BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Јапан се затрпава у пластичном отпаду након што је Кина обуставила увоз светског отпада

РТ: Јапан се затрпава у пластичном отпаду након што је Кина обуставила увоз светског отпада
22.10.2018. год.

 
Извор: Восток / РТ

Земље широм света почињу да пате од гомилања отпада, након што је Кина ове године престала да увози отпад који се може рециклирати. Јапан је постао последња земља у низу која је пријавила претерано оптерећење индустрије рециклаже.

Кинеска забрана увоза за 24 врсте чврстих отпадних материјала, као што су боце, папир, рециклирани челик, утицала је на рециклажни ланац широм света. Јапан, који је прошле године извезао око половине од својих 1,5 милиона тона годишњег пластичног отпада, сада је нагомилао још више, те се још више гуши у властитом отпаду, при чему се многе локалне власти боре да се суоче са овим великим проблемом.


Око четвртине од 102 локалне самоуправе известиле су о прекомерном акумулирању пластичног отпада, што је у многим случајевима превазишло санитарне норме, подаци су Министарства животне средине Јапана. Најмање 34 општине су саопштиле да не успевају да пронађу нове дестинације за одлагање отпада након што су трошкови прераде у земљи значајно порасли.

Одбијање Кине да прихвати отпад приморало је јапанску индустрију рециклаже, да 34,9 процената компанија ограничи или размишљају о ограничавању количине отпада које могу да прихвате. Да би се решио проблем, јапанско министарство је саопштило да ће проширити домаће капацитете за процесирање пластичног отпада. Влада такође намерава да уведе мере за спречавање илегалног одлагања и проширење употребе биопластике, које су биоразградиве.

Сличан проблем је објављен овог викенда и у Великој Британији, која је прошле године извезла отприлике две трећине својих рециклажних средстава. Асоцијација локалне управе је осудила кинеску забрану увоза која је присилила локалне власти да додају додатних 500.000 фунти годишње за рециклажу.

"Јасно је да би забрана Кине на увоз отпада, могла ускоро да се имплементира и у другим земљама, а што може имати значајан утицај на способност локалних упава да рециклирају отпад", рекао је Мартин Тет, портпарол 
Асоцијација локалне управе за екологију.

Кина, која је у последњих 25 година преузела 45 одсто кумулативног увоза пластике, без сумње има велики утицај на глобални систем рециклаже. Иако су многе кинеске компаније премештале своје пословање у Малезију, азијска земља нема капацитете да замени Кину, а ове недеље је наметнула тромесечну забрану увоза.

"Ми ћемо учинити све да осигурамо да Малезија не постане канта за смеће развијених земаља", рекао је министар за науку, технологију, екологију и климатске промене Јео Би Јин.


Вијетнам, који је некада поздрављао стране пошиљке отпада, такође је почео тешко да се носи са рециклажним материјалима, те је намтнуо привремену забрану увоза отпада од јуна до октобра. Тајланд, друга светска дестинација за пластичне производе ће забранити увоз до 2021. године. Затварање азијских земаља за отпад такође ће утицати на САД, које су у првих шест месеци ове године извозиле отпад на Тајланд, Малезију и у Вијетнам.
 


  • Извор
  • фото: © Reuters / Baz Ratner / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Стотине Руса свакодневно потписују војне уговоре, чиме је нови позив за мобилизацију непотребан, изјавио је портпарол Дмитриј Песков.


У србском Дрвенграду – “селу Емира Кустурице” – отворен је 22. новембра увече међународни фестивал документарног филма “RТ.Док: Време наших хероја”.

Руски војници извели су удар на паркинг за авионе на аеродрому у рејону Авиаторског, уништивши један од стационираних летелица. На Купјанско-Сватовском правцу руске снаге су подигле за


Нова ракета је успешно тестирана, рекао је руски председник на састанку у Кремљу.


Изјаве руског председника нису празне приче као оне европских политичара, рекао је мађарски лидер.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА