BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Ратна морнарица Русије у Средоземном мору:маневри и политика

23.01.2013. год.

Оружане снаге Русије су започеле нове манвере у зони Црног и Средоземног мора. Осим бродова и подморница војно-поморске флоте, у маневрима су ангажовани авиони обалске авијације флоте и стратешке авијације ратног ваздухопловства земље.

Ратна морнарица Русије је издвојила ради учешћа у маневрима преко 20 ратних и помоћних бродова и три подморнице, као и 25 авиона и хеликоптера морнаричке авијације. У маневрима су ангажоване снаге све три руске флоте: Северне, Балтичке и Црноморске. У току маневара ће се увежбавати између осталог искрцавање десанта на обалу. Како је рекао војни експерт, главни уредник листа Национална одбрана Игор Коротченко, овим маневри имају неколико задатака одједном:

- Главни циљ је усавршавање бојеве припреме снага флоте у далеког океанској зони, увежбавање десатних акција. Са политичке тачке гледишта то је подршка Сирији. Русија не само да демонстрира своју заставу у Средоземном мору, она показује одлучност да осигура поштовање норми међународног права приликом решавања сиријског проблема. Мислим да ову поруку Запад треба да чује.

Прилично активно у маневрима учествују десантне снаге ратне морнарице, четири велика десатна брода. При томе, у последња два месеца они су извршили вишекратне пловидбе на релацији Новосибирск-Тартус. По мишљењу експерата, један од циљева концентрисања групације десатних бродова у Средоземном мору је могућа евакуација руских грађана из Сирије у случају заоштравања ситуације. Мада, сматра Игор Коротченко, Башар Асад је устању да узме под контролу ситауцију у земљи:

- Мислим да Асад има све шансе да задржи ситуацију под контролом и да обузда овај притисак међународног тероризма, који ми данас видимо у Сирији. Догађаји у Малију и Сирији у принцпу су исти: свугде је извор дестабилизације међународни тероризам. Ипак, ако се у Малију Запад бори против овог међународног тероризма, у Сирији га подржава. То је типична политика двоструких стандарда.

Положај Башара Асада и даље је тежак, ипак сиријске трупе последње недеље су постигле низ успеха у борби против терориста. Додатно да олакшају живот Асаду могу догађаји у Африци. Малијски фронт је скренуо пажњу водећих фактора „терористичке алијансе“ и снага НАТО-а. Пре свега Француске, за коју је контрола над Малијем од виталне важности због економских разлога.

Илија Крамник,



  • Извор
  • Глас Русије, фото: РИА Новости/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


У првом кварталу 2024. године фокус НИС-а био је на наставку и повећању обима инвестиционог циклуса започетог прошле године. Тако је у развојне пројекте инвестирано 10,5 милијарди динара, што...


Кијев би се обавезао на неутрални статус и добио међународне безбедносне гаранције, према нацрту споразума

Москви је доста непријатељског става Европе, изјавио је Дмитриј Песков


Саветници бившег америчког председника разматрају казне за нације које желе да тргују националним валутама, пренео је лист


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА