BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Бајденов савезник изнео идеју о америчким трупама у Украјини

РТ: Бајденов савезник изнео идеју о америчким трупама у Украјини
18.04.2022. год.
Сенатор сугерише да би се Украјина могла „претворити у Сирију“ осим ако САД и НАТО не „зауставе Путина“


Амерички сенатор Крис Кунс, политичар којег су медији описали као најближег савезника председника Џоа Бајдена у Сенату, покренуо је идеју о распоређивању америчких трупа за борбу против Руса у Украјини, рекавши да се плаши да ће бивша совјетска република „постати Сирија источне Европе“.


„Амерички народ не може да се окрене од ове трагедије у Украјини“, рекао је Кунс у интервјуу за Ци-Би-Ес.

„Мислим да се историја 21. века окреће томе колико жестоко бранимо слободу у Украјини и да ће Путин престати само када га зауставимо.


На питање водитељке Маргарет Бренан о његовим недавним коментарима где је позивао америчке лидере да разговарају о распоређивању трупа у Украјини, Кунс је рекао да креатори политике морају да узму у обзир „ниво бруталности“ који показују руске снаге. Он је приписао заслуге Бајдену што је окупио западне савезнике како би увели „разарајуће санкције“ Русији, али је сугерисао да ће можда бити потребна директнија акција пошто руски председник Владимир Путин подиже улог.

„Ако Владимиру Путину, који нам је показао колико може бити бруталан, буде дозвољено да настави да масакрира цивиле, да чини ратне злочине широм Украјинеа, а да јој Запад не притекне снажније у помоћ, дубоко се бринем да ће следеће што ћемо видети бити како се Украјина претвара у Сирију“, рекао је Кунс.

Кунс је радио као приправник у Бајденовом Сенату 1990-их и изабран је да попуни своје некадашње место у Сенату 2010. Њујорк тајмс га је описао као „Бајденове очи и уши у Сенату“, док га је Политико назвао „Бајденом шаптач. Медији су га назвали „државним секретаром у сенци“ након што га је Бела кућа прошле године послала у дипломатску мисију у Етиопију.

Као и Бајден, Кунс се раније изјаснио против слања америчких снага у Украјину. Он ретко, скоро никада, противречи Бајденовим ставовима, па је његова промена реторике изазвала забринутост око тога шта би главнокомандујући могао да разматра.


Последњи коментари сенатора долазе три дана након што је рекао да Бајденова администрација и амерички законодавци треба да разговарају о параметрима за распоређивање трупа у Украјину. Говорећи на догађају на Универзитету у Мичигену, он је устврдио да, ако се искључи директна војна умешаност, „позивамо још један ниво ескалације бруталности од стране Путина“.

"Наилазимо на тренутак кубанске ракетне кризе у смислу директне конфронтације између НАТО-а, Сједињених Држава, Запада и Русије."

Кунс је додао да „аутократе широм света“ - од Северне Кореје преко Ирана до Кине, пажљиво прате одговор САД-а и НАТО-а на сукоб Русије и Украјине. Кризу је такође назвао „тренутак из 1939.“, очигледно алудирајући на рана освајања нацистичке Немачке у Европи.

„У једном тренутку, мораћемо да се суочимо са реалношћу да би Путин можда био спреман да ескалира изнад наше спремности да ризикујемо“, рекао је Кунс. „И ако дозволимо да Украјина постане Сирија источне Европе, мислим да ћемо изневерити и украјински народ и овај тренутак у историји.

Извор: РТ


Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.

Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © AP / Stephen B. Morton / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

САД и њихови савезници покушавају да принуде Пекинг због његових веза са Русијом, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков


Украјинске формације поново су извршиле ударе на територију полуострва Крим. Циљ удара АТАЦМС-а био је аеродром Белбек, где је, према отвореним изворима, избио пожар.

Марија Захарова је на данашњем редовном брифингу била у прилици да одговори на чак три питања везана за Србију – једно о новој влади Србије и два о односима...


Неуспех да се „одмах“ оконча офанзива на Рафу би поткопао односе, наводи се у саопштењу

Москва треба да брине и о „оружју и путеру“, изјавио је председник


Украјински посланици тврде да ограничења на циљеве који се могу гађати западним оружјем дају предност Москви


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА