BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

„`Спутњик V` је попут `Калашњиковa` - једноставан, поуздан и ефикасан“ - аустријски инфектолог

„`Спутњик V` је попут `Калашњиковa` - једноставан, поуздан и ефикасан“ - аустријски инфектолог
21.02.2021. год.


Руска вакцина "Спутњик V" поуздана је колико и пушка "калашњиков", рекао је водећи аустријски специјалиста за заразне болести Флориан Талхаммер у интервјуу за "Кронен цајтунг".

„Спутњик V“ је попут јуришне пушке "Калашњиков" - једноставан, поуздан и ефикасан“, рекао је он, преносе РИА Новости.

Талхамер је истакао да су „мнбого обећавајући подаци“ о руској вакцини објављени у угледном медицинском часопису.

Министарство здравља Русије регистровало је "Спутник V" у августу прошле године, а лек су развили научници Истраживачког центра "Гамалеј".

Вакцина је прва на свету која је спречила коронавирус, а израђена је на проучаваној и потврђеној платформи људских аденовирусних вектора.

Научни часопис "Лансет" претходно је објавио резултате треће фазе клиничких испитивања „Спутњик V“, потврђујући високу ефикасност (91,6 одсто) и сигурност лека.



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © РИА Новости / Владимир Трефилов/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Влада Српске позива на заштиту и одбрану Републике Српске и њених институција;

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА