BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут - 26.07.

27.07.2017. год.

  

Интерактивна мапа бојевих дејстава и ваздушних удара Русије у Сирији -  Клинути овде или на мапу испод


Руски ваздушни напади у Сирији



  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја руских ваздушних удара у Сирији по данима 



Преглед бојевих дејстава у Сирији за 26.07.



Стање на фронту - .


Преглед политичких и других вести за 26.07.



Нове санкције САД против Русије „пркосе здравом разуму“ и изазваће одмазду - Москва - Москва ће одговорити реципрочно Сједињеним Државама због очекиваног усвајања нових анти-руских санкција, које се у Русији сматрају бесмисленим и деструктивним, саопштио је заменик министра спољних послова Руске Федерације Сергеј Рјабков.

"Оно што се дешава пркоси здравом разуму. Аутори и спонзори овог закона предузимају веома озбиљан корак у циљу уништавања било каквих потенцијала за нормализацију односа са Русијом ", рекао је Сергеј Рјабков, позивајући се на акт који је раније усвојио Представнички дом САД-а.

Предлогом закона се тражи наметање нових економских санкција против Северне Кореје, Ирана и Русије, а који је добио велику подршку од стране америчких законодаваца.

Москва се осуђује за наводно мешање на председничким изборима 2016. године, а које тврдње америчке стране Русија пориче, као и то да тврдња није подржана убедљивим доказима.

Руско министарство спољних послова очекује да ће предлог закона бити усвојен, што би неизбежно подстакло Москву на одмазду, упозорио је Рjaбков.

"Много пута смо им рекли да такве акције неће остати без одговора. Верујем да поруке и саопштења садашњи Вашингтон не жели да саслуша, и никог осим до самог себе ", додао је он.

Сличне забринутости изразио је и сенатор Франц Клицевич, који председава Одбором за одбрану и безбедност. Рекао је да став Вашингтона вуче свет у нови хладни рат и упоредио је нове санкције са озлоглашеним амандманом Џексон-Ваник из 1974. године.

Тај амандман је био усмерен против Совјетског Савеза путем економских санкција због ометања репатријације својих јеврејских грађана према Израелу, али је остао на снази и након што је дискриминативна политика отказана. Остаје на снази већ скоро четири деценије, што нарушава економски раст Русије. Многи у Русији сматрају да је законодавство посматрано као пример непоштене економске конкуренције Сједињених Држава под изговором заштите људских права.


Клинцевич је рекао да ће амерички потез "учинити врло тешким, и уопште могућу, било какву руско-америчку сарадњу у решавању важних међународних питања, укључујући борбу против тероризма".


Нови закон САД о санкцијама, који сада треба да потпише председник САД Доналд Трамп, такође је изазвао забринутост у Европи. Европске владе и пословни лидери страхују да ће санкције штетити кључним заједничким енергетским пројектима са Русијом, те да су санкције мотивисане жељом Вашингтона да преузме европско тржиште природног гаса из Русије у корист америчког гаса.

Косачов: Русија треба да припреми по САД болан одговор за нове санкције - Русија треба да припреми по САД болан одговор за уведене нове санкције, изјавио је шеф Комитета Савета федерације за међународне послове Константин Косачов.

„Прво, без буке. Наша званична реакција треба да буде кад закон ступи на снагу. Друго, треба припремити такву реакцију јер она обавезно мора да уследи. Не да буде симетрична, већ болна по Американце“, написао је сенатор на Фејсбуку.

По његовим речима, Русија треба да гради односе са остатком света. Између осталог, треба да размотри ситуацију са ЕУ, са којом може бити успостављен као „минимум привремени мезалијанс“ узимајући у обзир да санкције наносе штету и њеним интересима.

Осим тога, Косачов је навео да је усвајање закона о новим санкцијама у САД показало неизбежност деградације сарадње.

„Судећи по једнообразном гласању о пакету санкција Русији, Ирану и Северној Кореји у Представничком дому, не да неће бити само пробоја, већ ни нормализације. Штавише, даља деградација билатералне сарадње постаје неизбежна, иако се чини да нема више куд“, додао је он.

Русија поткопава напоре САД и ремети глобалну безбедност - Пол Рајан - Председник Председничког дома америчког Конгреса Пол Рајан поздравио је усвајање закона о санкцијама Русији, Ирану и Северној Кореји и прогласио ове државе „најопаснијим противницима САД“.

„Разноликост претњи нашој националној безбедности од стране Ирана, Русије и Северне Кореје се не сме потцењивати. Ова опасна лица на међународној арени одавно су окушала да поткопају америчке напоре и ремете глобалну безбедност. Наш посао у Конгресу је — позвати их на одговорност. Закон који смо усвојили са огромном подршком обе партије је један од највећих пакета санкција у историји. Он стеже гајтан нашим најопаснијим непријатељима како би Американци били безбедни“, наводи се у саопштењу Рајана.

Представнички дом Конгреса САД је усвојио синоћ закон о санкцијама Русији, Ирану и Северној Кореји.  

Блокирана руска резолуција о гранатирању амбасаде у Дамаску - Резолуција о гранатирању руске амбасаде у Дамаску блокирана је у СБ УН, наводи се у саопштењу сталног представништва Русије при овој међународној организацији.

„Руско стално представништво при УН поднело је члановима СБ УН нацрт изјаве за медије у којој се осуђују напади. Она је била заснована на стандардним формулацијама борбе против тероризма и имунитета дипломатске мисије. Нажалост, морамо да саопштимо да је један број чланова СБ поново одбио да размотри руски пројекат под оправдањем да не постоје докази да је напад имао терористички карактер“, наводи се у саопштењу.

Саопштено је да су партнери из СБ УН предложили да из нацрта изјаве буду избачене све важне тачке, констатовали су у сталном Представништву и руска делегација је сматрала да је даљи рад над документом бескористан.

„Нажалост, без обзира на изјаве тих држава да је њихов приоритет борба против тероризма, они поново покушавају да заштите оне који мисле да могу да помогну реализацију деструктивних геополитичких планова у Сирији“, нагласили су у сталном Представништву.

Руско представништво је истакло да су инциденти са покушајима гранатирања руске амбасаде постали честа појава у последње време.

Дипломате Русије су позвале партнере из СБ УН да обједине напоре у борби против тероризма.

„Врло је важно хитно зауставити терористичку делатност у подручју Џобар и у читавој Сирији“, наводи се у саопштењу.

Раније је објављено да се 23-24. јула десио још један покушај гранатирања руске Амбасаде у Дамаску. Неколико граната је пало поред зграде амбасаде. 

Слуцки: Нове санкције САД поткопавају могућност обнове односа е - Проширење антируских санкција поткопава могућност обнове руско-америчких односа, изјавио је председавајући Одбора за међународне послове Државне думе Русије Леонид Слуцки.

„Проширивање ограничења свакако подрива могућност обнове руско-америчких односа и још више их компликује у догледној будућности. Могућност дипломатских маневара за развезивање Гордијевог чвора у руско-америчком дијалогу смањује се на најмању меру“, рекао је Слуцки новинарима.

РТ: Представнички дом САД изгласао нове санкције против Русије - Представнички дом САД је изгласао закон о новим санкцијама против Русије, а којим се такође обавезује, односно ограничава председник САД Доналд Трамп да претходно добије дозволу од Конгреса како би укинуо или ублажио постојеће санкције против Русије. Предлог закона такође укључује економске санкције против Ирана и Северне Кореје.

Амерички законодавци покушавају казнити Русију због бројних питања, укључујући њено наводно мешање у председничке изборе у САД-у 2016. године, због подршке Влади Сирије, наводне подршке побуњеницима у Украјини, као и због присаједињења Крима Русији.


Санкције имају за циљ широк спектар предузећа, организација и појединаца - укључујући руски енергетски сектор, банке, произвођаче оружја, као и оне које су САД оптужиле да су се наводно мешали у председничке изборе путем хаковања и на други начин.

После притисaка америчких енергетских компанија које желе да послују у Русији, закон је измењен како би америчким предузећима омогућио да раде са руским предузећима на одређеним пројектима нафте и гаса ван Русије, уз ограничење да власништво санкционисаног руског предузећа или особе није веће од 33 одсто удела.

Усвојени закон ће ефективно утицати на постојеће санкције против Русије, на тај начин што се захтева од администрације председника САД да добије дозволу Конгреса пре укидања или ублажавања економских казни против Москве.

Да би се укинула свака од санкција, администрација треба да достави доказе и потврди да су услови који су условљени санкцијама уклоњени.

Упркос изражавању сумње у наводно мешање Русије у изборе у САД-у, Трамп намерава да потпише закон, изјавила је у недељу секретар за штампу Беле куће Сара Сандерс.

Бела кућа се супротставила сличном предлогу који је Сенат прошлог мјесеца усвојио, саопштивши да би то нарушило овлаштења председника да одреди спољну политику. Међутим, велика подршка законодаваца за санкције вероватно би угрозила потенцијални вето председника.

Русија је више пута негирала било какав договор са Трмповом кампањом или мешањем на изборима 2016. године.

"Ако Трамп потпише закон о санкцијама, он неће смирити своје непријатеље - они желе његов опозив. Али, он ће истовремено нанети двоструку штету - односима са Русијом и Европском унијом", рекао је руски сенатор Алексеј Пушков.

Власти ЕУ позвале су америчке законодавце да координишу своје антируске акције са европским партнерима.

"Унилатералне мере могу угрозити трансатлантско јединство и имати ненамерне последице", упозорила је Европска комисија у посебној изјави у понедељак.

Циљ закона је да се уведу и индивидуалне санкције за улагање у руске енергетске пројекте. Такође се наводе кораци за спречавање изградње пројекта "Гаспрома" - гасовода "Северни ток 2".

"Ми смо забринути због мера које су разматране у Конгресу САД, а које би могле имати нежељене последице, не само по јединство трансатлантске и Г7 заједнице, него и по економске и енергетске интересе ЕУ", истакла је Комисија ЕУ.

Немачка и Аустрија су се посебно супроставиле санкционим мерама САД након усвајања закона од стране америчких сенатора прошлог месеца. Заједничка изјава немачког министра спољних послова Зигмара Габриела и аустријског канцелара Кристиана Керна указала је на потребу да блок од 28 чланова прошири своју мрежу снабдевања енергијом.

"Не можемо прихватити претњу илегалних и екстериторијалних санкција против европских компанија", рекли су они.

"Потрошња енергије у Европи је ствар за Европу, а не за Сједињене Државе", нагласили су Керн и Габриел.

Нове мере које су увеле САД тичу се првенствено о "продаји америчког природног гаса и окончању снабдевања руским природним гасом на европском тржишту", додали су званичници.

Америчким законодавцима се обратио велики број америчких мултинационалних компанија, укључујући "Ексон мобил", "Џенерал електрик" и "Боинг", као и "Мастер кард" и "Виза" - са забринутошћу да ће "казнене мере на крају оштетити њихове интересе, а не оне у Кремљу".

Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Fotografija i sam pojam 'fotografisati' dobili su neko drugačije, potpuno novo značenje. I dok su nekada dva ili tri filma, što je maksimalno oko sto fotografija, 'trajali' celo letovanje...


Posle veoma brzog razvoja LLM modela veštačke inteligencije (Large Language Model) u toku prošle godine, mnoge kompanije koje stoje iza ovoh softvera morale su da uvedu brojne promene.

Законодавци ће ове суботе гласати о закону о помоћи, тврди Мајк Џонсон


Запад не може да обара руске ракете, изјавио је највиши дипломата ЕУ

Ко смо ми? Завичајно удружење "Хаџи Продан" основало је неколико е



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА