РТ: Сат откуцава: Трамп каже да нема продужења крајњег рока уговора за „ТикТок“, док компанија жели да избегне распродају
Амерички председник Доналд Трамп рекао је да неће дати "ТикТок"-у, кинеској видео апликацији, више времена за распродају имовине са седиштем у САД-у, инсистирајући да се договор мора постићи за неколико дана, упркос извештајима да компанија тежи да потпуно заобиђе продају.
Првобитни рок за продају неће се померити, рекао је Трамп новинарима. То значи да власник компаније "ТикТок" из Пекинга, "Бајт денс", има мање од недељу дана да постигне договор, суочен са опсежном забраном у САД-у уколико пропусти крајњи датум 15. септембра.
„Видећемо шта ће се догодити. Или ће бити затворено или ће га продати“, рекао је Трамп.
President Trump says there will be "no extension" of his September 15 deadline for TikTok to be either be banned or sold to a U.S. company https://t.co/Nj065CIsxp pic.twitter.com/ilJzQUjuNT
— CBS News (@CBSNews) September 10, 2020
Према извршном налогу од 6. августа, Бела кућа је "Бајт денсу"-у дала 45 дана да прода америчке услиге "ТикТок"-а америчком купцу, тврдећи да популарна апликација представља претњу приватности и националној безбедности. Иако је накнадним налогом касније прецизирано да би трансакција морала бити завршена до 12. новембра, компанија ће вероватно пропустити рок без обзира. Разговори са америчким фирмама заинтересованим за откуп, укључујући "Мајкрософт" и "Оракл", наишли су на компликације, наводи "Блумберг", док регулаторне препреке у Кини такође ризикују да се тај процес повуче, јер је "Бајт денс" дужан да сваки предложени посао поднесе на званично одобрење.
"Бајт денс" је на суду оспорио америчке извршне налоге, саопштивши да преферира „дијалог над парницом“, али да није имао „другог избора“ осим да тужи. Компанија је тврдила да наредбе немају правни статус јер је "Бајтденсу" ускраћен редован поступак, те да Трампова администрација није понудила „веродостојне доказе“ у прилог својим наводима о националној безбедности.
Вашингтон последњих месеци све више појачава офанзиву на кинеске технолошке компаније и апликације, не само на "Бајтденс" и "Тенсент" - кинеског власника апликације "Вечат", већ и нападајући телеком гиганта "Хуавеј", у свим случајевима оптужујући компаније за крађу америчких података и угрожавања националне безбедности.
Извор: Восток / РТ
- Извор
- Танјуг
- фото: © Reuters / Kevin Lamarque; Reuters / Dado Ruvic / RT/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.
Државе које раде на извођењу напада дубоко унутар Русије неће остати некажњене, упозорио је Сергеј Наришкин.
Кијев не би могао да изврши удар ATACMS ракетама на Русију без учешћа Вашингтона, изјавио је Сергеј Лавров.
Остале новости из рубрике »