BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Индија поседује огроман арсенал руског оружја и настоји да га прошири

РТ: Индија поседује огроман арсенал руског оружја и настоји да га прошири
17.04.2019. год.


Извор: Восток / РТ

Чак и док се Вашингтон удвара Њу Делхију, Индија покушава да купи војну опрему руске производње. Најновији договор би могао обухватити куповину више од 450 тенкова из Москве у вреднсти 1,93 милијарде долара, и чак не би био ни највећи уговор.

Куповином 464 
главних борбених тенкова Т-90МС, одобрених прошле недеље, додатно ће се проширити велику количину руског наоружања у индијском арсеналу. Земља је један од примарних купаца оружја Москве.

Још један, још значајнији уговор у вредности од 5,43 милијарде долара потписан је прошлог октобра, када је Индија наручила пет ПВО система С-400. Испорука се очекује до 2020. године.


India has vast arsenal of Russian-made weapons & seeks to expand it (PHOTOS)

 

Најсавременији систем противваздушне одбране је способан да пресретне и уништи мете на удаљености до 400 километара, те може истовремено да прати до шест циљева. Индија је дала до знања да ће наставити с куповином без обзира на америчке законе којима се намерава санкционисати свака земља која купује руску војну опрему.

Т-90 главни борбени тенкови

Индија већ има преко 1.000 тенкова Т-90 различитих врста. Од раних 2000-их, земља користи тенкове Т-90С Бишма, дизајниране посебно да задовоље потребе Индије. Неке од машина су произведене у Русији, док су друге састављене локално од монтажних комплета руске производње.



Поред Т-90С, Индија је купила велики број тенкова Т-90М - унапређену верзију. У ствари, Индија има знатно више тенкова Т-90 у служби и од саме Русије, као и старијих тенкова Т-72.



Руски авиони
Индијско ваздухопловство такође има велики избор руских авиона, укључујући и стотињак МиГ-21. Иако је суперсонични ловац први пут полетео крајем 1950-их, не дозволите да вас његове године заварају - најновији модерниозовани модел, познат као МиГ-21УПГ Бисон - заправо се може носити са ловцима четврте генерације. Авион је погодан за стицање ваздухшне предности, као и за мисије напада на земљу.



Авиони овог типа били су укључени у недавно разбуктавање конфликта између Индије и Пакистана, бар један од њих је оборен. Индија је саопштила да је један "Бисон" успео да обори пакистански Ф-16 који су направиле САД, али није пружила чврсте доказе. Исламабад, са своје стране, жестоко пориче губитак и учешће Ф-16 у сукобу.

Међу модернијим руским авионима у индијском арсеналу се налази преко 200 авиона Сухој Су-30МКИ наменских авиона, дизајнираних посебно да задовоље захтеве земље, где се "И" у називу односи на Индију, као и авионе МиГ-29К за носаче авиона.



Бродови и подморнице
Док је жеља за изградњом домаће морнарице била приоритет за Њу Делхи, већина се још увек састоји од бродова изграђених у иностранству. Једна од њених нуклеарних подморница је ИНС "Чакра", која је заправо руска, позната као "Акула" класа у НАТО класификацији. Подморница је била изнајмљена индијској морнарици на десет година 2012. године. Како уговор ускоро истиче, Њу Делхи прати гледа на закуп и друге подморнице исте класе.



Главни индијски носач авиона, ИНС "Викрамадитја" је ремонтовани носач авиона и ракетна крстарица из доба СССР-а. Брод је продат Индији почетком 2010. године и остаје једини брод тог типа. Први домаћи брод овог типа гради компанија ИНС Викрант, а очекује се да ће бити у употреби 2021. године.

 


  • Извор
  • фото: © AFP / Sam Panthaky / Money Sharma / R Narendra / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

U Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju otvorena je izložba slika jednog od najpoznatijih vranjskih slikara Zorana Petrušijevića Zopa.  Postavka pod nazivom 'Retrospektiva' obuhvata veliki broj Petrušijevićevi


Немојте од Вучића правити ентитет који персонификује Србију, нити изједначавати србски народ са оним што Вучић ради, кога су Запад и НАТО поставили да нама влада, поручио Гајић у...

Тлингитско село уништено 1882. године прихватило је „одавно закаснели” гест



Iako naš zakon jasno definiše da je dovoljan samo jedan akt nasilja kako bi se pokrenula procedura za zaštitu žrtve, žrtve u Srbiji u velikom broju slućajeva ne prijavljuju...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА