Путин идентификовао шест главних задатака у борби против коронавируса
Председник Владимир Путин одржао је видео-конференцију о санитарно-епидемиолошкој ситуацији у земљи, са потпредседником Владе Татјаном Голиковом и градоначелником Москве Сергејем Собјањином.
"Ситуација са коронавирусом у Русији се мења свакодневно и не иде на набоље. Следеће недеље ће у великој мери бити пресудне. Све акције власти треба да буду оптимално распоређене узимајући у обзир све факторе", рекао је председник.
Председник Путин идентификовао шест главних задатака у борби против коронавируса:
- Да бисмо наставили да делујемо унапред, потребна нам је објективна прогноза. И не само средњорочне или дугорочне, већ и наредна три, седам и десет дана. Захтевам од Владе да такве прогнозе доноси и стално ажурира, на основу стварне ситуације. И молим вас да ми то подносите сваки дан. "
- Цео здравствени систем треба да ради као јединствени механизам. У вези с тим, поново скрећем пажњу на потребу јасне интеракције и између федералних структура и између региона, желим да скренем пажњу на рад институција Министарства здравља, ФМБА, других медицинских установа, као и приватних клиника. Влада има потребна овлашћења да координише сав овај рад. "
- Сада је потребно ефикасно искористити све наше ресурсе. Понављам, морамо размислити о свим детаљима и опцијама, рационално распоредити оптерећење на болнице и клинике, обезбедити могућност маневара узимајући у обзир ситуацију на одређеним територијама. То је, између осталог, брзо преусмеравање залиха заштитне опреме за медицинско особље, резерви респиратора и лекова, као и медицинских тимова у оним регионима и медицинским установама где су они највише потребни у датом тренутку."
- Молим да ме извештавате о томе како траје формирање додатних медицинских тимова. Овде је, како смо се договорили, неопходно искористити кадровски потенцијал свих медицинских установа, као и специјализованих универзитета и школа. Наравно, такви стручњаци, као и њихове колеге, морају примити све утврђене доплате за посебне услове рада, те им мора бити обезбеђена лична заштитна опрема. Овде су, наравно, потребне додатне мере да би се отклонили сви ови недостаци. У том смислу предлажем да размислите стварању јединствене савезне резерве личне заштитне опреме за медицинске раднике, као и опреме и лекова који се користе у лечењу коронавирусне инфекције, тако да би на терет ове резерве било могуће брзо помоћи регионима и медицинским организацијама.
- Знате да службеници Министарства одбране раде прилично ефикасно раде у иностранству, помажући нашим колегама у иностранству да се боре против ове инфекције. Они већ имају велико искуство радећи у прилично тешким условима. Потребно нам је то искуство. Имаћемо на уму и чињеницу да је Министарство одбране већ практично покренуло посао у многим регионима Руске Федерације на изградњи нових заразних медицинских установа која, ако буде потребно, такође могу бити укључена.
- Извор
- Танјуг
- фото: © РИА Новости / Алексей Дружинин/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.
Државе које раде на извођењу напада дубоко унутар Русије неће остати некажњене, упозорио је Сергеј Наришкин.
Кијев не би могао да изврши удар ATACMS ракетама на Русију без учешћа Вашингтона, изјавио је Сергеј Лавров.
Остале новости из рубрике »