BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина и Новорусија из минута у минут - 24.05.

25.05.2018. год.

  


Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање  

 
Спровођење Минских споразума - кликнути на карту за увећање


Карта ситуације на фронту за 22.05. (карта кијевских снага) - кликнути на карту за увећање



Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - 
 Клинути овде или на мапу испод





 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 


Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 24
.05


Кијевске снаге 11 пута напале територију ДНР Према саопштењу Министарства одбране ДНР кијевске снаге су за протекла 24 сата 11 пута напале територију ДНР. Под ватром украјинских снага нашло се 8 насељених места Републике.

Ноћас је отварана минобацачка ватра на Зајцево недалеко од Горловке.



Народна милиција ЛНР саопштила је да су кијевске снаге током претходног дана седам пута напале позиције Народне милиције у подручју насеља Калиново, Лозовое, Нижње Лозовое и Веселогорловка као и споменика Кнезу Игору.



Током данашњег дана кијевске снаге су три пута нападале ЛНР у рејону Калинова, Калиновке и Веселогорловке.

Преглед напада на ЛНР

 

Преглед политичко-економских и других вести за 24.05.

  

САД: „Северни ток 2“ је политички пројекат и слаби положај Кијева Пројекат гасовода "Северни ток 2" је политичке природе и слаби положај Кијева, изјавио је специјални представник Стејт департмента за Украјину Курт Волкер.
"Северни ток 2" је забрињавајући, јер између осталог мења тренд последњих година, када се Европа труди да повећа диверзификацију снабдевања енергијом. Овај пројекат би потврдио улогу Русије као главног снабдевача у Европи и елиминисао потребу за транзитом", рекао је дипломата.

Истовремено, специјални представник је нагласио да приходи Украјине од транзита гаса нису пресудни за допуну буџета земље.


Шеф Стејт департмента Мајк Помпео је обећао да ће САД предузети "даље кораке" против изградње "Северног тока - 2".

Према његовим речима, то је неопходно како би се "смањила зависност Европе" од руског гаса.

Такође, Сандра Оуткирк, заменица директора Оделења за енергетику Стејт департмента, прошле недеље је рекла да би Вашингтон могао да уведе санкције против учесника пројекта. Она је оправдала такве мере са "геополитичким и енергетским разлозима".

Москва: Оптужбе о учешћу Русије у обарању малезијског авиона за жаљење Оптужбе за учешће Русије у рушењу малезијског авиона, које је саопштила међународна заједничка истраживачка група, неосноване су и изазивају жаљење, саопштило је Министарство спољних послова Русије.

„Никакви докази, наравно, нису били представљени, ако се не узме у обзир лепо направљен видео-снимак који је снимљен на основу података које су исфабриковали блогери агенције ’Белингет‘, који су раније већ били ухваћени да подмећу доказе за подршку хипотезе о руској умешаности у пад авиона“, навело је Министарство.

 

Минисатрство је приметило да је сврха таквих оптужби дискредитовање Русије у очима међународне заједнице.

Министарство је подсетило да је Русија открила техничке податке ракетног система "Бук", те да је обезбедила резултате експеримената од стране фабрике "Алмаз-Антеј" за производњу ове врсте оружја, као и примарне податке о радарском надзору ваздушног простора у време трагедије.

 

Раније је шеф националне полиције истражног одељења Холандије Вилберт Паулисен рекао да је ПВО систем "Бук", из којег је наводно оборен авион, пореклом из 53. противваздушне ракетне бригаде Русије.

Моксва: Ниједан ПВО систем никада није прешао руско-украјинску границу Министарство одбране Русије је коментарисало резултате међународне истраге о паду малезијског авиона у Донбасу. Ниједан руски систем никада није прешао руско-украјинску границу, саопштило је Министарство.

„Министарство одбране Русије је и првих сати након трагедије али и касније званично негирало инсинуације украјинске стране о наводној умешаности руске војске у катастрофу на небу изнад Украјине и предавало доказе холандској истражној групи. Ниједан руски противваздушни ракетни комплекс никад није прешао руско-украјинску границу“, саопштила је руска војска.

Раније је начелник Одељења за истрагу Националне полиције Холандије Вилберт Паулисен изјавио да је међународна истражна група која истражује околности рушења авиона „боинг“ у Донбасу "открила" да је ракетни систем „Бук“, који је наводно оборио малезијски авион, припадао 53. ракетној бригади Оружаних снага Русије.



Такође је саопштено да се круг осумњичених смањио на неколико десетина људи.

Украјина увела санкције против „Московске берзе“ Украјина је увела санкције и против "Московске берзе", према документу који је објављен на веб страници председника земље.

Међу мерама које је увео Кијев су блокирање имовине, ограничавање послова, спречавање повлачења капитала компаније ван Украјине и укидање испуњења финансијских обавеза.


Поред тога, ограничава се пријем телекомуникационих услуга, као и забрана јавних набавки у Украјини. Санкције су уведене на три године.


Такође данас, Кијев је 
блокирао приступ интернет сајтовима новинске агенције „Росија севодња“ и „РИА Новости Украјина“.

 

Такође је украјинским провајдерима наложено да ограниче приступ сајтовима „Россиясегодня.рф“, „Sputniknews.com“, „Ria.ru“, „Rsport.ria.ru“, „1prime.ru“, „Realty.ria.ru“ и „rian.com.ua“.


Систем којим је оборен авион изнад Донбаса припадао руској 53. ракетној бригади - холандски истражитељ Истражна група за случај рушења малезијског авиона изнад источне Украјине затражила је од Русије информације о ПВО систему "Бук", одакле је авион срушен, рекао је представник холандског тужилаштва Ејхин де Грааф.

Истражитељи су заинтересовани за информације о "комплексу и бројевима који се стављају на ракете".

Међународни истражитељи тврде да је "Бук" припадао 53. противваздушној бригади из Курска. До таквих закључака дошли су "проучавајући све доступне фотографије и утврдили да `Бук` има низ јединствених особина".

Представник холандске полиције Вилберт Паулисен такође је рекао да је "истражни тим успео да добије отиске прстију".


Он је додао да је сада истрага "у последњој, али најтежој фази".

"Констатација о овој чињеници доводи до питања, до којег је степена ова бригада лично учествовала у обарању авиона МХ17, што је важно питање које је и даље под истрагом", рекао је Фред Вестербеке, главни тужилац Холандије.

Он је додао и да се круг осумњичених у случају рушења авиона сузио на неколико десетина људи.

Суђење ће у случају рушења малезијског авиона бити одржано у Холандији. Већина жртава трагедије су држављани ове земље.

Очигледне лажи

Тврдње истражитеља да "Бук" којим је оборен авион припада Русији су "очиглдне лажи", рекао је заменик шефа Одбора за одбрану Државне думе Јуриј Швиткин.

"Како су могли да утврде отиске прстију? Они немају такву базу података, која ће бити у стању да идентификује биометријске податке (руских војника). За то мора постојати одговарајућа стручност и анализа различитих врста података који би показали и доказали да отисци прстију припадају овој или оној особи ", Швиткин.

Он је подсетио да отисци могу припадати само "специфичном војнику", а не бригади.

"Али како они могу да идентификовати отиске палца који се налажи у служби у војсци?" - Швиткин.

Трагедија над Донбасом

Малезијски Боинг 777, који је летио из Амстердама за Куала Лумпура, срушио се 17. јула 2014. године у близини Доњецка. У авиону је било 298 особа.


Кијев је оптужио Народну војску ДНР за катастрофу. Они су саопштили да немају средства којим би могли гађати авион на толикој висини.

У извештају међународне истражне групе "потврђено" је да је "Бук", који је погодио "Боинг", наводно довежен из Русије, те да се вратио.

Москва је саопштила о пристрасности истраге, чији се закључци заснивају само на подацима добијеним из Украјине. Експерименти концерна "Алмаз-Антеј", водећег предузећа за производњу ПВО система, укључујући и "Букове", такође су потврдили да је "Боинг" срушен са територије под контролом украјинске војске.

Кијев блокирао сајтове руских новинских агенција Кијев је блокирао приступ интернет сајтовима новинске агенције „Росија севодња“ и „РИА Новости Украјина“.

Украјина је ставила обе агенције на списак санкција на три године, објављено је на интернет страници председника Украјине Петра Порошенка.

Имовина агенције у земљи ће бити блокирана. Такође је украјинским провајдерима наложено да ограниче приступ сајтовима „Россиясегодня.рф“, „Sputniknews.com“, „Ria.ru“, „Rsport.ria.ru“, „1prime.ru“, „Realty.ria.ru“ и „rian.com.ua“.

Генерални директор МИА „Росија севодња“ Дмитриј Кисељов је рекао да су акције украјинских власти "показатељ немоћи кијевског режима, који је дошао на власт у крвавом пучу и да се није изборио са успостављањем нормалног демократског живота савременим законима".

"Њему ништа друго не преостаје него да прогања своје грађане, новинаре, гуши слободу говора, забрањује поштоване публикације и вероватно се бави уклањањем медијског простора уочи такозваних председничких избора", додао је Кисељев.



Државна Дума је овај корак Кијева назвала "актом цензуре", наглашавајући да ће ово питање покренути у међународним организацијама.

"Као што можете видети, европљани не журе да реагују и утичу на Украјину, а на основу праксе коју видимо, уследило је након хапшења уредника РИА Новости у Украјини. Мислим да овде неће ни стати", рекао је шеф Комитета за послове ЗНД-а Леонид Калашњиков.

Антон Морозов, члан Одбора за Међународне послове Државне думе, рекао је да би блокирање агенције "Росија сиводња" и агенције "РИА Новости Украјина" могло постати основа за наметање санкција против Кијева.

Права међународна блокада Русије није могућа Права блокада таквих значајних земаља као што је Русија је немогућа, а то се није ни десило, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков.

„Права међународна блокада таквих држава као што је Русија, држава које утичу на међународне дипломатске и политичко-дипломатске односе, није могућа и није је ни било. Али, наравно, економски интереси пре или касније почну да превладавају над политичким притисцима“, рекао је Песков на маргинама Међународног економског форума у Санкт Петербургу.

Песков је истакао да када неке престонице прибегавају санкцијама против Русије, постаје очигледно да пословни кругови, односно главни порески обвезници захваљујући којима држава егзистира, нису одушевљени због ових санкција, јер то иде против њихових интереса.

Ле Пен: Велика грешка водити на захтев САД и НАТО хладни рат против Русије Запад је направио озбиљну грешку покренувши Хладни рат против Русије, рекла је лидер француске партије Национални фронт Марин ле Пен.

Према речима Ле Пенове, САД не воде рачуна о интересима европских држава и терају их да иду против Русије.

„Велика грешка је водити, на захтев САД и НАТО-а, Хладни рат против Русије и тако је гурати у загрљај Кине, што ствара ризик за настанак снажне силе пред којом ће нам остати само да плачемо“, рекла је она.

Ле Пенова је уверена да Париз не треба да ратује са Москвом јер су обе земље кључне у борби против тероризма. Политичарка је посаветовала да треба престати са слепим праћењем САД и да се треба ујединити против заједничких претњи.

„Потребна је нека врста окрета, управо заједно са Русијом треба да се боримо против исламистичких фундаменталиста уместо да се боримо против оних који се боре против исламистичких фундаменталиста“, додала је она.

Москва позива Кијев да престане да се извлачи на становништво Донбаса Москва позива украјинске власти да „престану да се извлаче на становништво Донбаса за своје унутарполитичке неуспехе“ и сете се да морају да реализацију Мински споразум у директном дијалогу са представницима Доњецка и Луганска, саопштило је Министарство спољних послова Русије.

„Позивамо Кијев да престане да се извлачи на становнике Донбаса због својих унутарполитичких неуспеха и сете се да пут ка миру у региону лежи преко реализације Минских споразума у директном дијалогу са представницима Доњецка и Луганска“, наводи се у саопштењу.

У спољнополитичком ресору су навели да саботажа предложених мера координатора ОЕБС-а за деескалацију „још једном потврђује жељу украјинских власти за конфронтацијом и поткопавање политичког рада за решавање кризе у земљи“.

„Разговори о руској агресији заједно са провокацијама на линији раздвајања омогућавају руководству Украјине да скрене пажњу становништва од правих унутрашњих проблема“, додали су у МИП-у.

Раније је ДНР саопштио да Кијев пребацује у Донбас забрањено наоружање.

Помпео: Руси су анектирали петину Украјине, то никад не би требало заборавити Државни секретар САД Мајк Помпео, говорећи у Комитету за иностране послове америчког Сената, рекао да је као шеф Ције посетио Украјину и Донбас.

„Последње путовање које сам имао у претходној улози било је у Донбас, како бих сâм видео са којима изазовима се суочава Украјина и њен народ“, рекао је Помпео.

Он је изјавио и да разуме потребу да се покрене тема Крима у међународној заједници на вишем нивоу.

„То је врло озбиљна ствар. Руси су анектирали једну петину њихове државе. То никад не би требало да заборављамо“, тврди шеф америчке дипломатије.

Помпео је од 26. априла на функцији државног секретара САД, а од јануара 2017. до априла 2018. био је на дужности директора ЦИА.

У марту је Доњцк саопштио да су Оружане снаге Украјине припремале провокацију у Донбасу по налогу Ције.

Захарова: Изасланик САД одбија да призна постојање република Донбаса што показује да није прочитао Минске споразуме Активација војних операција у Донбасу је повезана са посетом специјалног представника САД-a за Украјину Куртa Волкерa, а украјинске власти сматрају да је његова подршка Кијеву одобравање за војне авантуре, изјавила је портпарол руског министарства спољних послова Марија Захарова .

Специјални представник САД за Украјину Курт Волкер посетио је Украјину 14. маја.


Према Захаровој, уместо тога, да захтевају од Кијева да се заустави ескалација сукоба, Волкер је саопштио "низ одиозних теза".

"Међу њима је и одбијање америчког изасланика да призна чињеницу постојања република Донбаса. Ово показује да он није ни прочитао Минске споразуме или жели да игнорише оно што је очигледно", рекла је Захарова.

"Вокер не само да додаје уље на ватру, него се повезује са једном од страна у сукобу", нагласила је Захарова.

"Очигледно је да није случајно да су након одласка америчког госта украјинске оружане снаге активирале војне провокације на подручју доњецке филтерске станице за воду у близини Горловке и неколико других насеља. Волкерову подршку кијевским акцијама украјинске власти сматрају као очигледно одобравање за војне авантуре", рекла је Захарова.
Украјинa - из минута у минут -

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

„Супарнички однос“ Вашингтона са Русијом спречио је потпуно обелодањивање онога што је знао, рекли су извори листу


Али упркос невиђеним војним мерама које су колективно предузеле западне земље, ништа им није пошло за руком! Јер тврда вера србског народа, његова непоколебљива верност Христу и Цркви, као...

Нападачима на Цроцус Цити Халл из Украјине су пребачене велике суме новца, саопштио је руски истражни комитет.


Неки руски посланици позвали су на поновно увођење смртне казне


Неслање делегације у САД била је „порука Хамасу“, изјавио је израелски премијер


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА