BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Збогом долар: Индија и Уједињени Арапски Емирати договорили трговину у домаћим валутама

РТ: Збогом долар: Индија и Уједињени Арапски Емирати договорили трговину у домаћим валутама
09.12.2018. год.


Извор: Восток / РТ

Њу Делхи и Абу Даби потписали су споразум о валутној размени како би подстакли трговину и инвестиције без укључивања треће валуте попут америчког долара. Према подацима индијске амбасаде у Абу Дабију, уговор се односи на две милијарде дирхама УАЕ или 35 милијарди индијских рупија (495 милиона долара).

"Споразумом о билатералној валутној размени између Индије и УАЕ се очекује смањење зависности од тврдих валута попут америчког долара", наводи се у саопштењу амбасаде.

 

"Такође се очекује да ће овак корак дати подстицај националним валутама две земље, те да може смањити утицај волатилности због курса који произилази из зависности од треће валуте. Очекује се и смањење трошкова трансфера који произилазе из ризика девизног курса", додаје се у саопштењу.

Стране су такође разговарале о сарадњи у области енергетике, безбедности, трговине, инвестиција, космоса, одбране и др.

Са више од 50 милијарди долара у билатералној трговини, две земље су међусобно највећи трговински партнери једна другој. Стране директне инвестиције Индије у УАЕ биле су 6.6 милијарди долара у 2017. години, док су инвестиције УАЕ у Индију износиле 5,8 милијарди долара.

 



  • Извор
  • фото: © Reuters / Ahmed Jadallah / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

У царинском рату нема победника, поручио је кинески председник


Тежња ка нападима на ванмејнстрим политичаре у оквиру ЕУ постаје све очигледнија, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков

Ситуација на Курском правцу до краја 10.4.2025.


Одлука долази након што је председник Доналд Трамп одобрио 90-дневну паузу на царине веће од 10%

Доносимо у целини говор сталног представника Русије Василија Небензје на седници Савета безбедности УН 8. априла о ситуацији на Косову и Метохији:


Руски космонаут Алексеј Зубрицки налази се у бази података украјинског Министарства одбране као лице које избегава регрутацију и тражен је због издаје


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Влада Српске позива на заштиту и одбрану Републике Српске и њених институција;

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА