Вучић: Србија се данас на седници УН придружили осудама напада на Украјину, у тексту се не помињу санкције
"Србија се данас на седници УН придружили осудама напада на Украјину. Ми смо рекли да то није први напад на територији Европе, ми то нисмо могли ни смели због историје да прећутимо. У тексту се не помињу било какве санкције, али свакако са наше стране је веома важно да осудимо урушавање територијалног интегритета било које земље", каже Вучић.
Криза због рата у Украјини је нешто што на драматичан начин погађа Србију, истакао је вечерас председник Александар Вучић који је пренео да је Србија суочена са огромним притиском у којем мало ко жели да чује аргументацију, мало кога интересује шта се догађало 1999.
Вучић је, на почетку обраћања грађанима, казао да му је било врло тешко да систематизује оно што је хтео грађанима да каже, додајући да му никада није било теже у последњих 10 година.
Рекао је да ће представити проблеме са којима се суочава земља, мере које може да предузме као суверена земља у заштити привреде и потрошача. Указао је да није лако, на утицај политике на економију, притиске којима је изложена земља и свега што тек предстоји.
"Од петка када сам се последњи пут обратио догодиле су се бројне промене, цео свет је постао другачији за само три до пет дана. Буквално више ништа није исто. Све оно што смо живели до јуче, мислили да смо знали, одједном више не личи на оно кроз шта пролазимо данас. Догодиле се тектонске промене на светској политичкој сцени", нагласио је Вучић.
Србија се, према његовим речима, налази у изузетно тешкој ситуацији.
"Данас мање него икада постоји разумевање за позицију Србије, и нашег народа било где у свету. Није питање наше принципијелности, исправности нашег става, већ готово невероватних околности које су нас довеле у веома тешку ситуацију", казао је он.
Вучић је пренео да је у протеклих 48 сати разговарао лично са бројним представницима држава и институција.
"Не постоји представник ни једне важније државе да нисмо разговарали са њим. Лично сам разговарао са председницом Европске комисије, представницима ЕУ, САД, Немачке, Француске и других земаља. Размењивао сам поруке са свима око свих важнијих питања од нашег гласања за резолуцију у УН и санкцијама Русији", пренео је он грађанима.
Србија је изложена огромном притиску, истиче, у којем није питање, како каже,може ли појединац нешто да издржи или не, већ што се суочава са чињеницом да мало ко жели да чује нашу аргументацију, мало кога интересује шта се догађало 1999.
Захвалио се председници Европске комисије и председнику Европског савета, али и представницима САД што су желели да га саслушају јер, каже, види и зна, да њихова јавна мњења немају стрпљења ни трпељивости да чују било какав уравнотеженији став од најтврђе могућег против Русије.
Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости / Пресс-служба МИД РФ/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
За разлику од Брисела, Москва може да сачека исход трговинског рата, рекао је бивши председник Русије
Амерички председник приписао је осуду десничарске политичарке „правном рату“ који воде „европски левичари“
Кирил Дмитријев изјавио да администрација Трампа „разуме“ позицију Русије
Секретар Скот Бесент позвао је трговинске партнере САД да не узврате на нове увозне таксе
У позадини непрекидних протеста и одређене политичке турбулентности, Драган Шутановац је званично постао нови амбасадор Србије у САД, сменивши на том месту Марка Ђурића.
Портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова прокоментарисала је изјаву председника Србије Александра Вучића, да је \"Југославија ослобођена у Другом светском рату углавном сопственим снагама, уз ограничену помоћ Црвене...
Остале новости из рубрике »