BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Пореска управа Црне Горе покренула финансијску контролу Митрополије црногорско-приморске

Пореска управа Црне Горе покренула финансијску контролу Митрополије црногорско-приморске
25.02.2020. год.
"Митрополија црногорско-приморска издвојена је као заједница са најнижим степеном поштовања пореских прописа"


Пореска управа Црне Горе саопштила је да је инспекцијски надзор отворен код вјерских заједница, те ће бити утврђене све чињенице битне за провјеру регуларности обрачуна, пријављивања и плаћања пореских обавеза.

"Директор Пореске управе Миомир М. Мугоша у обраћању јавности није прекршио Закон о пореској администрацији, када је поменуо да Митрополија црногорско-приморска (МЦП) представља највећу вјерску заједницу у Црној Гори по низу критеријума који, између осталог, укључују и чињеницу да у односу на остале вјерске заједнице МЦП у комерцијалним банкама има највећи број отворених жиро-рачуна", саопштили су Дану из Пореске управе.

“Треба поменути и да члан 16 прописује да се институт пореске тајне не односи на податке које порески орган објављује квартално о листи пореских дужника, а да степен пореске дисциплине предметног обвезника исту класификује међу највеће пореске дужнике”, наводе из Пореске управе.


Из ПУ су саопштили да је "инспекцијски надзор отворен код вјерских заједница, те ће у истом бити утврђене све чињенице битне за провјеру регуларности обрачуна, пријављивања и плаћања пореских обавеза".

"Митрополија црногорско-приморска издвојена је као заједница са најнижим степеном поштовања пореских прописа, имајући у виду да иста једина од свих послује у сивој зони због чињенице да не пријављује своје пореске обавезе, те се не може доводити у исту раван са заједницама које су своје обавезе пријавиле држави. Мешихат Исламске заједнице је, за разлику од МЦП, уредно пријавио све вјерске службенике, а ова вјерска заједница вршила је значајан дио уплата за вјерске службенике на њихове индивидуалне рачуне, због чега је неопходно најприје извршити раскњижавање ових уплата, како би се утврдило стварно стање пореских обавеза, након чега ће се приступити даљој наплати пореских обавеза механизмима измирења дуга од стране предметног субјекта”, пише у одговору ПУ.


“На састанцима одржаним са свим вјерским заједницима које имају неизмирене обавезе пренијета је иста порука као и Митрополији, а то је да се обавезе према држави морају поштовати, те да до 2. марта исте треба да представе начин на који ће измирити доспјеле пореске обавезе. Пет вјерских заједница, и то: Црногорска православна црква Цетиње, Епархија будмљанско-никшићка Беране, Метох манастира Острог Јован до Никшић, Србска православна црквена општина Никшић и Србска православна црквена општина Пљевља аплицирало је за измирење дуга кроз репрограм у складу са Законом о репрограму пореског потраживања и исте редовно сервисирају доспјеле обавезе”, наводе из ПУ.

“Треба нагласити и да је инспекцијски надзор отворен код вјерских заједница, те ће у истом бити утврђене све чињенице битне за провјеру регуларности обрачуна, пријављивања и плаћања пореских обавеза, укључујући и податке о стању обавеза истих”, пише у одговору из Пореске управе.

Подсетимо, раније је Пореска управа Црне Горе запретила одузимањем имовине Србској православној цркви.


Митрополија црногорско-приморска је потом саопштила да Пореска управа дезинформише јавност, те да је „вишемилионски дуг” измишљен ради хајке против Цркве.

 


 

 



  • Извор
  • Танјуг
  • Директор Пореске управе Црне Горе Миомир Мугошa, фото: gov.me/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

U Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju otvorena je izložba slika jednog od najpoznatijih vranjskih slikara Zorana Petrušijevića Zopa.  Postavka pod nazivom 'Retrospektiva' obuhvata veliki broj Petrušijevićevi


Немојте од Вучића правити ентитет који персонификује Србију, нити изједначавати србски народ са оним што Вучић ради, кога су Запад и НАТО поставили да нама влада, поручио Гајић у...

Тлингитско село уништено 1882. године прихватило је „одавно закаснели” гест



Iako naš zakon jasno definiše da je dovoljan samo jedan akt nasilja kako bi se pokrenula procedura za zaštitu žrtve, žrtve u Srbiji u velikom broju slućajeva ne prijavljuju...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА