BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Украјина и Новорусија из минута у минут - 11.11.

12.11.2017. год.

  


Карта повлачења тешког наоружања - кликнути за увећање  

 
Карта ситуације на фронту за 10.11. (карта кијевских снага) - кликнути на карту за увећање



Испод се налази интерактивна мапа бојевих дејстава у Новорусији - 
 Клинути овде или на мапу испод





 

  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 


Преглед дешавања на ратишту у Новорусији за 11
.11.



Стање на фронту .



Преглед политичко-економских и других вести за 11
.11.


ДНР неће дозволити да се остваре агресивни планови Кијева -  Доњецка Народна Република неће дозволити да се остваре агресивни планови Кијева у вези са мирним решавањем сукоба у Донбасу, рекао је за посланик Народног савета Доњецке Народне Републике Валериј Скороходов.

Скороходов је коментарисао речи министра спољних послова Украјине Павела Климкина, који је изјавио да су Украјина, САД, Немачка и Француска практично развиле заједнички нацрт резолуције УН о мировним снагама у Донбасу.

Скороходов је нагласио да Вашингтон, Берлин и Париз још нису изразили свој званични став.

„А Климкин може да прича шта хоће. Сада можемо да кажемо само једно: досад није ишло по агресивном сценарију неодговорних украјинских политичара — Донбас је уништио такве планове — и даље неће ићи“, рекао је он.

Полонски: Посети америчких војних инспектора Криму је болесна фантазија украјинских званичникаСаопштења о посети америчких војних инспектора Криму су „болесна фантазија украјинских војних званичника“, изјавио је заменик премијера Крима Дмитриј Полонски.

„Мислим да је ово још једна болесна фантазија украјинских војних званичника који су тако велики и независни да у принципу од њих ништа не зависи, ни у њиховој земљи, а још мање у иностранству. Стога, када тако слободно почну да располажу туђим територијама, то у великој мери изазива не само збуњеност, већ и смех“, рекао је Полонски.


Према његовим речима, неке стране војне инспекције могу да посете Крим само на позив Русије.


„Што се тиче посете неких страних армија на територији Републике Крим, на Криму може да буде само једна армија, и то је армија Русије. На Криму нема и неће бити других војски, осим у пријатељским посетама на позив руске стране“, закључио је потпредседник Владе.


Раније је Министарство одбране Украјине саопштило да ће војни инспектори из САД, Данске и Канаде 13. новембра доћи на Крим како би пратили војно-политичку ситуацију.


Плотницки: 
Луганска Народна Република нема другог пута осим пута у Русију Лидер Луганске Народне Републике Игор Плотницки изјавио је да је једина политика ЛНР придруживање Руској Федерацији.

„Увек сам говорио и говорим да за спољну политику одговара вођа. И увек сам говорио и говорим да осим пута у Русију, ми немамо друге путеве. Никуда другде нећемо ићи и никуда се нећемо враћати. А где да се враћамо, објасните ми? На згариште?“, изјавио је лидер ЛНР на телевизији „Луганск 24“.

Он је нагласио да у овом тренутку Украјина, као држава у облику у ком је била пре почетка војних операција у Донбасу 2014. године, више не постоји.

„Немамо Украјину која је постојала пре рата. Нема економије. Нема државе, нема националности као такве, мислим на национално јединство, одавно га нема, историјски корени су скресани, све је изгубљено. Нацисти, бандеровци, куда да се враћамо?“, истакао је Плотњицки.

Он је додао да се у Минским споразумима говори о „изградњи нове Украјине“.

„И тек тада, уколико она буде изграђена и наш народ пожели, биће одржан референдум и одлучиће где жели да иде, тек тада ће се то десити. Али онај референдум који смо већ одржали, то што ми је већ поверено, то увек штитим“, објаснио је председник републике.

Украјина, САД, Немачка и Француска усагласиле нацрт резолуције Украјина, САД, Немачка и Француска практично су развиле заједнички нацрт резолуције УН о мировним снагама у Донбасу, изјавио је министар спољних послова Украјине Павел Климкин.

„Пре неколико сати разговарао сам са Куртом (Волкером, специјалним представником САД за Украјину), договорили смо се о основним параметрима нашег става. Практочно је спреман текст резолуције, наш нацрт. Кажем наш, јер су то и САД и Немачка и Француска, и сарађујемо са Великом Британијом са врло јасном логиком“, изјавио је Климкин телевизији „Интер“.

УН: Украјина би могла да се суочи са хемијском катастрофом због борби поред објеката водоснабдевања у Донбасу Украјина би могла да се суочи са хемијском катастрофом због повећаних борби поред објеката за водоснабдевање у Донбасу. Ово су закључили специјални известиоци Управе високог комесара Уједињених нација за људска права.

Своје мишљење о ситуацији у источној Украјини дали су специјални известилац за последице за људска права еколошки прихватљивог управљања и одлагања опасних материја и отпада Баскук Тунчак и специјални известилац за људска права за пијаћу воду и санитарне услуге Лео Хелер.

Известиоци су изјавили да су узнемирени због недавних саопштења о гранатирању у области Доњецка где се налазе објекти за снабдевање водом залихама хлора и другим опасним хемијским супстанцама.

„Оштећење ове инфраструктуре и уништавање постројења за пречишћавање воде може имати разарајуће последице на становништво и животну средину у већем делу источне Украјине“, упозоравају они.

Стручњаци истичу да, иако се хлор не налази у попису оружја које се мора контролисати у складу са Конвенцијом о хемијском оружју, он може да се користи као хемијско оружје.

Тунчак и Хелер позвали су учеснике сукоба да размисле о последицама уништења објеката за пречишћавање воде. Они су такође подсетили на одлуку трипартитне групе да све стране треба да поштују демилитаризоване области око критично важне инфраструктуре у Донбасу.

Лондон: У стајању на пут руској агресији, били смо увек најближи савезник САД Директор Пентагона Џејмс Матис и британски министар одбране Гавин Вилијамсон разговарали су о „растућем самопоуздању“ Русије.

„Велика Британија је уз своје партнере из САД и НАТО-а“, наводи се у саопштењу британског Министарства одбране.

Лондон је подсетио да предводи ојачану напредну групу у Естонији, а да британска војска улази у састав под руководством САД у Пољској.

„Од војних операција у рововима Великог рата до стајања на пут руској агресији и ДАЕШ-у, Велика Британија је током једног века била најближи савезник Америке“, рекао је Вилијамсон.

Према његовим речима, данас Лондон и Вашингтон сарађују у свим областима, "од војних и обавештајних операција до иновација“.

Министар је нагласио да је састанак у британској престоници прилика за јачање „посебних односа“ двеју земаља.

Раније је објављено да ће Велика Британија због „растућег самопоуздања“ Русије послати у Румунију четири авиона-ловца за патролирање Црним морем. Од следеће године Велика Британија ће такође формирати посебну јединицу за брзо реаговање на Западном Балкану.

У марту 2019. Британија излази из Европске уније, али инсистира да њена улога у НАТО-у и у безбедности Европе остане иста.

Кијев: Постоји неколико варијанти распоређивања миротвораца УН-а у Донбасу Амерички предлог броја миротвораца на истоку Украјине од 20.000 људи ствара директну претњу Донбасу и повећава напетост у региону, рекао је за РИА Новости шеф комитета Савета Федерације за одбрану и безбедност Виктор Бондарјов.

„Шта ће 20.000 наоружаних људи радити на истоку Украјине? Ако се узме њихов број, то су целе две дивизије! Јасно је да је за наведене циљеве ’осигурања безбедности посматрача ОЕБС-а‘ довољан много мањи контингент. Такав број је очигледна претња Донбасу, и створиће још већу напетост у региону“, изјавио је руски сенатор.

Шеф комитета Врховне раде Украјине за спољне послове Ана Гопко изјавила је да постоји неколико варијанти распоређивања миротвораца УН на истоку Украјине.

„Што се тиче броја — то је један од приближних прорачуна, али постоји још неколико модела о којима се разговара“, рекла је Гопкова новинарима.

Према њеним речима, Кијев је предложио своју концепцију распоређивања миротвораца коју су подржали међународни партнери.

„Ми смо предложили да у почетку буде формирана у Кијеву и на истоку Украјине мисија која би се бавила проценама: колико је потребно миротвораца, какав мандат и какво наоружање, јер је затим бити потребан договор са украјинском страном“, рекла је Гопкова.

„До краја године, постоји такав амбициозни циљ“, додала је Гопкова.

Она је навела да ће се процес интензивирати након састанака специјалног представника САД о Украјини Курта Волкера са представницима „Нормандијске четворке“.

Раније је „Волстрит џурнал“, позивајући се на сопствене изворе, саопштио да Сједињене Америчке Државе намеравају да предложе Русији план о распоређивању 20.000 међународних мировњака у Донбасу.  

Украјинa - из минута у минут -

   ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја у Украјини и Новорусији по данима 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Сукоб би могао да одвуче Европу „у понор“, упозорио је мађарски премијер


И Техеран и западни Јерусалим умањили су значај овог догађаја

Министар спољних послова Украјине Дмитриј Кулеба изјавио је да је то порука коју је пренео америчком колеги Ентонију Блинкену


Кијеву је хитно потребан нови пакет помоћи САД или ће се вероватно сломити под притиском Русије, изјавио је Вилијам Бернс

Наводно је активирана противваздушна одбрана у неколико провинција Исламске Републике


Аргентина је поднела званичан захтев војном блоку предвођеном САД за статус „глобалног партнера“, изјавио је министар одбране Луис Петри


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА