BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Конференција о последицама НАТО агресије у организацији Универзитета одбране Министарства одбране Републике Србије

Конференција о последицама НАТО агресије у организацији Универзитета одбране Министарства одбране Републике Србије
11.06.2019. год.


"1999. година је била можда најмрачнији и најтежи час наше историје. Никада у својој историји нисмо били тако сами. Чак и они народи и земље који јесу наши пријатељи били су далеко, вођени политичким елитама које су сматрале да је бомбардовање Србије и Савезне Републике Југославије мала жртва за велики свет који им се нуди. Те 1999. били смо сасвим сами, само са својим народом", речи су министра одбране Александра Вулина којима је данас отворио Међународну конференцију „Одбрана од НАТО агресије – 20 година после“ у Дому Гарде у касарни „Топчидер“, преноси Министарство одбране Србије.

Према његовим речима, војска и народ су показали невероватну способност отпора, храброст и вештину која није могла бити предвиђена, и додао да су Срби прошли тежак период након НАТО агресије.
 
- То је био период у којем је од нас тражено да се самопоништимо, да заборавимо и да се одрекнемо својих ратника, да заборавимо суштину и смисао наше борбе. Период у којем се од нас тражило да прихватимо кривицу за туђе злочине, да се стидимо злочина других и да их прихватимо као своје. Не може бити ни војске ни државе која нема самопоштовање, која не може да се наслони на оне који су били пре њих. Армија која нема морал, снагу, сећања и понављања не може бити победничка армија. И славна тактика наше војске, она славна 4М – мобилност, маневар, маскирање и морал. Морал изнад свега. Није НАТО зауставила наша техника, није га зауставила ни наша премоћ, зауставила га је у копеној интервенцији свест да ће се војска и народ бранити. Уосталом, у рату који нисте изабрали, у рату који не можете ни да поведете ни да завршите, шта вам друго преостаје него да се браните и да се браните упорно, одлучно и сигурно, закључио је министар Вулин.


Учесницима Конференције, којој је присуствовао и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић, обратио се и ректор Универзитета одбране генерал-потпуковник Горан Радовановић који је истакао да данашња конференција има изузетан значај за систем одбране и ширу друштвену заједницу и додао да ће радови свих учесника бити публиковани у Зборнику “јер нећемо дозволити да чињенице и истина заснована на њима, о оваквом чину бруталности и повреде међународног права, егзистира негде у зони широког поља појединачних сећања”.



На Конференцији, коју организује Универзитет одбране Министарства одбране Републике Србије, осим домаћина учествују и представници Руске Федерације, Народне Републике Кине, Босне и Херцеговине и Републике Белорусије.

Теме панела Конференције су политичке, правне, економске и еколошке последице НАТО агресије, безбедносне и војно-стратегијске импликације и оперативно-тактичка искуства у одбрани од НАТО агресије.



  • Извор
  • фото: © Министарство одбране Србије/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.

Државе које раде на извођењу напада дубоко унутар Русије неће остати некажњене, упозорио је Сергеј Наришкин.


Кијев не би могао да изврши удар ATACMS ракетама на Русију без учешћа Вашингтона, изјавио је Сергеј Лавров.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА