BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут - 29.08.

30.08.2017. год.

  

Интерактивна мапа бојевих дејстава и ваздушних удара Русије у Сирији -  Клинути овде или на мапу испод


Руски ваздушни напади у Сирији



  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја руских ваздушних удара у Сирији по данима 



Преглед бојевих дејстава у Сирији за 29.08.


Сиријска армија и Хезболах потпуно очистили од терориста зону уз границу са Либаном Министарство одбране РФ, које од пре неки дан „види” целу територију Сирије, објавило је да Исламска држава у колину Деир-ез-Зора пребацује тешко наоружање. Тенкове, пикапове са инсталираним тешким митраљезима, минобацаче...

Истовремено око тог града прави утврђене линије одбране и прегрупише снаге.  

Изгубљена битка за Ганем-Али, важан град у долини Еуфрата, била је додатно звоно за узбуну и нови доказ да сиријска армија није више оно што је била чак ни у завршној фази битке за Алеп.

Пут према Деир-ез-Зору јединицама под командом сиријског генерала Хасана Сухела – као и свих претходних месеци – рашчишћава руска авијација.

Руски авиони су за само последња 24 сата уништили четири тенка ИД, шест камиона са муницијом, два утврђена положаја терориста и 16 пикапова са митраљезима.

Град и војни аеродром поред њега (удаљен је два километра) потпуно су окружни терористима дуже од три године.

Неки Деир-ез-Зор већ називају „сиријским Стаљинградом”. Он би то могао постати и као најава краја рата, односно – односно краја Исламске државе као војног чиниоца.

Министар одбране РФ, генерал армије Сергеј Шојгу, већ је оценио да је Деир-ез-Зор постао кључна тачка на војној карти Сирије и да ће његово ослобађање бити прелом у даљем ратовању.

Војни врх у Дамаску све више војника и ратне технике може да концентрише за нове операције.

Његове јединице су заједно са Хезболахом потпуно очистиле од терористичких банди зону уз државну границу са Либаном.

Борбе су нарочито упорне и исцрпљујуће биле за планинску област Каламун, посебно за њен западни део.

Последње су завршене борбе за град Ерсал, поред којег се налази и главни погранични прелаз.

Русија доставила помоћ у провинцију Хасака

Преглед политичких и других вести за 29.08.

У Сирији отворена прва фабрика пива од почетка рата

Лавров: Неопходно је да се сиријска опозиција понаша реално Опозиција у Сирији би требало да одустане од ултиматума за решавање ситуације у земљи, изјавио је министар спољних послова Русије Сергеј Лавров на конференцији за медије у Абу Дабију.

„Неопходно је да се опозиција понаша реално, да одустане од ултиматума који се не уклапају у правила која је одобрио Савет безбедности УН. Савет безбедности је одлучио да сами Сиријци треба да одлучују о судбини Сирије. Тамо нема никаквих предуслова“, истакао је руски министар.

Очекује се да ће у септембру бити одржан нови круг преговора о Сирији у Астани.

Лавров је рекао да Москва подржава иницијативу Саудијске Арабије за уједињење три платформе сиријске опозиције.

„Када је Саудијска Арабија дала иницијативу за уједињење Врховног комитета за преговоре, који је у своје време установљен на састанку у Ријаду, са каирском групом опозиционара и московском опозиционом групом, подржали смо то на најактивнији начин. Сматрам да је то неизбежан потез који ће помоћи стварању заиста значајних и садржајних преговора о будућности Сирије“, нагласио је Лавров.

„Није важно што до сада није дошло до неког пробоја. Као што се каже, сваки почетак је тежак. Најважније је да је овај процес започео, а учесници процеса, и Ријадска и Каирска и Московска група, пристали су да наставе ове напоре. Трудићемо се да на сваки начин помажемо нашим колегама из Саудијске Арабије“, додао је Лавров.

Током састанка са министром спољних послова Уједињених Арапских Емирата Абдулахом бин Зајидом ел Нахијаном министар спољних послова Русије је разговарао о борби против тероризма и потврдио је интерес Москве да са Абу Дабијем координира питања о управљању кризама у Сирији, Либији, Ираку и Јемену.

„Наравно, од међународних питања највише пажње посветили смо потреби бескомпромисне борбе против терориста свих боја. Овде имамо апсолутно јединствен став, као и потребу за сузбијање терористичке и екстремистичке идеологије“, истакао је Лавров.

Он је прецизирао да су министри спољних послова „разматрали ситуацију у Сирији, Либији, Јемену, Ираку“.

Две подморнице Црноморске флоте се придружиле оперативној групи на Медитерану Две потпуно нове дизел-електричне подморнице, за које се тврди да су најтише у својој класи, стигле су у Медитеран да би подржале оперативну групу Црноморске флоте која обавља дужност на обали Сирије, саопшила је руска морнарица.

Не-нуклеарне подморнице, "Колпино" и "Велики Новгород", направљене у Санкт Петербургу, добивши имена по руским градовима, отпловиле су из Балтичког мора раније у августу.

"Две најновије дизел-електричне подморнице Црноморске флоте - Колпино" и "Велики Новгород", стигле су на Медитеран из Балтичког мора", изјавио је портапрол Црноморске флоте, капетан Вјачеслав Трухачов.

Подморнице су се придружиле сталној морнаричкој оперативној групи на Медитерану, рекао је Трухачов без навођења више детаља.


Подморнице "Колпино" и "Велики Новгород", дизајниране као "Пројекат 636.3" у Русији или "Побољшана класа Кило" на Западу, изграђене су у санкт-петербуршком бродоградилишту за Црноморску флоту почетком ове године.


Најновије подморнице су углавном дизајниране за борбу против бродова и подморница у плитким водама. Према доступним изворима, унапређени су сонарни системи и торпеда од 533 мм. Такође подморница може да поставља мине и испаљује крстареће ракете "Калибар-НК" из торпедних цеви.

Подморнице ове класе су постале популарне међу светским морнарицама захваљујући њиховим побољшаним способностима прикривања и дизајну који се показао ефикасним током времена.

Око 28 подморница је у употреби у руској морнарици, те се очекује још шест да уђе у службу у наредних неколико година. Индија поседује десет подморница класе Кило, које су у тој земљи означене као класа "Синдхугош". Такође Вијетнам поседује шест руских подморница.



Русија од самог почетка антитерористичке операције у Сирији држи поморску групу на Медитерану. Оперативна група се састоји од најновијих ратних бродова и великог броја помоћних бродова.

Раније у јуну, Црноморска флота је саопштила да је отпремила петнаест војних бродова, укључујући фрегате "Адмирал Григорович" и "Адмирал Есен", као и корвету "Сметливи" и подморницу "Краснодар".

Три велика брода за техничку подршку, "Цезар Куников", "Николај Филенков" и "Азов" су такође придружени медитеранској групи.

Прошлог новембра, оперативна група је достигла свој врхунац у смислу борбене способности каа је руски носач авиона "Адмирал Кузњецов" стигао у регион након недељног путовања из базе Северне флоте.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Предстојећи догађај ће разоткрити „немоћ“ Запада и неспособност да оконча сукоб у Украјини, изјавио је бивши руски председник


Слање НАТО трупа у Украјину могло би да изазове свеопшти нуклеарни рат, упозорио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто

На редовном брифингу одржаном 3. маја 2024. године, званични представник МСП Русије Марија Захарова одговорила је на питање о предлогу резолуције ГС УН о Сребреници. Доносимо цео текст питања...


Кијеву недостаје оружје и мотивисани војници, али је мало вероватно да ће мировни преговори бити пре 2025. године, рекао је његов заменик шефа обавештајне службе за Тхе Ецономист

Будимпешта није била претплаћена на истополне бракове или рат са Русијом када је постала чланица, каже премијер


Одбрана виталних  државних и националних интереса, наставак историјског развоја Србије, наставак евро интеграција, рад на унапређењу целокуоног друштва и побољшању животног стандарда грађана свим часним и поштеним грађанима Србије...


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА