BitLab хостинг
Почетна страница > Новости
Бранко Ракочевић
Димне завесе београдске врхушке

СРБИЈА СЕ СИГУРНО КРЕЋЕ НА ПУТУ У НАТО

СРБИЈА СЕ СИГУРНО КРЕЋЕ НА ПУТУ У НАТО
28.04.2013. год.

То што је Србија 11. априла  ове  године заједно са Афганистаном добила статус посматрача  при Парламентарној  скупштини ОДКБ а, што је озваничено и присуством председника њене  Народне скупштине    Небојше  Стефановића на заседању парламнета ове војне асоцијације у Санкт Петерсбургу, није ништа друго него још једна димна завеса и манипулација  у стварању привида нечега што нема реалну основу, чиме често прибегава актуелна србска власт.

Реално гледајући,ниједна од политичких партија које су у Србији на власти у XXI веку, урачунавајући и актуелне, није ни покушала ни да умањи, а камо ли да прекине интеграцију  одбрамбених структура  земље у НАТО, пут којим се оружане снаге  Србије непколебљиво крећу од 2004. г.

Ово се наводи на почетку  осврта руског портала иа.Рекс  ру. објавњеног под насловом „Србија одлучно креће у НАТО", уз цитирање  неуверљиве и дволичне изјаве Небијше  Стефановића на заседању Парламентарне скупштине ОДКБ  одржане 11.априла  у Санкт Пепрсбургу : “Србија је заинресована да најозбиљније и најактивније суделује у тој организацији, пошто смо схватили да једна држава није у стању  да се сама бори са  изазовима савременог света као што је тероризам.“

Тешко је са сигурношћу одговорити, ако је уопште и могуће, комнетарише колумниста  утицајног руског портала, шта то на  плану  колетивне безбедности против тероризма може значити и реално представљати њено чланство у ОДБК  за Србију која је хиљаду километра удаљена од најближе престонице неке чланице ОДКБ (Минск-Београд:1133 километра ваздушне  линије).

Јасно је, констатује портал, да поличка елита Србије овим својим „посматрачким статусом“ манипулише, што јој не би било први пут да тако нешто чини.

Да у реалном животу Србија не  може и не очекује заштиту и загрљај ОДБК јасно је као ведри дан над Београдом. И то од поодвано. И то не само због географије, јер ако ћемо право, а хоћемо, Минск је ипак ближи Београду, него  Анкара или Арад Тексасу, па ипак у и Турска и Румунија од поодавно у згрљају НАТО.А пошто ћемо право, и Србија стреми –право у НАТО,чије је бомбе и разарања искусила  и као сиромашна земља била третирана осиромашеним уранијумом, док ће, будући да ће у Европској унији и НАТУ постати богатија, бити у будућности  почаствована обогаћеним уранијумом, јер, како често истиче први потпресдедник српске владе Александар Вучић, „Србија и њени грађани су то заслужили“.

Паклене степенице које воде у НАТО

Још у лето 2004.г. изведени су први заједнички манерви армија  Србије, Рунуније и НАТО под кодним називом „Blue road 2004.“ током којих су деловима српске и румунске армије команде издаване на енглеском језику.После тога је Србија постала стални члан Партнерства за мир при НАТО ( 2006.) потписавши пре тога знамениту СОФУ ( типску сагаланост о неприкосновеном статусу  америчких војних структура ) која практично обезбеђује   војним лицима САД потпуну недодирљивост и имунитет  на територији земаља које су овај споразум потписале. Подсећамо да је 2004. У Букурешту припадник америчке пешадијске моранарице К. Ван Готем у пијаном  стању прошао на црвено  светло и налтео на такси у коме је био познати румунски музичар Т.Петер.Пошто је и Румунија потписник фамозне СОФЕ, америчког  морнара су уз извињења отпустили из армије, а амбасада САД у Букурешту  је била тако великодушна па  приложила милостињу за сахрану  усмрћеног  румунског  певача Петра којег је прошавши пијан на црвено светло покосио припадник пешадијске морнарце  оружаниух снага САД, неприкосновени редов К. Ван Готем.

О србској војсци сада се стара један вод националне гарде Охаја

У својтву старатеља  некада славне, храбре и поносне србске војске (та времена су, нажалост, давно прошла, али, надати се не и заувек) по типским решењу одређена  је једниница  Националне гарде савезне државе Охајо, миљеница донедавног министра војног Драга Шутановца, али и наследног и актуленог минитсра одбране Србије, који је истовремено и  шеф свих обавештајних и контраобавештајних служби,  али пре свега председник  владајуће Српске напредне странке, и што је веома важно, из чега извире његова огромна  владарска моћ, првог потпредседника Владе Србије, Алескандра Вучића. Колику моћ је Вучић скоцентрисао у својим рукама, сведочи  и чињеница да се све више у јавном комуницирању (саопштењима за јавност,  на конференција за медије ) употребљава формулација која је добила и протоколарни  значај: “Пресдник Владе Србије Ивица Дачић на челу са првим потпредседником Александром Вучићем“.

Процес укључивања армије Србије у НАТО структуре несметано тече

Од тога времерна процес  укључивања армије Србије у структуре НАТО наставља се без  застоја. Тако су пре неколико седмица,   од 3. до  6. априла,на полигону „Пасуљске ловаде" одржане вежбе срспких миротовораца у садејству  и по правилима НАТО о „интероперативности", то јесте разигравана је могућност  лаког и брзог садејства  различитих војних јединица и родова.Сагласно изјави начелника Центра  миротоврих операција  Генералштаба  војске Србије, пуковника Миловоја Пајовића, у овој години је планирано да 474 војника и офцира српске војске учествује у 6 мисија ОУН-а и једној до две мисије ЕУ, са тенденцијом даљег  пораста војних лица из Србије у тим операцијама. Пајовићев колега, пуковник Милан Видаковић,из Управе  за планирање и развој  је изјавио:“Од 2011. године организација и командовање делова срспке армије је у потпуности усклађен  са стандардима НАТО  као што је то случај и са процесом  стратешког и практичног планирања.

Споразум између САД и Србије о редовној  војној сарадњи у 2014.г.

САД и СРбија су пре месец дана, 25. марта 2013. године поптисале  редовни меморандум о узајамној војној сарадњи за 2014. г. који подразумева заједничке манерве и обуку србских војника. Са србске стране овај документ је поптисао бригадни генерал (једно од новоуведених натовских војних  чинова) Лазар Николић, а са амричке, менторске стране,  војни аташе у Србији, потпуковник П. Броцен.

Атлантски савез Америке и Србије заседао недавно у Руми

У граду Руми, на северу Србије, пише даље руски портал, 13. априла је одржана редовна конфренеција Атлантског савеза Србије на којој је  наступио низ војних и цивилних експерата  обеју страна.

Ниво војне сарадње Србије, САД и НАТО неупоредиво надмашује аналогне форме сарадње са снагама Русије и ОДКБ што се може објаснити не само удаљеношћу геогрфског положаја Србије него и регионаним карактером ОДКБ.
Србија постала посмтрач у Скупштзини ОДБК истог дана као и Афганистан
Управо због тога је решење о стаусу посматрача  у парламентарној скупштини ОДБК Србија  добила истог дана кад и Афганистан, који, се као што се зна, налази под стварном окупацијом Америке.

Громогласне изјаве о војној неутралности Србије користе се за маскирање  пута у омрзнути НАТО

Громоглaсне изјаве о војној неутралности Србије искључиво се користе као политичке маркетинг  за унутрашњополитичке потребе  у земљи у којој су у живом сећању НАТО бомбе, осиромашени уранијум и други дарови војне алијансе коју би власти Србије у континуитету, а посебно интезивно од 2008. желеле да омиле својим грађанима.
Реално гледајући, ниједна од спских  партија које су биле на власти  у XXI веку, урачунавајући и актиелне, није ни покушала да умањи, а камо ли да прекине интеграцију одбрамбених структура земље у НАТО, пут којим  се оружане снаге Републике Србије непоколебљиво крећу  од  2004.године.

Изјаве западних политичара о томе да  Србија наводно може мислити на пријем у ЕУ без претходног  уласка у НАТО,нису ништа него „дипломатска димна завеса „ на коју смо већ навикли попут оног до недавно уппорног  уверавања грађана Србије да могу ући у чланство ЕУ и сачувати Косово у границама своје  државе, Србије.
Поседње изјаве  су грубо и на  сичеџијски начин оповргнуте  на највишем ниову у Бриселу.

Неподударности пута у ЕУ и ОДКБ постала је одвећ јасна и садашњој управљачкој србској елити.Отуда је  и већина провладиних медија (а сад је то већина, ако не и сви)  процедила кроз уста и кроз редове, (а већина чак ни то ) о тобожњем новом војном статусу Србије, а изјаву председника Народне скупштине Небојше Стефановића сви су солидарно (Највероватније на миг  државног врха) тотално игнорисали.





Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Лидери ЕУ „замајавају“ људе хорор причама о Русији – Кремљу


Украјински председник не жели да поремети већ отежану акцију мобилизације, изјавио је за лист локални посланик

Украјински главнокомандујући Александар Сирски признао је да су руске снаге постигле тактичке успехе у низу области у зони борбених дејстава.



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА