BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Европски садизам, србски мазохизам и друге настраности

30.05.2014. год.


Најновије изјаве званичних представника Европске уније у Београду на јасан начин показују да Брисел са садистичким ужитком повећава захтеве од Србије за обећани улазак у ту недосањану организацију, док са друге стране упорно настојање Србије да их по сваку цену испуни – представља класичан облик мазохизма.

Дакле, погледајмо изблиза тај настрани однос. Један од последњих примера за то је изјава заменика шефа делегације ЕУ у Србији Оскара Бенедикта, који је рекао да се од Србије очекује „да се прогресивно придружује декларацијама и одлукама које се доносе на нивоу Европске уније”, а то значи обавезу усаглашавања Србије са заједничком спољном политиком Европске уније, као на пример у случају дешавања у Украјини, где се од Београда очекује осуда Русије и драстично кварење односа са њом, и то разуме се - на штету србских интереса.

Истовремено је и сам шеф делегациjе Eвропске униjе у Београду Мајкл Девенпорт, користећи излизане пароле, оценио да Србиjа има „историjски jединствену прилику да се трансформише у модерно и богато друштво уласком у Eвропску унију“. Међутим, било би добро да се осврнемо на неке најновије чињенице које по принципу аналогије демантују такву могућност и говоре нешто сасвим супротно. Наиме, победа партије Сириза у Грчкој на протеклим изборима за Европски парламент, уследила је као одговор наших балканских суседа на драстично сиромашење грађана у тој земљи, а колики дубоки очај и безнађе су захватили Грчку, најбољи сведочи податак да су британски научници са Универзитета Портсмаут доказали да је повећање самоубистава Грка директно повезано са тамошњом рецесијом, повећањем незапослености, те смањењем плата и пензија у тој држави, која је по много чему упоредива са Србијом.

Штавише, да су прилично мале шансе Србије да се „уласком у Европску унију трансформише у модерно и богато друштво“, како то са лакоћом обећава представник Брисела у Београду, доказује и писање немачког часописа Ди Велт („Die Welt“), у коме се наводи чињеница да скоро половина свих породица у Европској унији не може себи да приушти путовање на одмор због недостатка новца, што је податак који се никако не уклапа у српску перцепцију богате и размажене Европе. Још прецизније речено, то значи да буквално већина породица у Италији и Грчкој остаје код куће за годишњи одмор, а слична је ситуација и у Шпанији и многим другим земљама, па чак и у Немачкој, једној од најбогатијих земаља на Старом континенту, где једну четвртину чине управо такве породице које мучи беспарица.

Према томе, поставља се питање коме се може више веровати – олако изреченим обећањима о слатком животу који нас наводно чека „одмах иза угла“ у Европској унији, само ако се довољно стрпимо неколико деценија у чекаоници, или овим малопре наведеним примерима европског сиромашења које помињу британски научници и немачки часопис? Дакле, ако опстане тежња за задовољавањем Брисела и поред садизма којим евробирократе наговарају Србе да се на сопствену штету одрекну својих економско-политичких интереса у виду сарадње са Русијом, и да се у статусу вечитог кандидата за чланство беспоговорно „придруже одлукама које се доносе на нивоу целе Европске уније“, онда се може говорити искључиво о србском мазохизму у свом најискваренијем облику. А то се већ може квалификовати као озбиљна настраност.

Ратко Паић,



  • Извор
  • Глас Русије/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Украјински председник не жели да поремети већ отежану акцију мобилизације, изјавио је за лист локални посланик

Украјински главнокомандујући Александар Сирски признао је да су руске снаге постигле тактичке успехе у низу области у зони борбених дејстава.


У првом кварталу 2024. године фокус НИС-а био је на наставку и повећању обима инвестиционог циклуса започетог прошле године. Тако је у развојне пројекте инвестирано 10,5 милијарди динара, што...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА