BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Помпеова прича о „руском мешању“ не односи се на демократију, него на моћ

РТ: Помпеова прича о „руском мешању“ не односи се на демократију, него на моћ
30.04.2019. год.


Теорија завере "руског мешања" лансирана је од стране д
емократа 2016. године како би се победио Доналд Трамп. Сада Трампова администрација позива на оправдање масовне војне потрошње, шпијунирања, државних удара и цензуре.

Државни секретар и бивши директор Ције, Мајк Помпео је најновији званичник Трампове администрације који потврђује оно што је постало део вере мочвари Вашингтона.


"Наравно да су се Руси умешали" на изборима 2016. године, рекао је Помпео публици на догађају у понедељак, чији је домаћин био Савет за спољне односе (ЦФР) и "Хил".

"Не треба рећи да су они били претња нашим изборима 1974. године. Они су се мешали у наше изборе и 80-их", додао је Помпео.

"Чињеница да је овај град изгледао шокиран чињеницом да Русима није стало до нас, у том случају Совјетског Савеза, ме је запањила"
 
 
"Очекујемо да ће 2050. године Руси још увијек бити на томе."
 
 
Он је даље тврдио да Русија, Кина и Иран, као и недржавни актери "покушавају да поткопају сам смисао западне демократије" широм света, за које се претпоставља да захтева неку врсту глобалног америчког војног и дипломатског одговора.

Након што је објавио своју веру у догму о "руском мешању", Помпео је у следећем даху осудио "досијее" испуњене непотврђеним информацијама. Ово је очигледно била референца на такозвани "Стил досије", сумњиви документ састављен од стране британског шпијуна који је радио за фирму коју је платила кампања Хилари Клинтон преко ДНЦ-а и која је служила као основа за велики део "Рашнгејта".

Дакле, не да није знао. Он савршено добро зна шта се крије иза завере која је покушана и пропала - да се спречи да Трамп седи у Белој кући. Он се само понаша на традиционалан начин у мочварном маниру никада не допуштајући да криза пропадне, користећи Русију, као и Иран, за изговор за промену режима под окриљем САД у Венецуели, на пример.

Шеф Еф-би-ај Кристофер Вреј певао је исту песму на још једном догађају у петак, изјављујући да Русија користи "друштвене медије, лажне вести, пропаганду, лажне личности, и тако даље, како би нас завртела".

Руске обавештајне агенције покушавају да нас "усмере једне против других, посеју поделу, несклад, поткопају вјеру Американаца у демократију", додао је Вреј.

Ово је класично пројектовање кривице за процес који се свакодневно одвија далеко од америчких медија и партизанских активиста и спољног непријатеља, у овом случају "руских шпијуна".
 
Американци не могу да постављају питања о томе шта се тачно дешава у Цији, Еф-би-ају и другима који су укључени у "надзор" Трампове кампање - искључиво ради заштите Америке, наравно, нема шта да се види ту ...
 
Пажљиви посматрач 'Рашмгејт' оптужби може приметити да је првобитна тврдња да су Руси хаковали рачунаре Демократске странке и мејлове Џона Подесте, прерасла у неодређене, али још увек злокобне оптужбе да се "мешају у нашу демократију" и "сеју раздор". Слично као и Вреј и Помпео, Миелеров извештај је наводи руско хаковање, али то никада није доказано - на жалост свих тужилаца, оптужнице се не рачунају као доказ.

Иронично, било је време када се Русија заправо мешала у америчке послове, те се чинило да то никоме не смета. Још у септембру 1863. године, док је грађански рат још увек беснео, десетак бродова царске руске морнарице посетило је Њујорк и Сан Франциско. Они су се задржали седам месеци, њихови морнари су присуствовали поворкама и забавама, пре него што су се вратили кући. Није наведен никакав разлог за посету, остављајући све слободне да прочитају оно што желе.


Pompeo’s talk of ‘Russian meddling’ is not about democracy, but about power
"Боже благослови Русе", изјавио је командант америчке морнарице Гидеон Велс, назвавши посету флоте "нечим значајним".

Практични ефекат посете, чак и скептични амерички историчари признају, био је да се Британија и Француска нису усудиле да се придруже Конфедерацији, што је омогућило администрацији Абрахама Линколна да се бори у рату до победе. Ах, али то је било тада, а ово је сада.

 

 


  • Извор
  • Када се Русија „мешала“ да подржи Унију у грађанском рату. Посада руске фрегате „Ослиаба“ у Александрији, фото: 1863 © National Archives/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Неки руски посланици позвали су на поновно увођење смртне казне

Неслање делегације у САД била је „порука Хамасу“, изјавио је израелски премијер


НИС добитник признања „Доброчинитељ“ за 15 година доприноса заједници

Реакција Вашингтона на напад у „Крокус сити холу“ показује његову пристрасност јер настоји да прикрије Кијев, тврди Марија Захарова


Према мишљењу младих НИС лидер у пословању на тржишту Србије


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА