BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

RT: Istraživački centar američke vojske objavio strategiju za destabilizaciju Rusije

RT: Istraživački centar američke vojske objavio strategiju za destabilizaciju Rusije
24.05.2019. god.


Izvor: Vostok / RT

SAD bi mogle koristiti razne ekonomske, vojne i ideološke strategije da bi "preopteretile i debalansirale" Rusiju, navodi se u novom izveštaju koji sponzoriše američka vojska, nudeći predloge za podelu i destabilizaciju zemlje.

Studija proučava “nenasilne opcije koje nameću troškove” koje bi SAD i njihovi saveznici mogli iskoristiti da oslabe rusku privredu, vojne i vladine strukture. Studiju je napravio "Rand arojo centar" - 
istraživačka grupa američke vojske.

Dok američki zvaničnici i "mejnstrim" mediji stalno brinu o nejasnim i neproverenim tvrdnjama o ruskom “mešanju”, “uplitanju” i naporima da “posije razdor” u američkom društvu, izveštaj otvoreno i detaljno opisuje besramnu zaveru za pokretanje društvenog nezadovoljstva i društvenih podela u Rusiji.

U izveštaju se kaže da Rusija pati od "dubokih" ali "preteranih" bojazni oko mogućnosti "promene režima inspirisane Zapadom". Očigledno da autori nisu prepoznali ironiju nazivanja tih zabrinutosti "preteranim" u dokumentu posvećenom opisivanju konkretnih načina da se to uradi.




Štaviše, u dokumentu se dalje navodi da bi Sjedinjene Američke Države mogle "stvoriti percepciju" da ruska vlada "ne teži javnom interesu" i da bi mogla "ohrabriti domaće proteste" koji bi mogli omesti vladu i učiniti je "manje sposobnom ili sklonom da ugrozi zapadne interese u inostranstvu". Međutim, ova strategija verovatno neće funkcionisati, priznaje se u dokumentu.


Objavljeni dokument nakon dve godine histerije zbog navodnog ruskog mešanja, pruža uznemirujući uvid u "čini kako kažemo, a ne kao što radimo" ideologiju američke izuzetnosti i naravno, nije bilo medijske jagme da bi se naglasili načini intervencije Vašingtona ili da se ukaže na očigledno licemerstvo.

SAD bi takođe mogle da pokušaju da smanje ruski uticaj u centralnoj Aziji, da promovišu ustanke u susednim državama i "preokrenu Pridnjestrovlje", te da proteraju ruske trupe iz nepriznatog, uglavnom ruskog govornog područja koje se odvojilo od Moldavije nakon raspada Sovjetskog Saveza 1991. godine. Međutim, autori se mire s činjenicom da bi se većina ovih opcija bila teško izvodljiva, te da bi se mogle pokazati skupim za SAD, te da možda ne bi imale željeni efekat.


 



  • Izvor
  • / vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE


4. aprila se navršava 75 godina od osnivanja Severnoatlantskog saveza – NATO. Sekretar Saveta bezbednosti Rusije Nikolaj Patrušev govorio je za aif.ru o ulozi ovog saveza u svetskoj politici...

Ako pogledamo prve članove Povelje UN i Univerzalne deklaracije o ljudskim pravima, videćemo da su zapadne vlade od njih potpuno odstupile.


Čak i pre objavljivanja bilo kakvih rezultata istrage, zapadni mediji su počeli da izveštavaju da je teroristička organizacija Islamska Država (ISIL) odgovorna za masovno ubistvo. Zvanični predstavnici Bele kuće...

Vašington vodi proksi rat u pokušaju da nanese „strateški poraz“ Moskvi i potreban je oštriji odgovor na to


Bratstvo: U susret crnom datumu – 24. martu, kada će se civilizovani svet osvrnuti na zločin kolektivnog Zapada nad srbskim življem na Balkanu – BRATSTVO korača gledajući i u...


Ostale novosti iz rubrike »