BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Део из космоса после 300 милиона година?

25.01.2013. год.

Металну назубљену летву, испресовану на углу, пронашо је становник Владивостока када је палио камин. Необични проналазак однео је приморским научницима. После брижљивог проучавања предмета, истраживачи су пронашли да је проналазак стар 300 милиона година и да ју је направило живо биће. Али научници не могу да одговре на питање ко је направио летву.

Чудан артефакт у угљу, случај је који за наше време није ни из далека усамљен. Сви ови необични проналасци доводе научнице у ћорсокак, пошто поткопавају свемогуће фундаменталне концепције савремене науке. Прва је била пронађена у држави Масачусетс 1851. године у САД, приликом минирања рудника. Ваза од сребра и цинка у угљу датирана је Кембриџским периодом, који је започео пре 500 милиона година. 1912. године у Оклахоми пронађен је у угљу гвоздени котлић стар 312 милиона година. 1974. године пронађен је непознат алуминијумски део у руднику у Румунији. Део личи на чекић или ослонац ноге за слетање космичког уређаја Аполон који није могао да направи човек пошто спада у период Јуре.

Недавни артефакт из Владивостока поново је натерао научнике да се замисле. Угаљ у којем је био пронађен необични део био је довезен у Приморски крај из Хакасије, из Черногорског региона. Позната старост овог угља је 300 милиона година. Зато су научници претпоставили да метални детаљ треба да буде исте старости као и угаљ.

Када су геолози пажљиво разбили комад угља, нашли су лак и мек део дужине 7 центиметра, израђен од легуре алуминијума (98%) и магнијума (2%). Са једне стране, чисти алуминијум се крајње ретко среће у природи, зато су научници препоставили да је део направљен вештачки. Са друге, необична легура дела је омогућила научницима да објасне очуваност предмета. Чисти алумиијум се покрива стабилном патином оксида, што омета даљу корозију. На крају 98-процентна легура алуминијума издржава висок притисак, екстремне температуре и агресивну природну средину.

Научници су се запитали да није алуминијум космичког порекла. Захваљујући проучавању метеора, наука зна за постојање ванземаљског алуминијума-26 о који се распада у магнијум 26. Присуство 2% магнијума у легури управо и може да сведочи о космичком пореклу предмета. Али како би се потврдила ова хипотеза треба извести низ додатних истраживања.

Последње што је зачудило научнике је необична сличност предмета са савременом назубљеном летвицом. Тешко је претпоставити да је природа могла да направи предмет са 6 правилних зубаца и једнаким интервалом међу њима. Уз то размер интервала између зубаца био је врло широк у односу на саме зупце. Вероатно је ова летва била део сложеног механизма. Слични делови се користе у савременим микрсокопима и другим уређајима. Поставља се питање како је тако сложени део могао да направи човек пре много милиона година?

Када се за проналазак сазнало, почело је да се говори о томе да назубљена летва припада НЛО. Али руски научници не журе да дају гласне изјаве, пре се одлучују за додатно истраживање предмета.

Олга Заманска,



  • Извор
  • Глас Русије, фото: ГТРК «Владивосток»/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Украјински председник не жели да поремети већ отежану акцију мобилизације, изјавио је за лист локални посланик

Украјински главнокомандујући Александар Сирски признао је да су руске снаге постигле тактичке успехе у низу области у зони борбених дејстава.


У првом кварталу 2024. године фокус НИС-а био је на наставку и повећању обима инвестиционог циклуса започетог прошле године. Тако је у развојне пројекте инвестирано 10,5 милијарди динара, што...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА