САД: Москва одговорна за дезинформације и провокације које се шире о Закону о вјероисповјести
"Дезинформације које се шире о Закону о слободи вјероисповјести су намјерна провокација, за коју је прије свега одговорна Москва, рекао је у интервјуу за "Глас Америке" замјеник помоћника америчког државног секретара и специјални изасланик за Западни Балкан Метју Палмер.
Глас Америке: Црногорска влада и Србска православна црква започеле су дијалог о Закону о слободи вјероиповести који је изазвао протесте у земљи и у региону. Шта САД очекују од тог дијалога?
Палмер: Ми очекујемо да ће разговор бити отворен и транспарентан, вођен у доброј вјери, а са циљем да се дође до разумјевања о томе како се овај закон може примијенити, а да заштити интересе црногорске владе, грађана Црне Горе, али и легитимне интересе СПЦ.
Отац Игор Балабан у Херцег Новом: Не дамо светиње јер не можемо да дамо срце из грудиhttps://t.co/8uxSE0Ilsu
— VOSTOK vesti (@vostokvesti) February 21, 2020
Глас Америке: Да ли ће САД посредовати у дијалогу у неком тренутку, јер обе стране за сада чврсто остају при својим позицијама?
Палмер: Дијалог је тек почео, премијер Марковић и митрополит Амфилохије су се тек састали 14. и то на Дан заљубљених, Светог Валентина, то мора да је добар знак. Надамо се да ће процес добити на замаху, а ми ћемо наставити да држимо отворени канал комуникације са свим странама и да се залажемо за компромис и дух сарадње, док они раде на проналажењу мирољубивог рјешења.
Прота Гојко Перовић: Мотив у свим сусретима исти – превазићи завадеhttps://t.co/zao5AP9cdI
— VOSTOK vesti (@vostokvesti) February 21, 2020
Глас Америке: СПЦ тврди да је закон дискриминаторан и да је циљ да се одузме имовина цркве, а црногорска влада то демантује. Да ли САД верују да је закон дискриминаторан и да му је циљ да се ослаби утицај СПЦ у Црној Гори?
Владика Димитрије: Запушимо уста онима који покушавају да нас оклеветају, говорећи да ми нешто овдје рушимоhttps://t.co/ZTIc3IvLak
— VOSTOK vesti (@vostokvesti) February 21, 2020
Палмер: Kако разумијемо, закон сам по себи је у складу са црногорским обавезама, као кандидата за чланство у ЕУ, многе европске државе имају сличне такве законе. Размијемо забринутост коју изражава СПЦ и важно је да о томе разговарају влада и црква и да се смире тензије које је овај закон изазвао и да се елиминише ризик од насиља на улицама.
Амфилохије: Има још времена да се покаје, без покајања нема спасењаhttps://t.co/BOLaUgUoh0
— VOSTOK vesti (@vostokvesti) February 20, 2020
Глас Америке: Да ли Русија користи СПЦ за промовисање својих интереса и изазивање подјела у Црној Гори и у региону?
Ђукановић: Аргумент „народ је на улицама“ ни на који начин неће спријечити државу да усваја и спроводи законеhttps://t.co/MCoj6SByw4
— VOSTOK vesti (@vostokvesti) February 20, 2020
- Извор
- Танјуг
- фото: © Борис Мусић / Митрополија/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.
Државе које раде на извођењу напада дубоко унутар Русије неће остати некажњене, упозорио је Сергеј Наришкин.
Кијев не би могао да изврши удар ATACMS ракетама на Русију без учешћа Вашингтона, изјавио је Сергеј Лавров.
Остале новости из рубрике »