BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина и Новорусија из минута у минут - 18.06.

19.06.2019. год.

  


Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање  

 
Спровођење Минских споразума - кликнути на карту за увећање


Карта ситуације на фронту за 18.06. (карта украјинских снага) - кликнути на карту за увећање



Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - 
 Клинути овде или на мапу испод





 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 


Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 18
.06.



Украјинске снаге 18 пута напале територију ДНР, два пута ЛНР Према саопштењу Министарства одбране ДНР украјинске снаге су за протекла 24 сата 18 пута напале територију ДНР. Под ватром украјинских снага нашло се 12 насељених места Републике. Током напада оштећена су 4 стамбена објекта.



Народна милиција ЛНР саопштила је да су украјинске снаге током претходног дана два пута напале позиције Народне милиције у подручју насеља Фрунзе и Смелое.

Преглед напада на ЛНР



Преглед политичко-економских и других вести за 18.06
.
 

РТ: Пентагон најавио војну помоћ Украјини у вредности од 250 милиона долара  САД ће Украјини пружити војну опрему и оружје, као и обуку и подршку у износу од 250 милиона долара, саопштио је Пентагон, додавши да ће украјинска морнарица бити један од корисника.

Украјинска војска ће добити снајперске пушке, бацаче граната, радарске системе, опрему за ноћно осматрање и уређаје за комуникацију, наводи се у саопштењу Пентагона. Изгледа да попис не одступа од онога што је Кијев примио као војну помоћ из Вашингтона у претходним годинама.

У саопштењу се наводи да ће са овим пакетом војне помоћи САД-а Украјини укупна вредност од 2014. године достићи 1,5 милијарди долара, а када је у Кијеву уз подршку САД-а извршен државни удар, те збачена украјинска влада. Кијев је оптужио Русију за почетак сукоба и затражио војну помоћ од западних земаља.

Војна помоћ Вашингтона се знатно повећала за време Доналда Трампа, који је пристао да Украјинцима пружи напреднија смртоносна оружја као што су против-оклопне ракете, што његов претходник у Белој кући није прихватио.

Саопштење је уследило у периоду транзиције и преузимања дужности новог председника Украјине Володимира Зеленског, који је водио предизборну кампању обећањима да ће искоренити корупцију и донети мир у земљи. Међутим, његова реторика постала је ратоборнија након његове инаугурације.


Доњецк: Кијев игнорише све мировне иницијативе, преферира језик артиљерије Украјинске власти игноришу све мировне иницијативе и не желе мирно да реше сукоб у Донбасу, изјавио је за РИА Новости Денис Пушилин, председник Доњецке Народне Републике.

Раније је председник Украјине, Владимир Зеленски, изјавио након састанка с француским председником Емануелом Макроном, да Кијев није спреман за директан дијалог с Доњецком и Луганском, те да само пристаје на преговоре у "минском формату" и на прекид ватре.

"Осећамо чињеницу да Украјина није спремна за дијалог. Гранате великих калибара које нам шаљу украјинске оружане снаге, јасно указују да Зеленски није у стању да на било који начин утиче на радикале. Преговори у оквиру "минског формата" су оно на шта позивамо четири године, али Украјина игнорише све мировне иницијативе. У међувремену, видимо да, као и раније, Кијев не жели да говори језиком мира и да преферира језик артиљерије.", изјавио је Пушилин.

Зелеснки: Политика санкција према Русији треба да се настави док се не успостави територијални интегритет и суверенитет Украјине Председник Украјине Владимир Зеленски изјавио је у интервјуу за "Билд" да Кијев види претње у енергетском сектору у вези са изградњом "Северног тока 2".

Зеленски је у званичној посети Немачкој, а портпарол немачке владе Штефан зајберт је изјавио да ће Зеленски и Ангела Меркел на састанку у Берлину разговарати о "Северном току 2".

Одговарајући на питање о очекивањима састанка, Зеленски је Меркелову назвао "снажном личношћу" са огромним искуством и напоменуо да се Украјинци надају да ће Меркелова помоћи Украјини "да се суочи са изазовима" са којима се земља суочава.

"Уверени смо да политика санкција треба да се настави док се не успостави територијални интегритет и суверенитет Украјине. Такође ће нам требати помоћ у спровођењу дубоких структурних реформи које почињемо. Такође видимо претње у енергетском сектору због `Северног тока 2`, што ће изазвати штету по енергетску безбедност Украјине и Европе”, - рекао је Зеленски.

Кијев је и раније називао гасовод претњом. Тако је председник Врховне раде Украјине, Андреј Парубј, пројекат назвао "милитаристичком претњом", а украјински парламент је позвао парламенте и владе других држава да предузму мере за потпуну забрану изградње гасовода.

Истовремено, немачка влада, наводи да је "Северни ток 2" економски пројекат.

Наришкин објаснио како Запад изводи „обојене револуције“ против многих земаља - као вирус у телу Механизам хибридних ратова, који је Запад водио и води против различитих земаља, може се упоредити са утицајем на тело смртоносног вируса који већ годинама чека своје време, каже Сергеј Нарешкин, директор Спољне обавештајне службе. Најјасније, по његовом мишљењу, то се манифестовало у ситуацији у Венецуели.

О начину на који се "обојене револуције" изводе потајно предвођене од стране Запада, Наришкин је говорио на међународном састанку високих представника одговорних за безбедносна питања, који се одржава у Уфи под покровитељством Савета безбедности Русије.

Према његовим речима, прво, у једној или другој земљи, формирају се независне од државе различите мрежне структуре по хоризонталном принципу: јавном, креативном, научном, верском, терористичком и слично. Они прикупљају информације о тренутним и тињајућим сукобима, међуклановским противречностима, акутним социо-економским и другим сличним проблемима. Паралелно с тим, такве мреже се користе да утичу на ситуацију у земљи и, ако је потребно, покрећу деструктивне процесе, сматра Наришкин, преносе РИА Новости.

"Све може послужити као окидач - ширење демонстрација, као што је то било у Либији или Сирији, смрт обичне особе из масе, као у Грчкој или Тунису, преваре на изборима, као што се догодило у Грузији или Украјини", додао је он.

Затим, наставио је Наришкин, у право време када су ови протести синхронизовани, стари политички систем се руши под теретом бројних изазова, а на власт долази нова снага.

"Нови образац понашања се уводи у јавну свест путем контролисаних канала, а све то је праћено масовном пропагандном кампањом у светским медијима, осмишљеном да убеди становништво да овај развој нема алтернативу и да оправдава спољну интервенцију, ако је потребно", рекао је он.

У Венецуели се имплементација овог сценарија манифестовала најјасније, рекао је Наришкин.

По његовом мишљењу, ради се о стварању универзалног алгоритма за вођење тајних акција утицаја на глобалном нивоу, а тај субверзивни рад се одвија у константном режиму, не само против непријатеља, већ и против пријатеља.

"Било би корисно га упоредити са активношћу вируса - деценијама се може уништавати људско тело без да се манифестује, а када се пронађе, често је прекасно за борбу", закључио је Наришкин.

Наришкин: Једностране санкције и трговински ратови постали омиљени метод САД-а Пракса вантериторијалне примене америчких закона и санкција против различитих земаља од стране Вашингтона је крајње деструктивна, јер утиче на целокупну глобалну економију, рекао је Сергеј Нарешкин, директор Спољне обавештајне службе Руске Федерације.

Једностране санкције и методе трговинских ратова последњих година постале су омиљени метод америчке политике, рекао је Наришкин, говорећи на међународном састанку високих службеника безбедности у Уфи у уторак под покровитељством Савета безбедности Русије.
Оно што је посебно алармантно, рестриктивни режими се уводе „апсолутно произвољно, спонтано и импулсивно“, рекао је Наришкин.

"Њихови иницијатори не узимају у обзир не само дугорочне последице, него ни мишљења најближих економских партнера", рекао Наришкин.

"Пракса вантериторијалне примене америчких закона је крајње деструктивна, када Вашингтон једноставно забрањује другим земљама да сарађује са играчима који су им незгодни и заправо стварају конкретне предности у трговини", додао је Нарешкин.

Санкције САД "погађају не само оне против којих су наметнуте, већ и многе друге привредне субјекте који су присиљени да реструктурирају своје активности и повећају додатне трошкове", рекао је он.


„Глобални ланци производње и снабдевања сировинама, добрима и услугама се крше, што негативно утиче на целокупну глобалну економију“, закључио је Наришкин.

Кијев: Европске земље би могле да се суоче са несташицом гаса Европске земље би могле да се суоче са несташицом гаса у случају да се Москва и Кијев не договоре о продужетку уговора о транзиту тог енергента који истиче крајем ове године, изјавила је заменица министра иностраних послова те земље Јелена Зеркаљ.

Према њеном мишљењу, ризик је изузетно висок, будући да до краја године није остало толико времена.

„Што Русија буде дуже одлагала преговоре о транзиту гаса, криза је све извеснија“, навела је Зераљова.

Зеркаљева је такође оценила и да је Кијев припремио основ за нове и успешније преговоре, узевши у обзир све лекције које је до сада научио по том питању. Међутим, она није прецизирала на шта је конкретно мислила.

Претходно је руски министар енергетике Александар Новак изјавио да је Русија спремна да са Украјином потпише нови уговор о транзиту гаса, али под тренутним условима.

Истовремено, из Украјине тврде да нису добили никакав предлог из Русије, али да је Кијев спреман да размотри понуду уколико онда пристигне.  

 Зеленски нема намеру да разговара са Доњецком и Луганском о сукобу Председник Украјине Владимир Зеленски изјавио је како је неопходно да се у Донбасу уведе апсолутни прекид ватре, те да је то један од основних предуслова да се преговори у Нормандијском формату обнове.

Поред прекида ватре, Зеленски је навео и ослобођење украјинских војника и морнара као један од основних услова за наставак преговора, током заједничке конференције за новинаре са председником Француске Емануелом Макроном.

„То су поприлично једноставни кораци, њих је могуће испунити у кратком временском периоду и вратити се решавању озбиљног конфликта“, истакао је.

Зеленски је навео и да нема намеру да о конфликту у Донбасу разговара са представницима Доњецка и Луганска, већ да се то може решавати искључиво у "минском формату".

"Ми нисмо спремни за директан дијалог са сепаратистима. Спремни смо да радимо у Минском формату, наставимо односе, зауставимо ватру", рекао је Зелеснки.

Истовремено је председник Француске Емануел Макрон потврдио да ће и Париз, али и Берлин, допринети решавању проблема на југоистоку Украјине, као и да ће допринети стварању дијалога између Москве и Кијева.

„Током преговора смо разговарали о решавању конфликта у Донбасу који траје већ пет година и који се одражава на ситуацију у Европи. Успостављање мира на истоку Украјине биће један од приоритета Зеленског. Француска и Немачка ће то подржати“, нагласио је.

Истовремено је Зеленски рекао да ће се ускоро састати спољнополитички саветници свих земаља Нормандијске четворке (Украјине, Немачке, Француске и Русије), како би се договорили када ће бити организован следећи сусрет лидера тих земаља.

Макрон није искључио да ће до тог сусрета доћи веома убрзо, али је нагласио да би то био изузетно користан састанак.
Украјинa - из минута у минут -

 

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

„Супарнички однос“ Вашингтона са Русијом спречио је потпуно обелодањивање онога што је знао, рекли су извори листу


Али упркос невиђеним војним мерама које су колективно предузеле западне земље, ништа им није пошло за руком! Јер тврда вера србског народа, његова непоколебљива верност Христу и Цркви, као...

Нападачима на Цроцус Цити Халл из Украјине су пребачене велике суме новца, саопштио је руски истражни комитет.


Неки руски посланици позвали су на поновно увођење смртне казне


Неслање делегације у САД била је „порука Хамасу“, изјавио је израелски премијер


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА