Плавшић: Не жалим се на пут који ми је Бог одредио
"Никад се нисам бавила политиком. Бавила сам се својим народом. Да му је било добро, ту уопште не бих била", рекла је Плавшићева за београдску "Политику".
Она је поновила да неће више да се бави политиком, али да је, ипак, мало рећи да је народ разапет и да Срби на Косову и Метохији данас пролазе голготу.
На питање да ли се осјећа као жртва, односно да ли је нечија жртва, Плавшићева је навела да јој је готово најтеже да одговори на ово питање.
"У све ово сам ушла не знајући да ће бити рата. Када се већ све ово десило, први треба да одговарају они који су представљали и водили народ. Вољела бих само да је било правде. А није је било", рекла је Плавшићева.
Она је подсјетила да је била пред избором за Академију наука БиХ када је објављена њена кандидатура за члана Предсједништва на првим вишепартијским изборима.
"Тада сам била и декан на сарајевском факултету. Ипак, одлучила сам да се посветим свом народу у невољи", навела је Плавшићева.
Она је додала да је тада добила највећи број гласова од свих српских кандидата, истакавши да се није двоумила да буде на страни свог народа.
"Академија ми више није била ни на крај памети. Помислила сам да је то тренутак да се ријешимо комунизма, да међунационално питање ријешимо демократским путем", навела је Плавшићева, напоменувши да је велики антикомуниста и да никада није била члан партије.
Она је истакла да о свом покајању разговара само са Богом.
"У затвору сам много пута ишчитавала дјела Николаја Велимировића, о његовим затворским данима у логору Дахау и његовим разговорима са Богом. На почетку сам мислила да то никада нећу успети да постигнем. Али постигла сам, и зато ни у Хинсенбергу никад нисам била сама", истакла је бивша предсједница РС.
- Извор
- СРНА
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Руске снаге извеле су масовне ударе на украјинску инфраструктуру у Кијевској области. Погодци су забележени како у самом Кијеву, тако и у оближњим насељима. У Бориспољу је током напада...
Грађани Србије имају најповољније мишљење о Русији, док је најнеповољније мишљење о НATO-у, показују ексклузивна истраживања Ипсоса за РТС.
Влада у Триполију, која у ствари контролише тек половину Либије, обзнанила је да неће дозволити прераспоређивање руских снага и наоружања који су, после пада режима Башара ел Асада, остали...
Руски председник предложио је тестирање западних одбрамбених система против нове руске хиперсоничне ракете
Србски научник, писац, дипломата и политичар Владимир Кршљањин је током свог децембарског говора на МГИМО универзитету Министарства спољних послова Русије на Међународној конференцији \"НАТО: 25 година експанзије\" тврдио да...
Остале новости из рубрике »