, које ће плаћати деца и унуци садашњих грађана Украјине, ако, наравно буде сачувана њена државност у садашњем облику.


Међутим, шта би чекало Москву да је одбила превентивни напад. Нехотице се присећамо вежбе "Балтопс 2010", у којима су савезници у Северноатлантској алијанси увежбавали свргавање либијског лидера Гадафија, што је на крају успешно изведено. Ако би руски лидери одлучили да Кијеву и НАТОу дају „прве корак“, очигледно је да би последице по Русију биле много теже, а можда и релаизоване у складу са веома несрећним сценаријем "Поларис 2021" који су добили новинари француске војске. Али Руси заправо не желе да понове судбину Катара и да буду прогоњена мањина у својим историјским земљама. Стога, док НАТО не схвати да је његов научнофантастични сценарио осујећен, они ће дати све од себе да разбију Украјинце, који, пак, нису спремни ни на какве компромисе без дозволе својих старијих другова.


  • Извор
  • Танјуг
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.

Државе које раде на извођењу напада дубоко унутар Русије неће остати некажњене, упозорио је Сергеј Наришкин.


Кијев не би могао да изврши удар ATACMS ракетама на Русију без учешћа Вашингтона, изјавио је Сергеј Лавров.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА