BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Карен Шахназаров долази у Београд на премијеру филма „Ана Карењина, сећања Вронског“

05.10.2017. год.


Карен Шахназаров, чувени руски редитељ, сценариста и продуцент, долази у Београд поводом премијере филма „Ана Карењина, сећања Вронског“, заказане за 12. октобар у Дворани Културног центра.

Из богате биографије успешног редитеља, који је годинама директор МОС филма, издвајају се филмови „Бели тигар“, који је 2012. године био руски кандидат за Оскара за најбољи филм на страном језику.

Значајан успех остварили су и филмови „Павиљон број шест“ и „Курир“.

Шахназаров је поводом доласка у Београд истакао да веома цени српску кинематографију и додао:

„Много тога ме везује за Југославију, за Србију. Имам и пуно пријатеља код вас, а и сам Београд је јако важан град за сваког руског редитеља. Буквално сам све своје филмове приказао у Србији“, рекао је руски редитељ.

Поводом премијере новог Шахназаровљевог филма, синоћ је у галерији „Прозор“ отворена изложба фотографија глумица које су кроз историју играле популарну хероину Ану Карењину, која ће трајати до 8. октобра.

Радња филма „Ана Карењина, сећања Вронског“ одвија се у време Руско-јапанског рата у Манџурији.

Главни хирург руске војне болнице спашава живот неколицини рањених официра, међу њима и грофу Вронском.

Када сазна за његов идентитет одлази у болнички стационар и саопштава му да је сурова игра судбине што му је баш он спасио живот, јер грофа сматра одговорним за трагедију своје породице.



  • Извор
  • фото: tvkultura.ru/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Дмитриј Песков је истакао да је став Русије о мировним преговорима добро познат

Москва сматра да је излив насиља био намерни покушај да се тероришу људи у граду на ком се говори руски како би се покорили влади након пуча и њеној...


Украјинске формације појачавају интензитет ракетних напада на Крим. За недељу и по извршени су напади на Џанкој и рт Тарханкут, а вечерас - на Симферопољ и поново на Џанкој....

Западни свет је напустио класични либерализам у корист нове верзије дефинисане владавином мањина и „будности”, објаснио је руски филозоф



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА