BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

ЉАЈИЋ: Четницима на Криму 12 година затвора. КРИМ: Четници одговорили Расиму

ЉАЈИЋ: Четницима на Криму 12 година затвора. КРИМ: Четници одговорили Расиму
08.03.2014. год.

 Четничка добровољачка петорка већ се налази на Криму, где је Милутин Малишић, заменик команданта прве добровољачке јединице србских четника, одржао говор, пред масом припадника локалних јединица самоодбране и козацима који обезбеђују контролне пунктове око Севастопоља. Интерфакс је пренео део излагања Малишића који се представио као представник Четничког покрета, упоређујући припаднике равногорског покрета са козацима у Русији.

 
– Наш циљ је да у име србског народа дамо подршку руском народу. У овом тренутку овде је све исто као некада у Србији. Запад и Европа финансирају опозицију и они говоре да хоће у Европу, а све је то лаж – изјавио је Малишић, у црној шубари са кокардом, док је махао црном четничком заставом, представљајући се као командант равногорске гарде „Вукови”.
 
За сада нема вести да ли су се четници зауставили само на патриотским говорима о вековном пријатељству Срба и Руса, или су се, заиста, са говорнице, придружили проруским снагама у Севастопољу, где до сада нису забележени сукоби. На фејсбук-страници Четничког покрета, објављено је да је на позив руских братских организација, да се помогне Криму, четнички покрет формирао Брзо одељење „Кнез Лазар”, које се за само три дана нашло на Криму.
 
У саопштењу се наводи да је командант одреда „Кнез Лазар”, заправо, Братислав Живковић. У саопштењу се наводи да су добровољци на Крим стизали из три правца – преко Русије, Бугарске и Турске.
 
Четничке снаге за брзо реаговање, стациониране су у једном манастиру на Криму и за сада испуњавају све постављене задатке.
 
– Милутин Малишић јесте четовођа четничке гарде „Вукови”, који су у саставу Четничког покрета. Главнокомандујући снага на Криму је председник Четничког покрета Братислав Живковић.
 
Он се налази међу петорицом четника у Севастопољу, али се није обратио присутнима на дочеку, већ је то учинио Малишић, Живковићев заменик – каже за „Политику” Његош Поповић, који се представио као члан „четничке пропагандно-обавештајне службе”.
 
Он тврди да су на Крим отишли као морална подршка, без оружја. Подсећа да су у ратовима деведесетих, у Србију долазиле добровољачке јединице из Русије.
 
– Ми смо организација заснована на очувању традиције – каже Његош.
 
На наше питање, да ли се плаше реакције власти у Србији, он није имао коментар.
 
– Довољно је да кажем да су Руси на Криму наша православна браћа. Такође, мислим да је неумесно поредити догађаје у Сирији и Украјини, као што се чини – каже Његош Поповић.    
 
Иако се, за сада, фолклорна четничка претходница третира као егзотично враћање дугова козацима који су у Србију пристизали током деведесетих година прошлог века, питање је колико присуство равногорских ратника може убацити Србију у непријатну дипломатску позицију, укљештену између интереса великих сила.
 
Може ли се, такође, одлазак равногораца „браћи Русима”, упоредити са младим верским фанатицима који су се током ескалације сукоба у Сирији, придружили снагама опозиције, у крвавим сукобима против режима Башара ел Асада?
 
Појављивање првих србских добровољаца на Криму, потпредседник одлазеће Владе Србије Расим Љајић оцењује као појаву која принципијелно представља опасност по нашу земљу.
 
– Одлазак наших грађана у туђе ратове и приступање страним војним формацијама треба санкционисати изменама Кривичног закона Србије.
 
Када је неколико десетина младића из Санџака отишло у Сирију, ја сам одмах упозоравао на велику опасност по безбедност и дипломатску позицију наше земље.
 
И ово што се сада дешава, потврђује да промена Кривичног закона Србије има свој пуни смисао.
 
Предлагао сам да организатори, који шаљу наше грађане у туђе ратове, буду кажњени до 12 година затвора, а да појединци који учествују као добровољци или плаћеници, буду кажњени до пет година затвора.
 
Ми ћемо на овим изменама закона инсистирати и после избора. Није Србија никакав изузетак и ја не измишљам топлу воду.
 
И министар унутрашњих послова БиХ је покренуо такође сличну иницијативу.
 
Аустријанци имају одредбу где се аутоматски одузима држављанство свакоме ко се придружи страним војним формацијама – каже Љајић.
 
Бивши директор ВБА генерал у пензији Момир Стојановић (близак НаАТО лобистима у Србији) сматра да би самовољно учешће наших држављана, као добровољаца или као плаћеника, морало бити кривично дело.
 
– И када је у питању учешће припадника вехабијског покрета на ратиштима у Сирији или на другим жариштима на Блиском истоку, и када је реч о учешћу припадника четничког покрета на Криму, треба реаговати. Односно, треба хитно променити Кривични закон – истиче Стојановић.
 
Подсећајући на безбедносну димензију – грађани Србије, плаћеници или добровољци, по повратку у земљу представљају реалну опасност због остварених веза са поборницима радикалних решавања сукоба.
 
Четовођа био припадник ОСА
 
Командант четничке гарде „Вукови” Милутин Малишић, био је припадник групеОСА – Ослободилачке српске Армије и 2000. године му је суђено у Нишу под оптужбом да је та група планирала да убије Слободана Милошевића и Небојшу Павковића.
 
Малишић је на суђењу рекао како му је главна преокупација била и остала борба против терориста на Косову и Метохији.
 
На суђењу је изјавио да је запањен због сумњи да је ОСА планирала атентат на Милошевића. Ослобођен је оптужби.
 
Заменик команданта србских добровољаца на Криму већ је боравио у Русији, пошто се четнички покрет приближио козачком.
 
Поздрав Љајићу од четника са Крима!
 
Господине Љајићу ових дана говорите да ћете донети закон по коме ћете моћи да четнике трпате у затвор на више година ако помажу својој православној браћи у одбрани њихових домова.
Ако сте и мало послушали многе интервијуе које смо дали свих ових дана колико смо на Криму знали би сте да у свим интервијуима позивамо народ Украјине да не падне у клопку ваших западних господара јер ће на крају само он страдати и он дуго плакати над гробовима својих милих. 
Овде смо такође и да им пренесемо наша искуства како реаговати на провокације којих је било и које смо успешно решили.
Но, ја се господине Љајићу плашим да ваш сањани закон није усмерен на неке тамо ратове, већ на будући отпор на Косову и Метохији по коме ћете моћи да Србе који буду одлазили у ову нашу покрајну и давали подршку нашем напаћеном народу, кажњавате дугогодишњим робијама под изговором да смо боравили у страној држави!
Братислав Живковић
командант Четничког покрета 
Брзог одељења “Цар Лазар” – Крим
 
ЧЕТНИЦИ НА КРИМУ
 
На позив за помоћ Руске браће на Криму, обрело се Брзо одељење Четничког покрета “Цар Лазар” са командантом Братиславом Живковићем на челу. 
За базу на Криму, припадници Четничког покрета су одабрали манастир Св. Ђорђа из 9. века у коме је игуман отац Саватије такође Србин. 
Четничко брзо одељење “Цар Лазар” је одмах укључено у “ОБР” како је било договорено и пре доласка наше борбене групе, што значи да су наши четници и званично постали део војске Аутономне републике Крим. 
Дужности наших четника на Криму су од патролирања до провере возила и путника на пунктовима. 
 Четници су на Криму са браћом Козацима са Дона које предводи Атаман Тимур.
Ту су и наши стари пријатељи бајкери “Ноћни вукови” и њихов вођа Хирург, који су нашим четницима указали велико поштовање. 
Два су Руса из Нижниновограда пропутовали хиљаде километра да би се прикључили нашој Четничкој групи а јавља се још добровољаца. 
Полако али сигурно четничко Брзо одељење постаје одред “Цар Лазар”. 
Четнички покрет је донео са собом на Крим и стару заклетву која је постала веома популарна међу Кримским Русима:
С ВЕРОМ У БОГА СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!!


  • Извор
  • Србин


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Украјински председник не жели да поремети већ отежану акцију мобилизације, изјавио је за лист локални посланик

Украјински главнокомандујући Александар Сирски признао је да су руске снаге постигле тактичке успехе у низу области у зони борбених дејстава.


У првом кварталу 2024. године фокус НИС-а био је на наставку и повећању обима инвестиционог циклуса започетог прошле године. Тако је у развојне пројекте инвестирано 10,5 милијарди динара, што...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА