BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут - 05.07.

06.07.2017. год.

  

Интерактивна мапа бојевих дејстава и ваздушних удара Русије у Сирији -  Клинути овде или на мапу испод


Руски ваздушни напади у Сирији



  ОВДЕ можете погледати хронологију догађаја руских ваздушних удара у Сирији по данима 



Преглед бојевих дејстава у Сирији за 05.07.


Руски стратешки бомбардери гађали терористе најновијим крстарећим ракетама - Руски стратешки бомбардери су спровели ваздушне ударе на терористичке циљеве у Сирији, користећи савремене ИКС-101 стратешке крстареће ракете. Неколико складишта оружја и командни центар терориста је уништено током удара.

"Руско ратно ваздухопловство са стратешки бомбардерима Ту-95МС је спровело ударе на позиције терориста у близини границе сиријских провинција Хама и Хомс", саопштило је Министарство одбране РФ.

"Три велика складишта оружја и муниције заједно са командним центром у близини града Акербат уништено је у ударима, што је потврђено објективним мерама контроле", наводи се у саопштењу.

Најновије руске стратешке крстареће ИКС-101 су коришћене у ударима. Док је ефективни домет ракета до 4.500 км, удари су наношени са око 1.000 км.

Ту-95МС бомбардери су полетели из ваздухопловне базе у близини јужног руског града Енгелса и наставили пут Сирије након допуне горива у ваздуху.

Су-30СМ борбени авиони који су стационирани у Хмеимим ваздухопловној бази у Сирији, пружили су подршку и заштиту стратешким бомбардерима.


Сви авиони су се вратили у своје базе, након успешно завршене мисије, стоји у саопштењу руске војске.

Ракете овог типа могу бити опремљене и нуклеарним главама, након чега добијају ознаку ИКС-102.

ИКС-101 крстареће ракете су први пут употребљене у борбеним дејствима током руске ваздушне кампање у Сирији која је почела крајем септембра 2015. године Док је главна ваздушна група која се састоји од ловаца-бомбардера за блиску ваздушну подршку стационирана на Хмеимим аеродрому у Сирији, стратешка ваздушна флота је подржава ракетним ударима на високо-приоритетне циљеве.



Преглед политичких и других вести за 05.07.

Лаврентјев: Стварање четврте зоне безбедности у Сирији немогуће без САД и Јордана  Стварање четврте зоне безбедности на југу Сирије немогуће је без САД и Јордана, изјавио је на преговорима у Астани шеф руске делегације Александар Лаврентјев.

„Што се тиче јужне зоне, ту треба да смо реални. И у Техерану, и у Анкари разумеју и признају да утицај на опозиционе групе на југу Сирије имају Јордан и Сједињене Државе. И без њиховог учешће у том процесу, наравно, не може бити никаквог говора о стварању такве зоне деескалације“, рекао је Лаврентјев.

Коментаришући кршења примирја у Сирији, он је рекао да су у већини случајева у питању провокације, као и да је опозиција све више заинтересована за обустављање војних акција.

Што се тиче руских снага, он је додао да ће се у тампон зонама налазити руска војна полиција, наоружана лаким оружјем. Он је позвао државе ЗНД да пошаљу мировне снаге у Сирију у зоне деескалације. 

Раније је нагласио да се конфликт међу државама Персијског залива може одразити на решавање кризе у Сирији.


На седници разговора о Сирији у Астани учествоваће све делегације  На пленарној седници разговора о Сирији у Астани учествоваће све делегације, укључујући и наоружану опозицију и посматраче, изјавио је портпарол Министарства спољних послова Казахстана Ануар Жајнаков.

„Очекује се да ће бити присутни сви учесници преговора“, одговорио је Жајнаков на питање да ли ће на пленарној седници међусиријских преговора учествовати делегација наоружане опозиције.

„На преговорима ће учествовати и представници сиријске наоружане опозиције, укључујући и оне са северног и јужног фронта. Они су већ овде“, рекао је он новинарима.

„Управо се на билатералним састанцима разматра шта ће се одлучивати на седници“, додао је казахстански дипломата.

У уторак су на затвореној седници одржани билатерални сусрети делегација. За среду је планирана општа пленарна седница.

Лаврентијев: Усвајање одлуке зонама деескалације у Сирији зависи од Идлиба  У случају да на сиријским преговорима у Астани буде постигнута сагласност о увођењу зона деескалације у Сирији, њихова контрола би могла да почне већ за неколико седмица, изјавио је шеф делегације Русије на преговорима Александар Лаврентијев.

Како је рекао, толико је времена неопходно како би се распоредиле војне снаге које би спроводиле контролу зона без сукоба.

Поред тога, договорено је и да у тампон зонама, које раздвајају зоне деескалације, буде распоређена руска војна полиција.

Према његовим речима, усвајање те одлуке у највећој мери зависи од решавања проблема Идлиба, односно јужне зоне деескалације.

„Радићемо и вечерас до касно, као и сутра цео дан како бисмо нашли адекватно решење за тај проблем“, додао је Лаврентијев.

Главна тема пете рунде преговора у Астани је успостављање граница зона деескалације у Сирији и контроле у тим областима.

Поред представника Русије, у преговорима учествују и делегације Турске, Ирана и УН, док разговорима у улози посматрача присуствују званичници САД и Јордана.

Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Украјинске формације појачавају интензитет ракетних напада на Крим. За недељу и по извршени су напади на Џанкој и рт Тарханкут, а вечерас - на Симферопољ и поново на Џанкој....


Западни свет је напустио класични либерализам у корист нове верзије дефинисане владавином мањина и „будности”, објаснио је руски филозоф



Лидери ЕУ „замајавају“ људе хорор причама о Русији – Кремљу


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА