BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Рено изгубио 2,3 милијарде евра у првој половини ове године због повлачења из Русије

РТ: Рено изгубио 2,3 милијарде евра у првој половини ове године због повлачења из Русије
29.07.2022. год.

Француски произвођач аутомобила Рено процењује да је изгубио 2,3 милијарде евра у првој половини ове године као резултат повлачења из Русије, његовог другог највећег тржишта, саопштила је компанија у свом финансијском извештају.

„Резултат обустављеног пословања представља губитак од 2,3 милијарде евра у првој половини 2022. године, углавном због обезвређења некретнина, постројења и опреме, нематеријалне имовине, као и умањења вредности специфичних средстава у власништву осталих лица Групе и резултата отуђења продатих руских ентитета“, наводи се у извештају.

Рено је обуставио операције у Русији још у марту, убрзо након почетка војне операције у Украјини. Затим, у мају, Рено је продао 100% свог удела у Рено Русија и својих 68% удела у руском произвођачу аутомобила АВТОВАЗ. Имовина компаније је 16. маја пребачена у руско државно власништво. Тадашњи председник Реноа Жан-Доминик Сенард назвао је ту одлуку болном, али неопходном за заштиту запослених у Реноу.

Руске власти су саопштиле да намеравају да покрену производњу аутомобила домаће марке у бившој фабрици Реноа.

Извор: РТ


Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.

Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © РИА Новости / Илья Питалев/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Влада Српске позива на заштиту и одбрану Републике Српске и њених институција;

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА