BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Геноциди САД над становништвом сиромашних земаља - принудна масовна стерилизација због природних ресурса

Геноциди САД над становништвом сиромашних земаља - принудна масовна стерилизација због природних ресурса
19.04.2014. год.


Фиктивне пандемије, закони о принудној вакцинацији, стерилизација као решење за проблем сиромаштва - све то има за циљ смањење "прекобројног" становништва планете.

С тим у вези, 1989. године откривен је "Меморандум-200", састављен 1974. године од стране саветника за државну безбедност САД Хенрија Кисинџера. У документу се говори о расту броја становника у свету и његовим последицама по америчку безбедност. Предлажући мере за значајно смањење насељења, Кисинџер је написао:

"Свет све више и више зависи од увоза минералних добара из земаља у развоју, и ако би брзи раст становништва нарушио перспективе њиховог економског развоја и социјалног прогреса, настали анимозитет би могао да поткопа услове за повећање производње и подршку непрекидног дотока тих ресурса".

Како би се максимално ставила под контролу популациона политика, предложено је да се обрати пажња на тринаест земаља у развоју из делова планете најбогатијим ресурсима: Индију, Бангладеш, Пакистан, Нигерију, Мексико, Индонезију, Бразил, Филипине, Тајланд, Египат, Турску, Етиопију и Колумбију. "Меморандум-200" предлаже одлучно смањење становништва ових земаља, што би Сједињеним државама дало могућност експлоатације њихових природних богатстава.

Имплементација Кисинџеровог тајног плана је одмах почела. Стерилизација је постала, нарочито, популарна у Латинској Америци током `80 - `90. година. Почетком `90-их година, бразилско министарство здравља је покренуло истрагу поводом саопштења о масовној стерилизацији жена у тој земљи. Показало се, да је око 44% свих бразилских жена узраста од 14 до 55 година стерилисано. Стерилизацију су спроводиле различите организације и агенције, од којих је врло мало било бразилских. Међународна федерација за планирање породице, амерички "Pathfinder fond", Асоцијација за добровољну хируршку контрацепцију - сви они су радили под егидом америчке Агенције за међународни развој (USAID). До 1989. године бразилска влада, у почетку и сама мотивисана борбом са сиромаштвом, подржавала је ове програме, саопштила је агенцији USAID да су за њих програми стерилизације "прекомерни и непотребни". Према неким саопштењима, у оквиру тих програма стерилизовано је скоро 90% свих бразилских жена африканског порекла.

Према подацима перуанске комисије за права човека, од 1995 до 2000. године масовна стерилизација је спроведена у најсиромашнијим деловима Перуа. Мотив је и овде било сиромаштво. За неколико година, стерилизовано је више од 300.000 жена и око 24.000 мушкараца. Предности стерилизације су представљане на лецима, постерима и у радио-саопштењима у којима се Перуанкама обећавала "срећа и благостање". Политика масовне стерилизације довела је до демографскофске кризе у неколико региона Перуа, а са њом и економски пад. Према подацима активиста за заштиту људских права, `90-их година прошлог века, стотине жена и мушкараца из сиромашних слојева је било стерализовано против њихове воље. У почетку, кампања масовне стерилизације у Перуу често је била финансирана од стране Американаца (USAID), али је након појављења у водећим америчким средствима масовних информација о насилној стерилизацији у Перуу 1989. године, финансирање из државног фонда САД било прекинуто.

Године 2001. у Руанди је почела масовна стерилизација, која ће обухватити 700.000 мушкараца. Програм ће трајати 3 године и у потпуности ће бити финансиран од стране USAID. Кампања је, наравно, добровољна, иако "сваки пут када се кампања стерилизације спроводи у великим размерама, она неизбежно носи принудни карактер", изјавио је председник америчког "Института за истраживање становништва" Стивен Мошер. Он сматра да ће "последице на живот породица и развој економије Руанде бити прилично осетне" и да је то "најбољи начин" за заштиту од СИДЕ. При томе, он је, изгледа, заборавио да закони САД забрањују финансирање принуднух абортуса и стерилизацију.

Ово су само мали примери геноцида над становништвом који се у овом тренутку врши у разним деловима света. Ни за кога није тајна да су у историји, у ратовима за ресурсе, сва средства дозвољена. Ипак, треба подсетити, да је принудна масовна стерилизација објављена злочином против човечности и потпада под јурисдикцију Међународног кривичног суда.

Милена Цмиљанић,



  • Извор
  • Глас Русије, фото: © Flickr.com/~I*R*O*M*I~/сс-by/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


У првом кварталу 2024. године фокус НИС-а био је на наставку и повећању обима инвестиционог циклуса започетог прошле године. Тако је у развојне пројекте инвестирано 10,5 милијарди динара, што...


Кијев би се обавезао на неутрални статус и добио међународне безбедносне гаранције, према нацрту споразума

Москви је доста непријатељског става Европе, изјавио је Дмитриј Песков


Саветници бившег америчког председника разматрају казне за нације које желе да тргују националним валутама, пренео је лист


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА