BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина и Новорусија из минута у минут - 04.04.

05.04.2019. год.

  


Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање  

 
Спровођење Минских споразума - кликнути на карту за увећање


Карта ситуације на фронту за 31.03. (карта кијевских снага) - кликнути на карту за увећање



Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - 
 Клинути овде или на мапу испод





 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 


Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 04
.04.


Стање на фронту .


Преглед политичко-економских и других вести за 04.04
.
 


Москва: Повећавањем војног присуства НАТО гура украјинску власт ка новим провокацијама Повећавајући своје војно присуство у црноморском региону, НАТО гура украјинску власт ка новим провокацијама, саопштило је Министарство споољних послова Русије у коментару поводом 70. годишњице овог војног савеза.

"Након милитаризације североисточне Европе, која је претходно била мирна у војним односима, НАТО је одлучио да повећа своје војно присуство на црноморском крилу. Интензивирају се све компоненте - ваздух, копно и море, то јест, гурајући Кијев ка новим провокацијама", наводи се у коментару.

Раније је стални представник САД-а у НАТО-у Кеј Бејли Хачинсон изјавила је да НАТО намерава да усвоји пакет одлука о Црном мору током министарских разговора НАТО-а у Вашингтону 3. и 4. априла. 

"У том циљу, планира се интензивирање извиђања, укључујући и ваздушно, као и повећање броја НАТО бродова у Црном мору.", 
додала је она.

Портпарол руског председника Дмитриј Песков је рекао да је став Русије по питању пловидбе бродова у Керчском мореузу "
свима одавно јасан".

Подсетимо, у новембру прошле године украјински бродови су ушли у територијалне воде Русије, при чему су правили опасне маневре, не реагујући на упозорења руских безбедносних снага. Бродови су потом заустављени и заплењени, а посаде ухапшене.

Моменат удара руског у украјински војни брод у Керчском мореузу


ЦИК украјине објавио резултате првог круга председничких избора Украјински ЦИК обрадио је сто посто гласова и објавио коначне резултате првог круга председничких избора.

За кандидате је гласало како следи:

- комичар Владимир Зеленски 30,24 одсто

-  актуелни председник Петро Порошенко 15,95
 

 лидер „Отаџбине“ Јулија Тимошенко 13,4 одсто

- лидер „Опозиционе платформе — за живот“ Јуриј Бојко 11,67


Русија спремна на сваки преокрет у војној безбедности у црноморском региону у случају реализације планова НАТО-а Јачање активности НАТО-а у Црном мору неће ојачати безбедност у региону и повезано је са додатним ризицима, изјавио је заменик министра спољних послова Русије Александар Грушко.

„Наш став је јасан - свако интензивирање НАТО-а у црноморском региону је бесмислено са војног становишта. Оно неће повећати безбедност ни самог региона ни самог НАТО-а, само ће бити пропраћени додатним војним ризицима“, истакао је Грушко и додао да одговорност за безбедност у региону треба да сносе саме црноморске државе.

Он је навео да је Русија спремна на сваки преокрет у војној безбедности у црноморском региону у случају реализације планова НАТО-а.

„Уколико буду потребне додатне војно-техничке мере, ми ћемо их применити. Са војне тачке гледишта ми смо, наравно, спремни за сваки могући преокрет у области војне безбедности у овом региону“, истакао је Грушко.

Он је навео да ће Москва на нове програме НАТО-а одговорити симетрично.

"Дејства Русије ће бити симетрична, али не и скупа."

Стални представник САД-а у НАТО-у Кеј Бејли Хачинсон изјавила је да НАТО намерава да усвоји пакет одлука о Црном мору током министарских разговора НАТО-а у Вашингтону 3. и 4. априла. 

"У том циљу, планира се интензивирање извиђања, укључујући и ваздушно, као и повећање броја НАТО бродова у Црном мору.", додала је она.

Портпарол руског председника Дмитриј Песков је рекао да је став Русије по питању пловидбе бродова у Керчском мореузу "свима одавно јасан".

Песков: Пловидба кроз Керчски мореуз се одвија у складу са међународним правом и руским законодавством Кремљ негативно оцењује саопштења из НАТО-а по питању пловидбе бродова у Керчском мореузу. Став Русије је по том питању свима већ одавно јасан - пловидба се одвија у складу са међународним правом и у складу са руским законодавством, изјавио је портпарол председника Дмитриј Песков, коментаришући изјаву сталног представника САД-а при НАТО-у Бејли Хачинсон, која је рекла да ће НАТО на самиту у Вашингтону усвојити нови пакет мера за Црно море, који подразумева и повећано присуство војних бродова НАТО-а у региону, што ће уједно "гарантовати" украјинским бродовима безбедни пролаз кроз Керчски мореуз.
 
„Када пристигне било какав захтев, тада ће и одлука бити донета. Овде је реч о затвореним водама, зато о том питању не треба хипотетички разговарати“, истакао је Песков.

Говорећи о повећању броја војних бродова Алијансе у Црном мору, Песков је подсетио на конвенцију из Монтреа о статусу црноморских мореуза, према којој бродови земаља које нису црноморске не могу да остану у Црном мору дуже од 21 дан.

 Москва: Дејства Русије на нове програме НАТО-а ће бити симетрична, али не и скупа Заменик министра спољних послова Руске Федерације Александар Грушко је саопштио да ће Москва на нове програме наоружања НАТО-а у Европи одговорити симетрично.

Дејства Русије ће бити "симетрична, али не и скупа", рекао је он на заседању посвећеном односима између Русије и НАТО савеза.

„Ми јако добро знамо какви данас постоје програми наоружања. Они уопште нису усмерени на борбу против тероризма, него се реализују по схемама Хладног рата“, оценио је Грушко.

Он је додао да стране признају потребу за успостављањем дијалога, али да до сада постоје потешкоће с тим, јер НАТО није спреман на војне контакте.

Данас је стални представник САД-а при НАТО-у Кеј Бејли Хачинсон саопштио да "НАТО намерава да осигура безбедан пролазак украјинских бродова кроз Керчски мореуз".

 

"У том циљу, планира се интензивирање извиђања, укључујући и ваздушно, као и повећање броја НАТО бродова у Црном мору", додао је 
Хачинсон.

С друге стране, Грушко је такође критиковао захтев америчког председника Доналда Трампа НАТО земљама да троше на одбрану два одсто БДП-а.

"Сада је ситуација са новцем апсолутно апсурдна. Американци кажу да је пропорционално мали допринос европљана генералним војним напорима ... Свако треба да повећа своје трошкове на 2%, те ће то онда бити мање-више поштено. Та је логика, наравно, апурдна. Апсурдно, јер ако Вашингтон одлучи да потроши билион на одбрану, какве везе имају европљани са тим?, додао је Грушко.


Ширење НАТО-а и распоређивање новог оружја у Европи један је од камена спотицања у односима између Русије и НАТО-а.


Састанак министара спољних послова НАТО-а заказан је за 3-4. Април у Вашингтону, који је посвећен 70. годишњици НАТО-а. Наведено је да ће учесници разговарати о новим санкцијама против Русије због инцидента у Керчском мореузу.

Лавров: Москва отворена за дијалог са Кијевом који је усмерен на реализовање Минских споразума Москва је отворена за дијалог са Кијевом који је усмерен на реализовање Минских споразума, али председник Украјине Петро Порошенко не жели и неће то да ради, изјавио је министар спољних послова Русије Сергеј Лавров у интервјуу за „Московски комсомољец“.

„Ми смо отворени за дијалог који неће бити усмерен на брбљање и измишљање изговора за неделовање, већ на практичну реализацију Минских споразума. Не сумњам да Петро Порошенко то не жели и неће то радити. Када је (представник Кијева у у хуманитарној подгрупи о Донбасу) Виктор Медведчук само понудио да се озбиљно расправља која аутономна права могу бити додељена Донбасу, назван је издајником. Порошенко је изјавио да се то никада неће догодити, иако је сам потписао посебан статус Донбаса који је прилично подробно изложен у Минским споразумима“, истакао је Лавров.

Шеф руске дипломатије је такође навео да председник Украјине Петро Порошенко не слуша Немачку и Француску, јер има америчке „заштитнике“.

„Одредбе о томе каква би права требало да има Донбас формулисала је лично немачка канцеларка Ангела Меркел. Чињеница је да је њихов ’штићеник‘ престао да слуша. С једне стране, он не слуша ни Немачку ни Француску, јер има америчке ’заштитнике‘. А са друге стране, њима је такође незгодно да га јавно притискају, јер ће самим тим потписати да је њихово ’посредовање‘, како га зову, пропало“, објаснио је Лавров.

Он је додао да Москва инсистира да суштина Минских споразума треба да остане нетакнута, „не постоји други документ“, али се они могу допунити, на пример, да се посматрачима ОЕБС-а додели оружано обезбеђење УН, што је Русија предлагала као одговор на забринутост Украјинаца због безбедности посматрача ОЕБС-а.

„Међутим, суштина тих споразума не треба да се мења. Основна ствар у њима је да се питања решавају директно између Кијева, Доњецка и Луганска“, истакао је Лавров.

САД: НАТО намерава да осигура безбедан пролазак украјинских бродова кроз Керчски мореуз НАТО намерава да осигура безбедан пролазак украјинских бродова кроз Керчски мореуз, изјавио је стални представник САД-а при НАТО-у Кеј Бејли Хачинсон.

"У том циљу, планира се интензивирање извиђања, укључујући и ваздушно, као и повећање броја НАТО бродова у Црном мору.", додао је он.

Према његовим речима, очекује се да ће одговарајући пакет одлука бити донесен током разговора министара спољних послова земаља НАТО савеза у Вашингтону од 3. до 4. априла.

Са своје стране, високи званичник Стејт департмента је рекао да су ове мере само део одговора на "изазове са којима се НАТО суочава у региону".

"Не само због инцидента у Керчском мореузу, већ и зато што верујемо да Русија прети савезу на целом источном боку, а не само на северу", рекао је он.

Подсетимо, у новембру прошле године украјински бродови су ушли у територијалне воде Русије, при чему су правили опасне маневре, не реагујући на упозорења руских безбедносних снага. Бродови су потом заустављени и заплењени, а посаде ухапшене.

Моменат удара руског у украјински војни брод у Керчском мореузу



Раније је и портпарол Стејт департмента Роберт Паладино саопштио да САД "кроз изолацију шаљу Русији јасан сигнал да је инцидент у Керчском мореузу неприхватљив".

"Сасвим је очигледно да очекујемо повратак украјинских морнара и бродова, а агресија коју смо видели је неприхватљива и послат је снажан сигнал отказивањем сусрета између америчког председника Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина" рекао је Паладино.

На питање да појасни какав је сигнал послат, Паладино је одговорио "кроз изолацију".
Украјинa - из минута у минут -

 

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Иако многи сматрају да је кухиња само функционална, заправо мож


Међународни кривични суд у Хагу оптужио је израелског премијера за ратне злочине у Гази

Москва ће одговорити одлучно и на одговарајући начин на било коју агресију, изјавио је председник


Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.

Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА