Чудотворне медицинске гљиве – лек за многе болести
Да ли сте чули за медицинске гљиве? Медицинске гљиве се користе у источној медицини хиљадама година и однедавно су широм света стекле још већу популарност. Иако се већина лековитих печурака углавном користи као додатак исхрани у праху или капсулама, у неким азијским земљама Лавља грива и Шитаке могу се наћи на менију најлуксузнијих ресторана.
Листа здравствених благодати које лековите печурке пружају је дугачка. Побољшање можданих функција, заштита јетре, балансирање хормона, јаки антиоксиданси, регулација пробаве, повећање адаптације на стрес, anti-aging својства и имуномодулаторни ефекти само су неки од њих.
Међутим, свака печурка је јединствена и пружа своје посебне здравствене предности.
МОЖЕМО ЛИ ГЉИВАМА ПРИПИСАТИ ТЕРАПИЈСКА СВОЈСТВА?
Сви би волели да прочитају да су гљиве лек за све болести; можда у источњачкој медицини, али западна медицина, још увек тражи чврсте доказе и бројна клиничка истраживања која би ово потврдила. Нађимо се негде на средини и сматрајмо их помоћницима за имунолошки систем или мини вакцинама против стреса, упале и тумора.
Ако желите да уђете у чудесни свет лековитих гљива, почнимо са упознавањем 4 најмоћније.
GANODERMA LUCIDUM /REISHI/ - PRIRODNI XANAX
Ова фаворизована гљива једна је од најпопуларнијих лековитих гљива, и то са добрим разлогом. У стању је да учини све: помогне у мршављењу, одржава јак имунитет, моћан је борац против туморских ћелија.
Ипак, оно што ову гљиву чини јединственом су њена умирујућа својства, а све то захваљујући једињењу тритерпену, који је у поприличном уделу присутан у овој гљиви. Ова једињења:
побољшавају расположење
може ублажити анксиозност
ублажити депресију и
подстаћи бољи сан.
Желите бољу адаптацију на стрес, онда је РЕИШИ ваш избор.
HERICIUM ERINACEUS /LAVLJA GRIVA/ –HRANA ZA MOZAK
Ова перната „пом-пом“ гљива је препуна антиоксиданса и јача имуни систем попут већине лековитих гљива. Али лавља грива чудесна је по томе што стимулише производњу биопротеинског фактора раста неурона (НФГ) и мијелина /нервног омотача/.
И НФГ и мијелин пресудни су за здравље мозга. Неравнотежа у њима може допринети појави неуролошких болести као што су Алцхајмерова болест, амиотрофична латерална склероза /АЛС/ и мултипла склероза. То чини лављу гриву озбиљном храном за мозак!
Медицинска гљива Лавља Грива брзо постаје једна од најпопуларнијих лековитих печурки.
Лавља грива:
· Побољшава меморију
· Побољшава концентрацију
· повећава спроводљивост нерава
· смањује анксиозност
· успоставља психичку равнотежу
CORDYCEPS SINENSIS /KORDICEPS/ - DA UMOR I IMPOTENCIJA PADNU U ZABORAV
Осећате да немате енергије или вам треба појачање пре тренинга? Кордицепс је за вас гљива. Ова гљива је позната по томе што је врло подстицајна и за енергију и за либидо.
Кордицепс може помоћи телу да ефикасније користи кисеоник и побољша проток крви. Ово може бити посебно корисно за спортисте или оне који редовно вежбају. Показало се да ова гљива не само да побољшава вежбање.
Према традицији, печурка Кордицепс користи се за јачање бубрега. У кинеској медицини бубрези су повезани са јачањем укупног нивоа енергије у телу, а такође и са сексуалном функцијом код мушкараца и жена.
КОРДИЦЕПС:
· недостатак сексуалне жеље
· побољшава циркулацију у полним органима
· неплодност
· смањен либидо
· сексуална дисфункција
· повећава продукцију атп-а
· повећава адаптацију на стрес
· повећава издржљивост
SMEĐI ŠAMPINJON /AGARICUS BLAZEI MURII/ - PROTIV ALERGIJA I TUMORA
Лековита гљива AGARICUS BLAZEI MURII из бразилске кишне шуме користила се у традиционалној медицини и као здрава храна за превенцију низа болести, укључујући инфекције, алергије и рак. Можда је најмање популарна на нашим просторима јер је често бркају са смеђим шампињоном који се виђа по продавницама (Аgaricus bisporus), али бразилска печурка AGARICUS BLAZEI MURII има МОЋНА АНТИМУТАГЕНА, АНТИОКСИДАТИВНА, ИМУНОСТИМУЛАТИВНА СВОЈСТВА И ВЕОМА ЈАКУ АНТИТУМОРСКУ АКТИВНОСТ.
AGARICUS BLAZEI MURII
· ПОМОЋ У ТЕРАПИЈИ МУЛТИПЛОГ МИЈЕЛОМА И ЛЕУКЕМИЈА
· АЛЕРГИЈЕ
· ДИЈАБЕТЕС
· КОЖНИ ПРОБЛЕМИ
· АУТОИМУНЕ БОЛЕСТИ
· ОЧНЕ БОЛЕСТИ
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Остале новости из рубрике »