BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Хејлијева назвала „највећим неуспехом“ Савет за људска права УН у настојању да оправда излазак САД

РТ: Хејлијева назвала „највећим неуспехом“ Савет за људска права УН у настојању да оправда излазак САД
19.07.2018. год.


Извор: Восток / РТ

Амерички амбасадор у УН-у Ники Хејлеј је поново осудила Савет за људска права УН, те је назвала неуспехом јер се међу његовим члановима налазе земље попут Кине и Кубе.

Међутим, није имала проблема са Саудијском Арабијом.

Она је говорила у Фондацији "Херитаж", објашњавајући разлоге за повлачење САД-а из Савета за људска права УН-а, што је у среду изазвало готово једногласну осуду. Она је издвојила Кубу, Кину и Венецуелу као земље чије присуство наводно штети веродостојност Савета.

Указујући на критеријуме чланства Савета као један од његових два главна проблема, заједно са својим савезником Израелом, Хејлијева је рекла да од кад је преузела дужност у чланство Савета до сада су се укљућивали "неки од најгорих кршитеља људских права - диктатура Кубе, Кина и Венецуела имају своја места у Савету. "


Посебно је имала у виду Венецуелу, осуђујући Савет због позива председнику Николасу Мадуру, којег је назвала "диктатором", да се обрати Савету 2015. године. Хејлијева је рекла да није чудно што Мадуро добија овације јер "62 процента чланова Савета нису демократије".


Оптужујући Савет да се фокусира на Израел, она је устврдила да Савет затвара очи на ситуацију у Венецуели, Куби и Кини. Такође је поменула Зимбабве, који није члан Савета.


"[Савет за људска права] је непоштено и неуморно усредсредио своју пажњу према Израелу, док у међувремену игнорише беду коју су нанели режими у Венецуели, Куби, Зимбабвеу и Кини".


Она је потом резимирала своје мишљење о Савету за људска права тако што га је назвала "највећим неуспехом" УН-а.


"Судећи по томе како су пропала обећања, Савет за људска права представља највећи неуспех УН-а. Узео је идеју људског достојанства и смањио је само на још један инструмент међународне политике", рекла је она.

Одабиром "недемократских" чланова Савета, Хејлијева је заобишла Саудијску Арабију, још једног великог америчког савезника и врло проблематичног понашања. Ултра-конзервативно краљевство је уплетено у крвопролиће у Јемену, водећи трогодишњу кампању бомбардовања која је резултирала бројним цивилним жртвама и подстакла активисте за људска права да затраже хапшење саудијског принца Мухамеда бин Салмана због ратних злочина.

У свом недавном извештају "Хјуман рајтс воча" наводи се да је коалиција предвођена Саудијском Арабијом извела најмање 87 "очигледно незаконитих" напада од почетка кампање која је однела око 1.000 цивилних жртава, уништавајући куће и цивилну инфраструктуру. Упркос укидању неких деценијских старих ограничења и омогућавању женама да возе и одлазе на стадионе, Ријад наставља да се бори против неслагања и не жури да укине баријере које ометају девојке и жене да доносе неке основне одлуке без претходне сагласности мушкарца.

Сједињене Државе су формално најавиле своју одлуку да напусте Савет за људска права УН у јуну, осуђујући међународно тело као "заштитника кршења људских права и језгро политичке пристрасности" због критика Савета према Изреалу због масовних убистава Палестинаца.



  • Извор
  • фото: © Toya Sarno Jordan / Reuters/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Међународни кривични суд у Хагу оптужио је израелског премијера за ратне злочине у Гази


Москва ће одговорити одлучно и на одговарајући начин на било коју агресију, изјавио је председник

Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Вашингтон ипак настоји да избегне било какву употребу оваквог оружја, изјавио је Томас Бјукенан.


Америчке обавештајне службе годинама су обучавале агенте у Украјини, настојећи да то сакрију од Москве, наводи немачки магазин.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА