РТ: „У колико смо само избора били умешани и у колико смо државних удара учествовали“ - Рон Пол
Доналд Трамп је изабран за председника као популистички аутсајдер који је говорио против интервенција, али његову администрацију чине неоконзервативци који желе да сачувају америчку империју, изјавио је бивши конгресмен САД Рон Пол за РТ.
Паул је коментарисао састанак саветника за националну безбедност Џона Болтона са својим руским колегом Николајем Патршевим у четвртак у Женеви, а који састанак је амерички изасланик описао као "значајан напредак" у односима између Вашингтона и Москве.
"Мислио сам да је страшно. Све што је радио је претња људима и претпоставка да контролишемо свет ", рекао је бивши тексашки конгресмен за РТ.
"Узео бих у обзир колико смо до сада урадили, посебно од Другог свјетског рата, у колико смо само избора били умешани, у колико смо државних удара учествовали, укључујући и Украјину. Рекао бих, у поређењу са овим садашњим `Рашнгејтом` - он је минијатура, веома сам забринут ", рекао је Пол за РТ.
"То је изван пропорција и то је само одвраћање од неких важнијих питања."
Москва се поставља на свој начин, а Вашингтон остаје "веома интервенционистички", рекао је Паул, наводећи као један од примера неуспех САД-а да испуни обећања да неће проширити НАТО на исток до граница Русије.
"Не мислимо да наш председник заиста подржава све ове позиције, него људи које је ангажовао", рекао је Паул, нагласивши именовање Болтона, неоконзервативног сокола из времена администрације Џорџа В. Буша.
Болтон је рекао новинарима да "верује америчком народу" који је изабрао Трампа. Међутим, како Пол истиче, ти људи никада нису изабрали Болтона и друге неоконзерватицсе који заузимају кључне позиције у администрацији Трампа.
"Познајем много Американаца који нису задовољни неоконзервативцима", рекао је Пол, тврдећи да у обе партије раде иза сцене како би "одржали царство".
"Ове друге ствари представљају само одвраћање од тога ко има моћ, ко вуче конце, ко доноси одлуке. У америчкој политици нема расправе о финансирању дефицита, централном банкарству, држави благостања или страним интервенцијама јер обе стране то прихватају", додао је Пол.
Коментаришући Болтонов захтев да Москва притисне Иран како би повукао своје трупе из Сирије, Пол је рекао да, иако је то био "разуман захтев", то требало да се примењује на "све земље које имају војску у Сирији без дозволе или позива".
"Они који нису позвани у земљу не би требало ни да буду тамо", рекао је Пол. Присуство САД у Сирији нема основе ни у домаћем нити међународном праву, док руске и иранске трупе делују на позив владе у Дамаску.", рекао је Пол.
"Не би била лоша идеја да Иран напусти Сирију, али мислим да би добар договор био када би Америка напустила Сирију и бавила се сопственим послом", рекао је Пол за РТ.
Читајте више на Ситуација у Сирији - из минута у минут
- Извор
- / vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Британски премијер ће рећи да су царине погрешне, али да разуме „економски национализам“ председника САД Доналда Трампа, наводи лист
Москва и Вашингтон су „усред“ мировних преговора о Украјини, изјавио је директор Савета за економију Беле куће Кевин Хасет за ABC
Седми је дан од како су на пут из Врњачке Бање за Кину југом 55 кренули Марко, Немања и Младен. Хуманитарна акција „За мале велике хероје\" тече по плану....
О покушају председника Србије да седи на више столица – Игор Пшеничников
Председник САД признао да ће његова „економска револуција“ захтевати жртве
Елмедину Конаковићу, министру иностраних послова у Савјету министара озбиљно гори под табанима. Онако се понаша само неко ко је у великом проблему. Призивати пуцње, убиство, хапшења, забрињавајуће је, навео...
Остале новости из рубрике »