BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Đoković osvojio četvrti trofej na Vimbldonu

15.07.2018. god.
Đoković – Anderson 3:0 (6:2, 6:2, 7:6). Novak Đoković je osvojio četvrtu titulu na Vimbldonu. U finalu je opravdao ulogu favorita i savladao Južnoafrikanca Kevina Andersona. Novak će se nakon ovog trijumfa u ponoedeljak vratiti među prvih deset na ATP listi.

Sjanja igra Novaka Đokovića, nije dozvolio protivniku da se razmaše, da stabilizuje servis, svoje glavno oružje, a to je rezultiralo pobedom našeg tenisera. Finale nije obilovalo neizvesnošću, jer je Novak lakše nego što se očekivalo rešio prva dva seta u svoju korist. Najveći otpor protivnik je pružio u trećem setu kada nije iskoristio par brejk prilika u osmom i desetom gemu. Novak je bio siguran u taj-brejku i rešio meč.

Novak je igrao koliko mu je bilo potrebno. Anderson je sve više grešio, što je olakšalo posao iskusnom teniseru kakav je Đoković. Jednostavno, naš as je na iskustvo bez velike borbe stigao do pobede u ovom finalu. Odigrao je tri seta, koja su ličila jedan na drugi i stigao do zaslužene i ubedljive pobede.

Na samom startu meča naš teniser je postavio stvari na svoje mesto. Oduzeo je servis Andersonu, koji je izabrao da prvi servira, potom lagano potvrdio brejk. U nastavku Anderson se mučio na svoj servis, uspeo je da osvoji dva, i to je bilo sve što mu je pošlo za rukom u prvom setu - 6:2.

Ista slika i u drugom setu, ponovo je Novak na startu oduzeo servis protivniku, potom se koncentrisao na svoj servis. Međutim, kao i u prvom setu, u petom gemu ponovo pravi brejk, a potom rutinski privodi set kraju - 6:2 i u drugom setu.

Na startu trećeg seta Anderson je uspeo da osvoji svoj servis. Usledila je ujednačena borba u kojoj su oba tenisera osvajala svoje servise. Novak se prvi susreo sa brejk loptom u osmom gemu, uspeo je da se odbije napada i stigne do izjednačenja - 4:4.

Ponovo je Anderson zapretio u desetom gemu, ovog puta nije iskoristio dve brejk lopte. Južnoafrikanac je imao tri brejk lopte i u 12 gemu, ali nije uspeo da ih iskoristi, pa je set rešen u taj-brejku.

Prvi do mini-brejka dolazi naš teniser, potom uzima još jedan i stiže do prednosti od 5:1. Anderson uspeva da vrati jedan mini-brejk i smanji na 5:2. Novak uzvraća i dolazi do četiri meč lopte. Koristi drugu i rešava meč u svoju korist - 7:3 u taj-brejku.