BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Srbija pobedom nad Argentinom na korak od treće faze takmičenja

22.09.2018. god.
Srbija – Argentina 3:0 (25:18, 25:22, 25:22). Sigurnom igrom Srbija je savladala Argentinu i približila se plasmanu među šest najboljih. U nedelju od 19.40 duel sa Poljskom, koji će odlučiti pobednika grupe.

Izabranici Vladimira Grbića savladali su Argentince i približili se plasmanu među šest najboljih. Protivnik je najveći otpor pružio u trećem setu, kada je ispustio šest poena prednosti, tačnije, naši odbojkaši su uspeli da naprave preokret i stignu do novog trijumfa na Svetskom prvenstvu.

Odlično je delovala naša selekcija u prva dva seta. Posle početne neizvesnosti naši su uspevali da steknu prednost, koju su čuvali do kraja seta. Nešto ubedljivije rešili su prvi set u svoju korist kada je protivnik osvojio 18 poena, u drugom setu Argentincima su pripala 22 poena.

Argentinci kao da su se probudili u trećem setu. Od samog starta su stekli prednost i konstantno je povećavali sve do 16:10, potom su stigli i do 19:14. Naši odbojkaši su tada počeli da tope prednost protivnika, napravili fantastičan preokret i poveli sa 21:20. Potom su mirno priveli set i meč kraju.

Najviše poena u našoj selekciji zabeležio je Dražen Luburić – 14. Njega je pratio Marko Ivović sa 12. Uroš Kovačević i Srećko Lisinac zabeležili su po osam poena.

Naredni rival naše ekipe je selekcija Poljske. Meč je na programu u nedelju od 19.40.