BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Дискриминација Кинеза постала „хронична болест“ у америчком друштву - Пекинг

РТ: Дискриминација Кинеза постала „хронична болест“ у америчком друштву - Пекинг
01.11.2021. год.

Министарство спољних послова Кине је саопштило да је дискриминација и прогон Кинеза хронична болест која у америчком друштву постоји већ дуже време и која је потпомогнута покушајима оцрњивања владе у Пекингу.


Говорећи током редовне прес конференције, портпарол Министарства спољних послова Ванг Венбин позвао је САД да се позабаве расизмом против људи кинеског порекла, након што га је новинар замолио да прокоментарише извештаје да се кинески научници боре да добију средства за истраживања у САД-у због етничких разлога.

Ванг је рекао да је Пекинг приметио ове извештаје, те нагласио да дискриминација и прогон Кинеза више није вест, „већ дуготрајна и неизбрисива мрља у економском и друштвеном развоју Сједињених Држава“. Клеветнички напади на Кину и широко распрострањено ширење лажних информација о Пекингу неодвојиви су од мржње која се показује у америчком друштву, додао је он.

Портпарол је рекао да је то питање постало проблематичније током пандемије и да су амерички политичари покушали да пребаце кривицу за неефикасан одговор Америке на коронавирус ширењем гласина против Кине.

„То је довело до наглог повећања броја злочина из мржње против азијских група, укључујући Кинезе“, додао је он.

Ванг је такође истакао историјске инциденте дискриминације кинеских радника, посебно оних који су укључени у изградњу "Union Pacific Railroad". Тежак рад Кинеза у Сједињеним Државама није вратио људска права или једнакост, већ сталну дискриминацију и неправду, истакао је он.

Портпарол је позвао САД да предузму ефикасне мере за решавање расне дискриминације и заштите легитимна права и интересе етничких мањина, укључујући и оне кинеског порекла.

Студија објављена у октобру наводи да се 42,2 одсто кинеских научника – људи кинеског порекла или наслеђа, без обзира на држављанство – осећају расно профилисаним од стране америчке владе. Поређења ради, само 8,6% некинеских научника је саопштило да су расно профилисани.

Извештаји да су се кинески научници борили да добију академско финансирање долазе усред опште забринутости због пораста злочина из мржње, посебно против оних из Азије.

Извор: РТ

 



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © REUTERS/Eric Lee / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Сарадња две земље представља „велики успех“, изјавио је руски председник


Удружење „Хаџи Продан“ упутило је хитан апел јавности и надлежним институцијама због озбиљне опасности од урушавања стена изнад заштићеног културног и историјског комплекса Хаџи Проданова црква и пећина у...

Председник Си Ђинпинг позвао је Пекинг и Њу Делхи на ближу сарадњу након периода затегнутих односа


Нажалост правосуђе које не постоји у Уставу поступа по одлукама нелегитимног Кристијана Шмита и процесуира мене као предсједника Републике Српске, али и предсједника Народне скупштине Српске Ненада Стевандића, као...

Суђење у Француској подсетило је америчког председника на догађаје у његовој земљи, изјавио је он



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Влада Српске позива на заштиту и одбрану Републике Српске и њених институција;

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА