BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Употреба борбеног робота „Уран-9“ у Сирији открила његове недостатке

Употреба борбеног робота „Уран-9“ у Сирији открила његове недостатке
19.06.2018. год.


На борбеном мултифункционалном роботу "Уран-9" током његове примене у Сирији откривено је низ недостатака, произилази из извештаја Трећег централног истраживачког института Министарства одбране Русије, који је био на располагању РИА Новости.

Војни специјалисти открили су недостатке у управљању, мобилности, ватреном оружју, извиђачким и посматрачким функцијама робота.

"Напомињемо да је независно кретање "Урана" открило ниску поузданост мобилности - вођице ваљака, као и опруге за вешање. Поред тога, робот је показао нестабилан рад аутоматског топа од 30 мм, као и његово неблаговремено активирање."

Војни специјалисти такође сматрају великим недостатком "Урана" немогућност ватреног дејства у покрету.

Као што следи из материјала, робот може изводити извиђачке задатке и одредити мете на удаљености не више од два километра.

Постојећи борбени роботи се предлажу да се користе за уништавање објеката и утврђених подручја, као и за уништавање оклопног и ватреног оружја непријатеља.

"Урану-9" је машина од девет тона опремљена са топом од 30 милиметара, митраљезом великог калибра, противтенковским пројектилима и ПВО системом "Игла". Главни задатак је извиђање и подршка јединицама. Робот се контролише даљински.

Читајте више на Ситуација у Сирији - из минута у минут



  • Извор
  • фото: © Фото : предоставлено ОАО "766 УПТК"/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Украјински председник не жели да поремети већ отежану акцију мобилизације, изјавио је за лист локални посланик

Украјински главнокомандујући Александар Сирски признао је да су руске снаге постигле тактичке успехе у низу области у зони борбених дејстава.


У првом кварталу 2024. године фокус НИС-а био је на наставку и повећању обима инвестиционог циклуса започетог прошле године. Тако је у развојне пројекте инвестирано 10,5 милијарди динара, што...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА