РТ: Москва упозорила Европу на колапс енергетског тржишта
Цена гаса у Европи на нивоу од 4.000 долара за 1.000 кубних метара није граница, пошто је обим складишта знатно мањи него прошле године, изјавио је потпредседник руске владе и бивши министар енергетике Александар Новак. .
Према његовим речима, забрана увоза руске нафте и гаса могла би да доведе до краха европског енергетског тржишта.
„Апсолутно је очигледно да ће без руских угљоводоника, ако буду уведене санкције, доћи до колапса тржишта гаса и нафте. Раст цена енергената може бити непредвидив“, рекао је Новак.
Он је истакао да је забрана Вашингтона руске нафте и нафтних деривата већ довела до повећања цена горива у САД-у за 19%. Истовремено, удео руског извоза у америчким енергетским ресурсима је само 3%.
„Наши партнери покушавају да своје проблеме везане за раст цена пребаце на Русију. Мада, очигледно, наша земља нема никакве везе са овом кризом“, рекао је Новак.
Заменик премијера је такође рекао да је отказивање ЕУ од гасног пројекта "Северни ток 2" већ довело до огромног повећања цена гаса, док је нафта због санкција скочила за 40 одсто.
Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
- Извор
- Танјуг
- фото: © Pixabay.com / RT/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Власти предузимају све како би ублажиле глобалну ситуацију за руску економију, истакао је Дмитриј Песков
Британски премијер ће рећи да су царине погрешне, али да разуме „економски национализам“ председника САД Доналда Трампа, наводи лист
Москва и Вашингтон су „усред“ мировних преговора о Украјини, изјавио је директор Савета за економију Беле куће Кевин Хасет за ABC
Седми је дан од како су на пут из Врњачке Бање за Кину југом 55 кренули Марко, Немања и Младен. Хуманитарна акција „За мале велике хероје\" тече по плану....
О покушају председника Србије да седи на више столица – Игор Пшеничников
Председник САД признао да ће његова „економска револуција“ захтевати жртве
Остале новости из рубрике »