BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

ZVEZDA - LIVERPOOL 2:0 Jedna od najvećih senzacija u povijesti Lige prvaka

06.11.2018. god.

CRVENA ZVEZDA priredila je pravi spektakl protiv Liverpoola pred oko 55.000 navijača na užarenoj Marakani. Srbski prvak razbio je prošlogodišnjeg finalista Lige prvaka i ostvario pobjedu 2:0. Zvezda je tako došla do najveće pobjede u svojoj povijesti od raspada bivše Jugoslavije. To je popratila i odlična igra Milojevićevog sastava u prvom poluvremenu kojom je Liverpool u potpunosti nadigran.

Ništa se ne bi dogodilo bez razornog Milana Pavkova koji je odigrao utakmicu karijere i ispisao povijest u noći za pamćenje. Bio je to prvi pogodak Crvene zvezde u skupinama Lige prvaka.

A onda, nekoliko minuta kasnije poslao je projektil u Alissonovu mrežu i dokrajčio nemoćne Engleze. Bio je to zgoditak koji je mnoge navijače Zvezde podsjetio na onu golčinu Nikole Žigića protiv Rome iz 1. prosinca 2005. godine. Taj gol će se vječno pamtiti, a sada mu se pridružio i Pavkov golom koji je osvojio srca navijača.

Kloppove zamjene nisu donijele ništa konkretno

Liverpool je u nastavak krenuo furiozno nakon što je Jürgen Klopp odmah na početku drugog poluvremena napravio dvije zamjene. U igru su ušli Roberto Firmino i Joe Gomez, ali Redsi nisu ozbiljnije zaprijetili domaćinu gotovo dvadeset minuta. Fantastična je bila obrana Crveno-bijelih u kojoj su sudjelovali gotovo svi igrači. Simultano i vrlo organizirano pratili su samo loptu i tako Liverpool osudili na ubačaje sa strane, s čime su se domaći stoperi uglavnom dobro nosili, a vratar Borjan nije imao previše problema.

Salah pogodio stativu i promašio zicer

Iz uvoda nastavka vrijedi spomenuti 56. minutu i gredu Zvezde koja se zatresla nakon što je Robertson ubacio s lijeve strane, a lopta se nespretno odbila od braniča Zvezde. Na njegovu sreću, nije bilo ozbiljnije prijetnje iz te akcije.

Tek u 72. minuti stiglo je prvo veće uzbuđenje na Marakani u nastavku. Mohamed Salah potegao je iz daljine, ali je Borjan odbio loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta i odbijanca, Egipćanin je dobio drugu šansu, ali je s ruba kaznenog prostora pogodio desnu stativu.

Kloppov va bank pristup nije urodio plodom

Trener Crveno-bijelih Vladan Milojević mudro je mijenjao do kraja i uveo svježe igrače sredine terena. Zvezda je imali i nekoliko šansi za zaprijetiti iz kontre, ali su njezini igrači bili suviše brzopleti pa nisu uspjeli doći ni blizu Alissonovih vrata.

U posljednjih deset minuta Klopp je sve karte bacio u napad. Van Dijk je igrao centarfora, na terenu se našao i peti napadač Divock Origi, ali nitko od njih nije stvorio pravu šansu pred Zvezdinim vratima. Tek u 82. minuti Salah se našao u gužvi i pokušao iz mrtvog kuta, ali je Borjan to bez problema uhvatio i spasio svoju momčad od dramatične završnice.

Ni pet minuta sudačke nadoknade nije bilo dovoljno Liverpoolu niti za počasni pogodak.

Dodajmo da Dejan Lovren nije bio niti na klupi bog bolesti i visoke temperature koju je dobio neposredno prije početka utakmice, potvrdio je Klopp.