У Србији приказани „Панцири-С1“ са двостраном радарском антеном за брзо скенирање
Уочљиво је да је верзија „Панцира-С1“ коју је набавила Република Србија опремљена новим типом радара за брзо скенирање СОЦ која се састоји од двостране антене. Радар функционише и S-дијапазону и посебно је ефикасан приликом детекције и праћења широког спектра ваздушних циљева у условима активних и пасивних сметњи противника. Ради се о софистицираном радару који има изузетно високе способности откривања, распознавања, и аутоматског праћења ваздушних објеката у зонама до 40 километара, пише Russia beyond.
Председник Републике Србије Александар Вучић обишао је раније припаднике 3. ракетног дивизиона 250. ракетне бригаде за противваздухопловна дејства. Са Вучићем је у обиласку био и министар одбране Александар Вулин. Повод за обилазак је било обележање 21 годишњице како је тадашња Војске Србије оборила амерички вишенаменски авион F16 који је учествовао у НАТО агресији на СРЈ. Председнику је том приликом приказан и парк нове борбене технике коју је добила 250.ракетна бригада, тачније њен 3-ћи ракетни дивизион. У питању су ракетно-топовски ПВО системи 96К6 „Панцир-С1“ који су недавно набављени из Русије у количини која је еквивалента једне батерије.
Србија: „Панцир-С1“ опремљен новим типом радара за брзо скенирање СОЦ која се састоји од двостране антене. Радар функционише и S-дијапазону и посебно је ефикасан приликом детекције и праћења широког спектра ваздушних циљева у условима активних и пасивних сметњи противника. pic.twitter.com/RNboddPZva
— Marsonline (@gvozdenavolja) May 3, 2020
Велики број стручњака како са Истока, тако и Запада сматра да је ово оруђе једно од најбољих у свету када су у питању системи ПВО кратког домета. У међувремену је систем прошао и значајно борбено искуство на простору Сирије где је учествовао у обарању 100+ ваздушних циљева који су се углавном састојали од крстарећих ракета и беспилотних летелица. Спада у борбено средство које је веома тражено на светској пијаци наоружања и војне технике.
Што се тиче његових карактеристика када је у питању врста ваздушног циља претпоставка је да СОЦ може да детектује летећи објекат еквивалента ловачког авиона 4,4+ генерације на даљинама већим од 50км, док противрадарску ракету AGM-88 као и друге типове ваздухопловног убојног оружја екстремно мале одразне површине, може да „ухвати“ на даљинама 15км+.
Russia beyond
- Извор
- Танјуг
- фото: Снимак екрана / Јутјуб / Russia beyond/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
За разлику од Брисела, Москва може да сачека исход трговинског рата, рекао је бивши председник Русије
Амерички председник приписао је осуду десничарске политичарке „правном рату“ који воде „европски левичари“
Кирил Дмитријев изјавио да администрација Трампа „разуме“ позицију Русије
Секретар Скот Бесент позвао је трговинске партнере САД да не узврате на нове увозне таксе
У позадини непрекидних протеста и одређене политичке турбулентности, Драган Шутановац је званично постао нови амбасадор Србије у САД, сменивши на том месту Марка Ђурића.
Портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова прокоментарисала је изјаву председника Србије Александра Вучића, да је \"Југославија ослобођена у Другом светском рату углавном сопственим снагама, уз ограничену помоћ Црвене...
Остале новости из рубрике »