BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Нема алтернативе руској нафти - ОПЕК

РТ: Нема алтернативе руској нафти - ОПЕК
12.04.2022. год.
Санкционисање руске енергије могло би да изазове катастрофу, упозорава организација

Садашње и будуће санкције Русији могле би да изазову један од најгорих шокова у снабдевању нафтом у историји, упозорио је у званичнике ЕУ генерални секретар ОПЕК-а Мохамед Баркиндо, додајући да би било немогуће надокнадити количине изгубљене у таквом случају.

Око седам милиона барела руске нафте дневно напушта светско тржиште као резултат ембарга и других ограничења руске трговине, објаснио је он.

Званичник ОПЕК-а је такође рекао ЕУ да је тренутна нестабилност на тржишту последица „нефундаменталних фактора” ван контроле ОПЕК-а и да је одговорност ЕУ да промовише „реалистичан” приступ енергетској транзицији.

ЕУ је најавила да планира да се придружи САД-у и Великој Британији у увођењу ембарга на руске енергенте. Међутим, за разлику од САД-а и Велике Британије, ЕУ увози већину својих енергетских залиха из Русије, а стручњаци упозоравају да би покушај прекида испорука могао имати катастрофалне резултате. Немачка посебно очекује колапс читаве индустрије, док је челник аустријског енергетског гиганта ОМВ изјавио да би било „немогуће“ да његова земља одустане од куповине руског гаса.

Док су САД обећале да ће појачати и попунити празнине својим скупљим извозом течног природног гаса, већина европских  гасних терминала већ ради пуним капацитетом, што значи да не би било места за складиштење горива. Друге земље су жељне да искористе кризу као отварање за прелазак ка обновљивим горивима.
 
Ипак, Европски парламент захтева хитан и потпун ембарго на руски увоз нафте, угља, природног гаса и нуклеарног горива. Неке земље, попут Мађарске и Словачке, јасно су ставиле до знања да планирају да игноришу забрану у интересу самоодржања, иако су друге упозориле своје грађане да стегну каиш и да се спреме за оскудна времена која су пред нама.

Нафта и гас нису једине робе погођене ратом у Украјини. Русија и Украјина заједно производе око трећину светског извоза пшенице, а обе земље су такође велики извозници сунцокретовог уља и ђубрива. Као резултат тога, цене хране су достигле историјски максимум, а многе земље и невладине организације упозоравају на несташицу хране која прети у блиској будућности.

Извор: РТ


Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.

Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © Getty Images / grandriver / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Стотине Руса свакодневно потписују војне уговоре, чиме је нови позив за мобилизацију непотребан, изјавио је портпарол Дмитриј Песков.


У србском Дрвенграду – “селу Емира Кустурице” – отворен је 22. новембра увече међународни фестивал документарног филма “RТ.Док: Време наших хероја”.

Руски војници извели су удар на паркинг за авионе на аеродрому у рејону Авиаторског, уништивши један од стационираних летелица. На Купјанско-Сватовском правцу руске снаге су подигле за


Нова ракета је успешно тестирана, рекао је руски председник на састанку у Кремљу.


Изјаве руског председника нису празне приче као оне европских политичара, рекао је мађарски лидер.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА