BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Морају се створити јасна правила за транснационалне корпорације - Путин са лидерима земаља БРИКС

РТ: Морају се створити јасна правила за транснационалне корпорације - Путин са лидерима земаља БРИКС
28.06.2019. год.


Руски председник Владимир Путин говорио је о глобалној економској ситуацији и како се земље БРИКС-а у развоју могу придружити својим снагама како би осигурале да се она претвори у стабилнији и фер модел.

"Ситуација у глобалној економији је узнемирујућа", рекао је Путин лидерима Бразила, Индије, Кине и Јужне Африке, који су се окупили на самиту Г20 у Осаки у Јапану.


"Симптоматично је да међународна трговина више није покретач економског раста и доживљава све већи терет протекционизма, политички мотивисаних ограничења и баријера."

 
 

Руски лидер је позвао земље БРИКС-а да се уједине како би се ухватили у коштац са "протекционистичким" тенденцијама у светској трговини и да све више користе националне валуте у међународним трансакцијама како би стабилизовале потенцијалне нестабилности. Истовремено, Путин је напоменуо да државе чланице такође треба да покушају да реформишу Међународни монетарни фонд како би повећале утицај земаља у развоју унутар организације.

Економије у развоју, рекао је Путин, морају заузети "проактивнију улогу у формирању фер и одрживог глобалног модела развоја".

Истовремено, морају се створити јасна и разумљива правила за регулисање транснационалних корпорација како би се избегла монополизација тржишта или приступ технологијама. Русија, нагласио је он, сматра "било какве покушаје да се уништи Светска трговинска организација (СТО) или смањи њена улога" контрапродуктивним како се свет уводи у трговинске сукобе.

Светском економијом влада "једнострано" диктирање, рекао је индијски премијер Нарендра Моди, позивајући на реформу СТО како би се осигурала фер пракса и једнака права за све земље.


"Симптоматично је да међународна трговина више није покретач економског раста и доживљава све већи терет протекционизма, политички мотивисаних ограничења и баријера."

 
 

И даље би требало да се усредсредимо на реформу Светске трговинске организације да би се постигао уравнотежен развој глобалне економије и да је овај раст отворен за све.

Кинески лидер Кси Ђинпинг је у међувремену издвојио протекционизам као извор нестабилности у глобалној економији, позивајући на заједничке напоре да се чланице СТО заштите од таквих ризика. Он је указао да би земље БРИКС-а требале "повећати нашу отпорност и способност да се носе са вањским ризицима" који утичу на "заједничке интересе наших земаља и засењују мир и стабилност широм света".


"Све ово уништава глобални трговински поредак."

 
 

И индијски и кинески лидери требало би да одрже билатералне састанке са америчким председником Доналдом Трампом на маргинама самита, где ће обе земље покушати да одбране своје трговинске позиције усред ратне трговинске реторике америчке администрације. Путин ће се такође састати са Трампом касније у петак.

Извор: Восток / РТ

 



  • Извор
  • фото: © РИА Новости / Алексей Никольский / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.

Државе које раде на извођењу напада дубоко унутар Русије неће остати некажњене, упозорио је Сергеј Наришкин.


Кијев не би могао да изврши удар ATACMS ракетама на Русију без учешћа Вашингтона, изјавио је Сергеј Лавров.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА