BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут - 26.11.

27.11.2017. год.

  

Интерактивна мапа бојевих дејстава и ваздушних удара Русије у Сирији -  Клинути овде или на мапу испод


Руски ваздушни напади у Сирији


Мапа сиуације на ратишту -  Клинути овде или на мапу испод



  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја руских ваздушних удара у Сирији по данима 


Преглед дешавања на ратишту у Сирији за 26.11.

Лоцирана терористичка група Џабхат Фатах ел Шам у Сирији Руски центар за помирење у Сирији лоцирао је терористичку групу Џабхат Фатах ел Шам у јужној зони деескалације.

Руски војни званичник изјавио је да сиријска наоружана опозиција није предузела никакве борбене акције против терориста.

„Током праћења јужне зоне деескалације војска је сазнала да терористи Нусра фронта оперишу у близини локалитета Бејџин. Терористи су периодично вршили офанзиве против сиријске војске. Засад опозиција није предузела никакве мере у региону за борбу против терориста у јужној зони деескалације“, саопштио је начелник Центра, генерал-пуковник Сергеј Кураленко.

Кураленко је додао да је ситуација у региону напета због присуства наоружане групе коју је међународна заједница прогласила терористичком организацијом.

Стратешки бомбардери Ту-22М3 нанели ударе по терористима у Сирији Шест стартешких бомбардера Ту-22М3 извело је ударе по објектима терориста на североистоку Сирије, саопштило је Министарство одбране Русије.

Полетевши са аеродрома на територији Руске Федерације, авиони су погодили објекте у којима су били упоришта терориста и њихова техника у области насеља Ишара.

Сви назначени циљеви су уништени, што су потврдила средства за објективну контролу, саопштило је Министарство одбране Русије.



Бомбардере су у ваздушном простору пратили и штитили ловци Су-30СМ и Су-35С, који су полетели са аеродрома Хмејмим, наведено је у саопштењу.

Преглед политичких и других вести за 26.11.

Москва ће се супротставити покушајима да се манипулише сиријским „хемијским досијеом“  На истрагу о „хемијском инциденту“ у Хан Шејхуну у Сирији није стављена тачка, Москва ће се супротставити даљој политизацији Организације за забрану хемијског оружја и покушаје низа земаља да манипулишу сиријским „хемијским досјеом“, саопштило је Министарство спољних послова Русије.

„Пре или касније истински кривци за тај злочин биће утврђени. Русија намерава да и даље на томе инсистира. Истовремено ћемо се свим снагама супротстављати даљој политизацији Организације за забрану хемијског оружја (ОЗХО) и новим покушајима да се манипулише сиријским ’хемијским досијеом‘, којима одређене земље желе да постигну своје програмиране геополитичке циљеве, при томе на веома бескрупулозан начин“, наведено је у саопштењу.

Рохани: Иран остаје са народом Сирије у борби против тероризма  Председник Ирана Хасан Рохани уверио је председника Сирије Башара ел Асада да ће Иран подржавати његову земљу у борби против тероризма, саопштила је прес-служба иранског председника.

„Исламска Република Иран остаће са народом Сирије и сиријским властима у борби против тероризма“, рекао је председник Ирана током телефонског разговора са сиријским колегом. 

Према његовим речима, Техеран је спреман да активно учествује у обнављању Сирије.

Рохани је прокоментарисао и састанак са председницима Русије и Турске, Владимиром Путином и Реџепом Тајипом Ердоганом пре неколико дана у Сочију. 

„Самит у Сочију, у којем су учествовали председници Русије, Ирана и Турске, био је добар корак у право време. Три земље су се сложиле са тим да би одржавање Конгреса националног дијалога у Сирији у садашњој ситуацији могао да буде добар корак за стабилност и безбедност Сирије“, рекао је председник Ирана.

Ердоган: Усвојили смо важне одлуке како бисмо окончали хуманитарну трагедију у Сирији  Председник Турске Реџеп Тајип Ердоган изјавио је да Анкара очекује редовне консултације о Сирији са Москвом, једном или два пута месечно.

„Могуће је да ћемо наставити састанке на сваких 15 дана или једном у месец дана“, изјавио је турски лидер коментаришући свој састанак са председником Русије Владимиром Путином и лидером Ирана Хасаном Роханијем, који је одржан у Сочију. 

Према информацијама листа „Хуријет“, на састанцима ће учествовати и представници Ирана.

Председник Турске очекује да ће ускоро видети позитивне ефекте одлука које су усвојене у Сочију.

„Усвојили смо суштински важне одлуке како бисмо окончали хуманитарну трагедију у Сирији. Надам се да ћемо ускоро јасније видети позитивне ефекте тих одлука“, изјавио је Ердоган.

Председници Русије, Ирана и Турске, Владимир Путин, Хасан Рохани и Реџеп Тајип Ердоган након самита у Сочију, 22. новембра, усвојили су заједничко саопштење, у којем су позвали да се настави деескалација у Сирији, која је започета у оквиру астанског процеса, потврдили су да ће наставити да сарађују ради коначног уништења терориста и подржали су широки међусиријски дијалог.

Руске војне базе у Хмејмиму и Тартусу остаће у Сирији након окончања противтерористичке операције  
Руске војне базе у Хмејмиму и Тартусу остаће у Сирији након окончања противтерористичке операције, планиран је њихов развој, рекао је за РИА Новости председавајући Одбора за одбрану и безбедност Савета федерације Русије Виктор Бондарев.

„Наше војне базе у Сирији, у Хмејмиму и Тартусу, планирано је да остану након завршетка противтерористичке операције, што значи да треба обратити пажњу на њихов даљи развој“, рекао је сенатор.

Шојгу: Време да се говори о новим корацима у решавању сиријске кризе  Специјални изасланик Уједињених нација за Сирију Стафан Де Мистура оценио је да је Русија урадила огроман посао да би положила основу за мирно политичко решавање сукоба у Сирији.

Процес израде сиријског устава који је иницирала Русија, као и одржавање избора, биће тема преговора у Женеви, рекао је специјални изасланик УН на почетку састанка с министром одбране Русије Сергејом Шојгуом у Москви. 

„Признајем да је ваша земља организовала огроман број скупова како би положила основу политичком процесу. Видећемо сада како то можемо да реализујемо у пракси“, рекао је Де Мистура и додао да се нада да ће састанак опозиције у Ријаду, који је одржан у протекла два дана, донети жељене резултате, односно уједињену опозицију.

„Засад нећу коментарисати састанак у Ријаду, још разматрамо разна питања. Оно што могу да кажем јесте да планирамо да 28. новембра одржимо следећу рунду преговора у Женеви и надамо се да ћемо разговарати о томе како можемо да продужимо процес у вези с уставом и посебно у вези с изборима“, рекао је Де Мистура.

Он је изразио наду да ће „до краја ове године бити дат јасан сигнал сиријском народу да се окреће нова страница и да ће оно што је било веома дуг процес прећи на политичку раван“. 

Сергеј Шојгу је рекао је да је дошло време да се говори о новим корацима у решавању сиријске кризе. 

Према његовом мишљењу, за разрешење хуманитарне ситуације у послератној Сирији неопходно је, пре свега, да се обнове објекти неопходни за нормално функционисање свакодневног живота. 

Шојгу је Де Мистури предложио да се размотри како да се подстакне процес помирења опозиције и званичног Дамаска. 

„И, наравно, треба разговарати о широком кругу питања, укључујући програм обнове, указивања хуманитарне помоћи, обнављање објеката инфраструктуре, објеката неопходних за свакодневни живот“, рекао је Шојгу. 

Према његовим речима, неопходно је наћи нове приступе и подстицаје за успостављање дијалога званичног Дамаска и опозиције и за прелазак на миран политички процес. 

Министар је подсетио да се од времена које је прошло од прве посете Де Мистуре Москви догодило много тога: председник Русије је имао бројне контакте и преговоре, укључујући разговор с председником Сирије Башаром ел Асадом.

„Поред тога, одржани су телефонски разговори с председником САД и другим председницима, укључујући руководство Саудијске Арабије“, подсетио је Шојгу. 

Русија није подржала нацрт одлуке о Сирији који су предложиле САД на седници ОЗХО  Русија је међу земљама које нису подржале нацрт одлуке о Сирији који су предложиле САД на ванредној седници Извршног савета Организације за забрану хемијског наоружања, тако да је он на крају повучен, саопштио је директор Одељења за питања сузбијања и контроле над наоружањем Министарства иностраних послова Русије Михаил Уљанов.

„У Хагу је завршена ванредна седница Извршног савета ОЗХО која је трајала две седмице, прекидајући се и обнављајући. Током ове седнице САД су покушале да провуку крајње оштар антисиријски нацрт одлуке. Након дугих дипломатских расправа САД су биле принуђене да опозову свој нацрт одлуке, пошто није скупио неопходан број гласова да би био усвојен“, рекао је Уљанов по завршетку заседања. 

Он је објаснио да су САД, позивајући се на закључке седмог извештаја Заједничког механизма ОЗХО-УН, покушале да провуку одлуку у којој би се тврдило да је сиријска страна сакрила део свог арсенала који је, наводно, био искоришћен у Хан Шејхуну.

Према његовим речима, нацрт је садржао и „захтев да Сирија у року од 45 дана објави све залихе хемијског оружја које су јој преостале“. 

„Русија се, природно, одлучно успротивила усвајању ове одлуке“, рекао је Уљанов. 

Сиријска опозиција је 4. априла саопштила да је 80 људи погинуло, а 200 рањено у нападу хемијским оружјем у граду Хан Шејхун у провинцији Идлиб. За напад је окривљена сиријска армија, која је то одлучно негирала и навела да су одговорни терористи и њихови покровитељи. 

Сиријске власти су саопштиле да никада нису употребљавале хемијско оружје против цивила и терориста, а цео хемијски арсенал земље био је извезен из земље под контролом ОЗХО. 

САД су, без доказа о кривици сиријске армије и оглушивши се о позив Русије да спроведу пажљиву истрагу, бомбардовале сиријску војну базу Шајрат у ноћи 7. априла.

Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут -
    ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја руских ваздушних удара у Сирији по данима 

 

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Украјинске формације појачавају интензитет ракетних напада на Крим. За недељу и по извршени су напади на Џанкој и рт Тарханкут, а вечерас - на Симферопољ и поново на Џанкој....


Западни свет је напустио класични либерализам у корист нове верзије дефинисане владавином мањина и „будности”, објаснио је руски филозоф



Лидери ЕУ „замајавају“ људе хорор причама о Русији – Кремљу


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА