Почетна страница > Новости

Турци "краљеви драме"

Турци
20.06.2008. год.
Турска ће 25. јуна у Базелу играти у полуфиналу Европског првенства против Немачке, пошто је у четвртфиналу победила Хрватску бољим извођењем пенала. Поново је тим Фатиха Терима до славља дошао на чудесан начин. "Коцкасти" су стигли до вођства у 117. минуту, Турци су изједначили у 122, а затим били присебнији приликом извођења пенала. Хрватска - Турска 1:1 (0:0, 0:0), пеналима 1:3 СТРЕЛЦИ: 1:0 - Класнић у 117, 1:1 - Шентурк у 120+2. минуту. СТРЕЛАЦИ ИЗ ПЕНАЛА: 0:0 - Модрић (поред гола), 0:1 - Туран, 1:1 - Срна, 1:2 - Шентурк, 1:2 - Ракитић (поред гола), 1:3 - Алтинтоп, 1:3 - Петрић (брани Речбер). ХРВАТСКА: Плетикоса - Ћорлука, Р. Ковач, Шимунић, Прањић - Срна, Крањчар (од 65. Петрић), Модрић, Н. Ковач, Ракитић - Олић (од 97. Класнић). ТУРСКА: Речбер - Зан, Топал (од 76. Шентурк), Ашик, Балта - Салиоглу, Алтинтоп, Санли, Туран - Казим (од 61. Борал), Кавечи (од 117. Карадениз). СТАДИОН: "Ернст Хапел" у Бечу. СУДИЈА: Роберто Росети (Италија). ЖУТИ КАРТОНИ: Санли, Туран, Ашик, Борал (Турска).